PZC 25 wil SGP'er Van Kooten Zeeland N-Beveland Goes krijgt weekeinde van de amateurkunst 31 Wij zijn op zoek naar nieuwe medewerkers: kijk op www.aar.nl Keuze op grond van openheid, directheid en daadkracht. Bert BEVELANDEN-THOLEN 35 Nieuwe entree voor Kloetinge Kintratuin Intratmn is hét adres voor u en uw huisdier! Hamelink: fusie tot één waterschap is broodnodig Tip? redgoes@pzc.nl telefoniste/receptioniste (beginnend) assistent-accountant Accountants- en Adviesgroep Rijkse door Lilian Dominicus GOES - In Goes komt een weekein de van de amateurkunst. De ge meente stelt vijfduizend euro be schikbaar voor het evenement. Binnenkort worden amateurkunst- verenigingen benaderd voor deel name aan het weekeinde. Hoe het evenement er uit gaat zien, is nog niet bekend. Mogelijk komen er workshops en voorstellingen op straat. „Er moet nog veel bedacht worden", aldus een gemeente woordvoerder. Wel is zeker dat er een eenakterfestival in theater De Mythe en podium 't Beest komt. Daar doet het Zeeuws Centrum voor Amateurtheater aan mee. door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - De gemeenteraad van Noord-Beveland heeft uit een voordracht van twee kandidaten de 46-jarige Henny van Kooten uit Sliedrecht gekozen om te worden voorgedragen als nieuwe burge meester. Van Kooten is lid van de SGP en zit als wethouder in het da gelijks bestuur van Sliedrecht voor de lijstverbinding SGP/CU. Voorzitter Ron Meuldijk van de vertrouwenscommissie die de voordracht maakte en raadsvoorzit ter Ariekees Oudshoorn toonden zich gisteravond zeer gelukkig met de keuze van de raad. Dat de voor dracht van een SGP-kandidaat op merkelijk is, geven ze toe maar niet zonder te benadrukken dat de beste het geworden is. „We heb ben deze man gekozen om zijn De gemeenteraad van Noord-Be veland draagt SGP'er Henny van Kooten voor als nieuwe burge meester. Hij is nu nog wethouder in Sliedrecht. openheid, zijn directheid en zijn daadkracht. Bovendien heeft hij verklaard 24 uur per dag, zeven da gen per week burgemeester te wil len zijn. Hij is zich er terdege van bewust dat Noord-Beveland een recreatiegemeente is, waar ook wei eens wat op zondag gebeurt, waar bij de aanwezigheid van de burge meester op prijs wordt gesteld." Van Kooten is gehuwd en heeft twee dochters en twee zoons. Ook hij is heel blij met de voordracht. „Het is een beetje een jongens droom", zegt hij. Burgemeester of burgemeester van Noord-Beve land? „Dat laatste. Mijn eerste va kanties als kind genoot ik aan het Veerse Meer. Geweldig. Als alles in kannen en kruiken is, gaan we overal kijken naar een huis." Van Kooten is lid van de gerefor meerde bond, maar is van plan om op Noord-Beveland alle ker ken te bezoeken. „Dat is ook een manier om te weten wat er onder de mensen leeft." De voordracht van de raad gaat via de commissaris van de koningin naar de minister. Het kabinet be noemt de burgemeester uiteinde lijk. Dat kan nog twee tot zes we ken duren. KLOETINGE - Bezwaren van omwo nenden over het verlies aan uitzicht, hebben de bouw van drie huizen aan de Schimmelpenninckstraat in Kloetinge niet kunnen tegenhou den. Het plannetje verving een rom melig erf met een loodsje, dat de Jachthuisstraat liever zag dan de ho gere huizen. Letterlijk van de andere kant is het zicht juist flink opgeknapt. In de nieuwe dorpsentree van Kloetinge zijn momemteel nog twee van de drie huizen te koop. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl Bert, noemen ze die Schouwe- naar sinds vorig jaar. Terwijl hij helemaal niet zo heet. Hoe dat zo komt, vragen ze hem nogal eens. Dan lacht hij wat, als een boer met kiespijn. Het gebeurde vorig jaar tijdens Concert at Sea, waar Bert dienst had als barman. Een dorstige gast meldde zich voor een gratis biertje. „Ik ben de toetsenist van Blof en heb net opgetreden", ver klaarde hij. Daar trap ik niet in, dacht Bert, en weigerde een gra tis consumptie met de woorden: Ja hoor, dan ben ik Blof-zanger Bert ]acobussen." Blof-toetsenist Bas Kennis is toen met zanger Pascal Jacobsen maar ergens an ders een biertje gaan drinken. Nederhopper Extince en het belang van een goed album. 'Toch?' Vrijdag 22 februari 2008 veilingkranten. bespaart u veel geld op meer dan 1.500 nieuwe producten bij regionale loopt van 7 maart tot en met 15 maart. U kunt zich nu al registreren! Müèfjis Breda, Terheijdenseweg 296 Halsteren, Halsterseweg 65a (afslag Bergen op Zoom Noord, 6destoplicht rechts) Koudekerke, Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45