Zeeland Noord-Beveland wil SGP'er aan het roer Nostalgie en veel covers op Koninginnedag Kiss Ride in Klarenbeek OAmon kArneville Ontuchtpleger wijst therapie af: 'te duur' n Gemeenteraad draagt Henny van Kooten voor als burgemeester. Time Bandits en 'Robbie Williams' op Middelburgse Markt. w PZC Vrijdag 22 februari 2008 I 29 MIDDELBURG - Bij de basisscholen Dolfijnenburch en Acaciahof in de Middelburgse wijk Klarenbeek komt een speciale parkeerplaats voor ouders die hun kinderen met de auto naar school brengen. Daar door moet de Generaal Hakewell Smithlaan veiliger worden. Nu is het soms gevaarlijk doordat mensen met hun auto de weg blokkeren. De parkeerplaats, een 'kiss ride', net als bij de trein, komt tussen de basisscholen en het gebouw van de CSW te liggen. Een deel van het trapveldje dat daar nu nog is, verdwijnt. In plaats daarvan wordt een verhard voet bal- en basketbalveldje aangelegd. Het is de bedoeling dat het werk in het najaar begint. Dan valt de voltooiing samen met de opleve ring van twee nieuwe lokalen van de Acaciahof en de opening van de buitenschoolse opvang. De gemeenteraad moet nog wel geld beschikbaar stellen: in totaal 150.000 euro. door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - De gemeenteraad van Noord-Beveland heeft uit een voordracht van twee kandidaten de 46-jarige Henny van Kooten uit Sliedrecht gekozen om te worden voorgedragen als nieuwe burge meester. Van Kooten is lid van de SGP en zit als wethouder in het dagelijks bestuur van Sliedrecht voor de lijst- verbinding SGP/CU. Voorzitter Ron Meuldijk van de vertrouwenscommissie die de voordracht maakte en raadsvoorzit ter Ariekees Oudshoorn toonden AMADORE GRAND HOTEL ARION In Brasserie Arion kunt u heerlijk genieten van een romantisch diner. Ook voor een heerlijke zondag- brunch of uitgebreid dinerbuffet op woensdag en zaterdag kunt u terecht bij Brasserie Arion. Brasserie Grand Hotel Arion tel.:0118-410502 www.hofeiarion.ni Reserveer alvast voor onze Paasbrunch! AMADORE HOTEL ARNEViLLE Ook in Middelburg kunt u nu genieten van de zondagsbrunch. Iedere zondag tussen 12.00 uur en 14.30 uur serveren wij een heerlijk 4-gangen buffet. Hotel Restaurant Arneville tel.: 0118 - 638 456 www.hofelarneville.nl Prijzen Zohdagbrunch in: Brasserie Arion en Hotel Arneville: Volwassenen 25,00 p.p. Junior 3 t/m 12 jaar 12,50 p.p. Voor de kinderen is er om de week een leuk enterlainmentprogramma! zich gisteravond zeer gelukkig met de keuze van de raad. Dat de voor dracht van een SGP-kandidaat op merkelijk is, geven ze toe, maar niet zonder te benadrukken dat de beste het geworden is. „We heb ben deze man gekozen om zijn openheid, zijn directheid en zijn daadkracht. Bovendien heeft hij verklaard 24 uur per dag, zeven da gen per week burgemeester te wil len zijn. Hij is zich er terdege van bewust dat Noord-Beveland een recreatiegemeente is, waar ook wel eens wat op zondag gebeurt waar bij de aanwezigheid van de burge meester op prijs wordt gesteld." Van Kooten is gehuwd en heeft twee dochters en twee zoons. Ook hij is heel blij met de voordracht. „Het is een beetje een jongens droom", zegt hij. Burgemeester of burgemeester van Noord-Beve land? „Dat laatste. Mijn eerste va kanties als kind genoot ik aan het Veerse Meer. Geweldig. Als alles in kannen en kruiken is, gaan we overal kijken naar een huis." Van Kooten is lid van de gerefor meerde bond, maar is van plan om op Noord-Beveland alle ker ken te bezoeken. „Dat is ook een manier om te weten wat er onder de mensen leeft." De officiële be noeming kan nog twee tot zes we ken op zich laten wachten. W* De gemeenteraad van Noord-Be- veland draagt SGP'er Henny van Kooten voor als nieuwe burge meester. Hij is nu nog wethouder in Sliedrecht. kletsen proeven drinken slapen lachen *§P!ip§ii eten WEEKEND Zaterdag 23 en zondag 24 februari Huisartsen Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (open ma. t/m vr. 18.00- 8.00 uur, in weekend of op feestdagen, al leen na telefonische afspraak). De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Van der Male. vrij. 17.30-zon. 20.00 uur: R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118) 591212. zon. 20.00 - ma 8.00 uur: F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, West- kapelle, tel. (0118) 571234. Tandartsen A.D. de Stigter, v. Borselelaan 38, Veere, tel. (0118) 501830 Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen, don. 20.00-vrij. 20.00 uur: H. de Pundert, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: M. Snoep, tel. (0118) 471140. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedrecepten): Kring-Apotheek Paauwenburg - Dienst- apotheek Vlissingen/Middelburg Dreesstr. 2a, Vlissingen, tel 0118-468707. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (voor zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom (voor gezinsverzorging, wijk verpleging en uitleen verpleegartikelen): tel. 0118-684000. Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: Mw. A. van der Wolf en B. Focker-de Fei- ter, A. Cogelweg 14, Vlissingen, tel. (0118) 466548. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walcheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aan melden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. DEN HAAG - Een 42-jarige man uit Oost-Souburg vindt dat een door de politierechter opgelegde ver plichte therapie voor ontuchtple- gers in Breda hem te veel geld gaat kosten. Ook vindt de man, die met schulden kampt, het smartengeld van 2800 euro voor het misbruik van zijn dochter te hoog. De Oost-Souburger probeerde gis teren in hoger beroep het Haagse gerechtshof te overtuigen dat hij die therapie niet nodig heeft. Met de werkstraf van 240 uur en de voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden heeft hij geen moeite. Voor de therapie zou hij echter wekelijks een dag onbetaald verlof moeten opnemen. Dat zou hem te veel kosten. De man heeft bekend dat hij zijn tienjarige dochter heeft betast toen hij haar seksuele voorlichting wilde geven. Het misbruik van ze ven jaar geleden zou eenmalig zijn geweest. Hij voelt zich het slachtof fer van een reclasseringsmedewer- ker, die aan justitie schreef dat de kans op herhaling groot is. Uitspraak volgt over twee weken. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Het begint met Piet Piraat, speciaal voor de kleintjes. De Zeeuwse Santana-band brengt er 's middags de feeststemming in. The Boston Tea Party opent het avondprogramma, met een gastop treden van de Time Bandits, groot in de jaren tachtig. Een Robbie Williams lookalike sluit de avond af Het Koninginnedagfestival op de Markt in Middelburg wordt een dag vol covers en nostalgie. Daarnaast zijn er natuurlijk de tra ditionele Koninginnedagactivitei ten: de aubade op de Markt en het ringrijden op het Abdijplein. Het muziekfestival begint 's middags om drie uur en is rond twaalf uur 's nachts afgelopen. Piet Piraat is bekend van televisie: eerst in België, later ook van Z@ppelin. De Zeeuwse Santana- band speelt, de naam zegt het al, nummers van Carlos Santana. Aan het eind van de middag staat Smout op het podium, een jonge Zeeuwse band. The Boston Tea Party is een feest band die covers speelt van beken de hits. De Time Bandits is een Ne derlandse band die in de jaren tachtig hits had als Live it up en I'm specialized in you. Robbie W. is één van de vele zangers die als Robbie Williams optreden. Vol gens de organisatie van het festival is hij één van de besten. Het Koninginnedagfestival is zoals altijd gratis toegankelijk. hij vond zijn droomauto op autoteam.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31