Zeeland 'Alles om het Projectontwikkelaar dreigt met een claim 'In april buffer bij Sloepoort' Rijschool Vader Bouw De Zwake is nu officieel begonnen Zinloos geweld AM-Zeeland eist zes ton als project 'De Bult' naar een ander gaat. Thoolse studieclub speelt na 25 jaar nog altijd een voorname rol. Lessen tegen goedkoop tarief? Nu voor schoolverlaters nog voordeliger! Lessen in Goes nu ook mogelijk Multifunctioneel complex moet in najaar 2009 klaar zijn. mm 26 I Vrijdag 22 februari 2008 PZC door Willem van Dam WEMELDINGE - De projectontwikke lingsmaatschappij AM-Zeeland eist een vergoeding van bijna 650.000 euro als zij haar plannen voor de bouw van achttien appar tementen op de voormalige vuil nisbelt in Wemeldinge niet mag uitvoeren. Dat blijkt uit een brief van AM-Zeeland aan de Vereni ging van Eigenaren (WE) in het Villapark de Oesterbaai. In opdracht van de WE ontwik kelde AM-Zeeland (tot voor kort Projectontwikkeling Zeeland bv) een plan voor de invulling van de vroegere stortplaats. De vuilnisbelt - in de volksmond De Bult - ligt pal naast het villapark De Oester baai, en de grond is eigendom van de Vereniging van Eigenaren. Bin nen die vereniging zijn stemmen opgegaan om eventuele andere ge gadigden ook een kans te geven om voor De Bult plannen te ont wikkelen. Volgens wethouder Giel-Jan Bur ger (CDA, ruimtelijke ordening) hebben zich tot dusver geen ande re serieuze gegadigden gemeld. In dien AM-Zeeland echter alsnog buitenspel komt te staan, kan de WE een gepeperde rekening voor de inmiddels gemaakte kosten te gemoet zien: 638.00 euro. AM-Zeeland (toen nog Projectont wikkeling Zeeland) werd in 2005 door de WE in de arm genomen om te onderzoeken welke moge lijkheden er zijn om De Bult te be bouwen. Dat resulteerde uiteinde lijk in een plan voor de bouw van achttien appartementen, vier dijk woningen, een horecavoorziening, openbare toiletvoorzieningen en de aanleg van enkele tientallen par keerplaatsen. De gemeenteraad van Kapelle gaf vorig jaar zijn zegen aan de plan nen. De uitvoering daarvan laat echter nog altijd op zich wachten, omdat de projectontwikkelings maatschappij de grond nog steeds niet in haar bezit heeft. Dat komt doordat een aantal le den binnen de Vereniging van Ei genaren (voorzitter J. Eerbeek spreekt van 'een kleine groep op posanten') vindt dat ook andere projectontwikkelaars in de gelegen heid moeten worden gesteld om een bod op de grond uit te breng en. Volgens voorzitter Eerbeek is er weliswaar contact geweest met en kele gegadigden, maar tot serieuze biedingen heeft dat niet geleid. Eer beek gaat er persoonlijk van uit, dat AM-Zeeland uiteindelijk ver der kan met de plannen voor De Bult. AM-directeur J. Sips rekent daar ook nog altijd op. Zaterdag 8 maart komt de kwestie aan de or de tijdens een algemene ledenver gadering van de Vereniging van Ei genaren. Als projectontwikkellingsmaat- schappij AM-Zeeland buitenspel wordt gezet bij de ontwikkeling van De Bult in Wemeldinge, komt zij met een fikse rekening. DEN HAAG - De groenstrook die het nieuwe logistieke bedrijventerrein Sloepoort moet afschermen van het nabijgelegen 's-Heerenhoek moet voor 1 april zijn aangelegd. Dat zei de woordvoerder van de ge meente Borsele gisteren voor de Raad van State. „Zo niet, dan kun nen de bomen en struiken pas in het najaar worden geplant en dat leidt tot vertraging. De bedoeling is dat we eerst de groenstrook aan leggen en dan pas het industrieter rein. Meestal gebeurt het anders om, maar de gemeenteraad wil eerst de groene buffer." De Raad van State behandelde de bezwaren van de Dorpsraad 's-Heerenhoek tegen de aanleg van het 30 hectare grote bedrijventer rein. Volgens G. Eijsens van de Dorpsraad is het bedrijventerrein in strijd met eerdere toezeggingen dat de Bernhardweg de buitenste grens vormt van het Sloegebied. Maar volgens de woordvoerder van de provincie heeft het provin ciebestuur nooit een dergelijke toe zegging gedaan. „Nu komt er een bedrijventerrein op minder dan driehonderd meter van 's-Heerenhoek. Daar zijn we niet blij mee", zei Eijsens. De Raad van State doet binnen twee weken uitspraak. door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Het is een hele mond vol: 'studieclub voor groen te- en bloemzaadteelt eiland Tho- len'. De club bestaat alweer 25 jaar. En nee, het gaat niet om een stelle tje hobbyisten, die voor de lol wat proefjes doen. Hun werk doet er werkelijk toe. „Ik denk dat er zon der ons geen bloemzaadteelt meer was geweest in zuidwest-Neder land", zegt vice-voorzitter Wil Boogaard. We schrijven het begin van de ja ren tachtig als enkele zaadtelers op het eiland Tholen concluderen dat ze te weinig kennis hebben om be strijdingsmiddelen tegen onkruid goed te gebruiken. Onder leiding van Leen Hage - die nu erevoorzit ter is - werd een groepje mensen opgetrommeld. In het café staken ze de koppen bij elkaar om eens te bepraten hoe ze het probleem kon den oplossen. De oprichting van een studieclub was het resultaat. Gedegen onderzoek naar onkruid- bestrijding stond als eerste op de agenda en feitelijk is dat vandaag de dag nog altijd de hoofdmoot. Op een proefveld van zo'n ander halve hectare, dat is verdeeld in honderden vakjes, worden diverse bestrijdingsmiddelen getest op ver schillende gewassen. Dat alles ge schiedt in samenwerking met de officiële instanties, want er is wel toestemming nodig. „Anders zijn we illegaal bezig", verklaart Boog aard. Hij illustreert dat met een voorbeeld: „Als jij voor de lol sui kerwater op je bloemetje spuit, is dat toegestaan, maar zodra je het doet om schimmel tegen te gaan, is het verboden. Dan gebruik je het immers als bestrijdingsmiddel. Je kunt het vergelijken met hasj. Dat mag je roken, maar als je het als geneesmiddel gaat gebruiken, is het een ander verhaal. Zo zit het hier nou eenmaal in elkaar." Met zijn proeven heeft de studie club al heel wat middeltjes op de officiële lijst weten te krijgen. Daar mee vervult ze een voorname rol binnen de bloemzaadteelt in de re gio. Die zou er volgens Boogaard niet meer zijn geweest zonder de club. „Want dan wordt er hele maal niets meer onderzocht", legt hij uit. „En dan zouden we al dat onkruid handmatig moeten weg halen. Dat is niet te doen. We heb ben die chemische middelen echt hard nodig om ons product nog voor een redelijke prijs te kunnen leveren." De proeven die de studieclub doet hebben lang niet altijd te maken met chemische bestrijdingsmidde len. Boogaard: „Alles wat kan hel pen om het de zaadteler gemakke lijker te maken, proberen wij uit." Zo staat de club aan de vooravond van een proef met het lichtdicht bewerken van het land. Onkruidza den hebben namelijk licht nodig om te kiemen en als je ze dat licht 'Ook al komt heel Europa erbij. Onze naam veranderen we nooit' kunt ontnemen, heb je dus voor deel. Er is al eens geprobeerd om het land in het pikkedonker te be werken, maar dat leverde weinig resultaat op. „Nu gaan we bekijken hoe het gaat als we de machine af dekken met een doek dat geen licht doorlaat", legt Boogaard uit. Zo valt er altijd wel wat te onder zoeken voor de 125 leden tellende studieclub. Die is een paar jaar ge leden trouwens gefuseerd met die van Walcheren. Toch blijft Sint-An- naland de plaats waar het allemaal gebeurt. Daar liggen nog altijd de proefvelden. De Thoolse leden - met Boogaard en voorzitter Cor Breure voorop - verzetten immers het meeste werk en ze kunnen niet elke keer helemaal naar Wal cheren rijden. „De samenwerking verloopt perfect", vindt Boogaard. „Het klikt wel tussen de Walcher- se en Thoolse boeren." En de naam dan? „Die blijft altijd hetzelfde", zegt de Stallander vast beraden. „Studieclub voor groen te- en bloemzaadteelt eiland Tho len. Al komt heel Europa erbij. On ze naam veranderen we nooit." www.rijschoolvader.nlrijschoolvader@zeelandnet.nl tel./fax: 0118 - 477 221 mob.: 06 - 229 37 333 door David Duijnmayer 'S-GRAVENPOLDER - Na een vertra ging van enkele maanden is giste ren de bouw van het woon-, zorg en welzijnscomplex De Zwake in 's-Gravenpolder van start gegaan. Officieel dan, want feitelijk zijn de werkzaamheden al enkele weken aan de gang. Burgemeester Jaap Gelok van de gemeente Borsele verrichte gistermiddag op de bouwlocatie de ceremoniële ope ningshandeling door een artist im pression van het eindresultaat te onthullen. De nieuwbouw aan het Klimop plein wordt in een U-vorm om de bestaande sporthal heen gebouwd. In het zorgdeel komen drie groeps woningen, waar in totaal achttien mensen kunnen wonen, en ruim tes voor activiteiten en ondersteu ning. Ook is een wintertuin in het ontwerp opgenomen. Het woonge deelte telt vijfentwintig huurappar- tementen en acht koopapparte menten. Verder komen er een nieuwe bibliotheek en faciliteiten voor de sporthal, zoals kleedka mers en een nieuwe kantine. Van de acht koopwoningen zijn er inmiddels twee verkocht. Voor de huurwoningen is woningbouwcor poratie R8cB Wonen bezig een lijst met geïnteresseerden te vul len. De Stichting voor Regionale Zorgverlening (SVRZ) gaat de ruimtes in de zorgafdeling huren van R8cB. Sinds het begin van de voorberei dingswerkzaamheden, enkele we ken geleden, zijn al de nodige par keer- en verkeersproblemen ont staan rond het bouwterrein. Met name de Koningin Julianaschool en de Golff-supermarkt ondervin den hinder. Marco Danen van R&B Wonen verwacht niet dat de overlast groter wordt. „Het sloop werk is achter de rug. In plaats van heien gaan we voor boren, dus dat scheelt in de geluidsoverlast. En de aanvoerroutes voor omliggende ge bouwen zijn gewaarborgd", aldus Danen. Het ontwerp voor De Zwake komt GOES - De Goese burgemeester Dick van der Zaag is toegetreden tot het comité van aanbeveling van de stichting tegen zinloos ge weld. Hij schaart zich daarmee in een groot gezelschap van burge meesters die een signaal willen af geven tegen zinloos geweld. Artist's Impression van het nog te bouwen woon-, zorg- en recreatiecomplex De Zwake in 's-Cravenpolder. Bron R&B Wonen van architectenbureau Klunder uit Rotterdam, de uitvoering is in han den van aannemingsbedrijf Fraan- je uit Lewedorp. Het hele project kost ruim vijftien miljoen euro. De Zwake is een gezamenlijk ei gendom van de gemeente Borsele en R8cB Wonen. Als de bouw vol gens planning verloopt, kan het complex in het najaar van 2009 op geleverd worden. Wij verzorgen uw bruiloft, receptie, personeelsfeest, cursus of vergadering "Amicitia" Schimmelpenninc 4481 AH Kloetinge tel. (0113)21 65 65 b.g.g. (0113)2110 38 email info@amicitia-kl<x www.amicit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46