Zeeland Sociale dienst levert nieuwe thuishulpen WALCHEREN Geen gedwongen ontslagen medewerkers thuiszorginstellingen. AR Wij zijn op zoek naar nieuwe medewerkers: Bert Nederhopper Extince en het belang van een goed album. 'Toch?' Hamelink: fusie tot één waterschap is broodnodig Vrijdag 22 februari 2008 door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Vijftig mensen met een bijstandsuitkering moeten op Walcheren aan de slag als huishou delijke hulp. Zorginstellingen mo gen bovendien geen duurder perso neel ontslaan. Dat zijn de gemeen ten overeengekomen met de instel lingen. Daar tegenover staat dat ge meenten nog tot eind dit jaar beta len voor de inzet van duurder per soneel voor thuishulp. Sinds begin vorig jaar moeten ge meenten ervoor zorgen dat oude ren die dat nodig hebben hulp in de huishouding krijgen. Toen bleek al snel dat veel meer mensen dan verwacht alleen nog een lichte re vorm van hulp kregen. De zorg instellingen kwamen in de proble men. Ze ontvingen een lager tarief voor dat soort hulp, terwijl ze veel personeel in dienst hebben dat ho ger gekwalificeerd is en dus een ho ger salaris heeft. Vorige week kondigde staatssecre taris Jet Bussemaker van Volksge zondheid al aan dat het straks niet langer mogelijk is om goedkope Vijftig mensen met een bijstands- uitkering op Walcheren moeten aan de slag als huishoudelijke hulp. Dat zijn gemeenten en zorg instellingen overeengekomen. alphahulpen te sturen naar men sen die huishoudelijke hulp nodig hebben. Ze vindt dat die hulpen in vaste dienst moeten zijn. „Dat voorstel van de staatssecretaris steunt de koers die wij al hadden ingezet", zegt Martijn van Poecke van de gemeente Middelburg. „Dat gaat ons wel geld kosten, want in het tarief voor alphahul pen worden nu geen werkgevers- kosten meegerekend. Die moeten we straks wel betalen." Zorginstellingen zijn bereid om mensen in vaste dienst te nemen, maar hebben al laten weten dat daar een hogere bijdrage van de ge meenten tegenover moet staan. Voor personeel van zorginstellin gen dat te goed is gekwalificeerd om ingezet te worden voor de goedkopere vorm van huishoude lijke hulp, moet een andere baan worden gezocht, is afgesproken. Dat kan bij de instelling zelf zijn, maar ook daarbuiten. De mensen die via de sociale dienst als thuis hulp gaan werken krijgen een op leiding en een vast contract. Dat gemeenten rijk worden door te knijpen in de zorgtarieven be strijdt Van Poecke. „Het geld voor huishoudelijke hulp gaat echt niet naar lantaarnpalen of naar een nieuw theater, dat hebben we in Middelburg officieel vastgelegd. Als er geld over is, gaat dat naar maatschappelijke ondersteuning. Expres geld oppotten, dat gebeurt nergens in Nederland." Accountants- en Adviesgroep Rijkse ACCOUNTANTS-ADMINISTRATIECONSULENTEN REGISTERACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS telefoniste/receptioniste (beginnend) assistent-accountant kijk op www.aar.nl MIDDELBURG - Kinderen tussen de zes en veertien jaar mochten gisteren in Middelburg meedoen aan een breakdance-les. In de gymzaal naast basisschool De Be- verburch kregen ongeveer 35 kinderen in twee groepen les van breakdancer David McCee. Hij leerde ze de ba sistechnieken van de moeilijke danssport. De sport is zo intensief voor de armen dat de deelnemers af en toe even pauze moesten houden. Aan het einde van de les mochten de kinderen de bewegingen oefenen op mu ziek die ze zelf hadden meegebracht, foto Lex de Meester Op www.veilingkranteh.nl bespaart u veel geld op meer dan 1.500 nieuwe producten bij regionale ondernemers. De veiling loopt van 7 maart tot en met 15 maart. U kunt zich nu al registreren! Tip? redactie@pzc.nl Bert, noemen ze die Schouwe- naar sinds vorig jaar. Terwijl hij helemaal niet zo heet. Hoe dat zo komt, vragen ze hem nogal eens. Dan lacht hij wat, als een boer met kiespijn. Het gebeurde vorig jaar tijdens Concert at Sea, waar Bert dienst had als barman. Een dorstige gast meldde zich voor een gratis biertje. „Ik ben de toetsenist van Blof en heb net opgetreden", ver klaarde hij. Daar trap ik niet in, dacht Bert, en weigerde een gra tis consumptie met de woorden: „Ja hoor, dan ben ik Blof-zanger Bert Jacobussen." Bloj-toetsenist Bas Kennis is toen met zanger Pascal Jacobsen maar ergens an ders een biertje gaan drinken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27