Betoging in Belgrado loopt uit op onlusten Grote fraude in Europees Parlement Tien procent leerlingen wordt gepest 'Loveboat' in mei 2009 naar Zeeland Word ook abonnee! i I 1 Medewerkers sjoemelen met vergoedingen blijkt uit intern onderzoek. Promotieplan van provincie staat vol wollige taal PSV wint en treft nu Tottenham 41 V HET WEER; BELGRADO - Gemaskerde mannen zijn gisteren de Amerikaanse am bassade in Belgrado binnengedron gen en hebben daar een kantoor ruimte in brand gestoken. Dat ge beurde na een grote betoging te gen de onafhankelijkheid van Kos ovo. De brandweer bluste de brand. In de ambassade werd later een verkoold lijk gevonden. Bij het oproer raakten zeker dertig mensen gewond, van wie de helft politieagenten. Volgens een arts in een eerstehulpkliniek waren de ge wonde betogers stomdronken. De aanpalende Kroatische ambas sade werd het doelwit van dezelf de groep. De oproerpolitie schoot met traangas. Elders in de stad vie len kleinere groepen betogers poli tieposten aan bij de ambassades van Turkije en Groot-Brittannië. Ook werd het interieur van een McDonalds-restaurant vernield en werden winkels geplunderd. De VS erkenden als eerste land de onafhankelijkheid van Kosovo. De Amerikanen verzochten gisteren de Servische regering de ambassa de te beschermen. De Servische president Boris Tadic riep op tot kalmte en zei dat het geweld de in spanningen van Servië om Kosovo te behouden schade berokkent. pagina 10: Serviërs waarschuwen Eu ropa MOSKOU - De maansverduiste ring, in de nacht van woensdag op donderdag, was in Moskou goed waarneem baar (foto bo ven). Ook de in woners van het Duitse Störme- de konden er van genieten (foto onder). Voor liefhebbers in Neder land liep de verduistering uit op een grote teleurstelling. De bewol king gooide roet in het eten. Ook in Zeeland was er weinig waar te nemen. De Volkssterren wacht Philippus Lansbergen ging niet open, omdat er veel bewol king was voorspeld. „Als we gewe ten hadden dat het prima weer zou zijn, waren we zeker stand-by geweest", zegt secretaris Tjerk Wes terterp. „Maar er was niks specta culairs te zien, dus ik ben ge woon in bed blijven liggen. Enkele mede werkers van ons hebben wel foto's ge maakt, maar er was alleen een troebele ver duisterde maan te zien. Het was een tegenvaller." Geïnteresseerden met toegang tot het internet hoef den zich van de bewolking weinig aan te trekken. Op de website ken- nislink.nl was het natuurverschijn sel ook via webcams te bewonde ren. De maansverduistering begon om 2:43 uur, maar was pas com pleet om één minuut over vier. Vijftig minuten lang had de maan een oranjerode kleur. De volgende complete maansverduistering is op 28 september 2015. foto's EPA Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 9 en 10; Meningen: 11; Auto: 15 en 17; Weer: 22; Strips: 23; Agenda: 34; Cultuur: 35; Economie: 36 t/m 39; Beurs: 40; Sport: 41 t/m 45; Televi sie: 46 en 47. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530 4 door onze correspondent Hans de Bruijn BRUSSEL - Er wordt gesjoemeld met vergoedingen voor de mede werkers van de 785 Europarlemen tariërs. Sommige leden van het parlement zouden geld ontvangen voor medewerkers die zij helemaal niet hebben. Anderen sluizen het geld door naar bureaus die het per soneel leveren, maar niet worden gecontroleerd. De misstanden zijn aan het licht gekomen in een in tern onderzoek van het Europees Parlement. Volgens Britse Europarlementa riërs is sprake van massale fraude, waarbij tientallen miljoenen eu ro's in het geding zijn. Zij uiten hun beschuldigingen anoniem. Ze baseren zich op een rapport dat al leen door een klein groepje Euro parlementariërs, lid van de begro tingscontrolecommissie, is inge zien. PvdA'er Thijs Berman, die het rap port niet heeft kunnen lezen, zegt dat er bij het Europees Parlement sprake is van 'een wildgroei aan re gelingen'. Onafhankelijk parle mentslid Paul van Buitenen, die het rapport wel kent, zegt dat de regels 'veel ruimte voor misbruik' laten, maar hij weigert in te gaan op de inhoud van het vertrouwelij ke rapport. Parlementsvoorzitter Hans-Gert Pottering meent dat Uit een intern onderzoek van het Europees Parlement blijkt dat er wordt gesjoemeld met vergoedin gen voor medewerkers. Er zou sprake zijn van massale fraude. het rapport de noodzaak bewijst van hervormingen van het sys teem van vergoedingen. Het rapport van de onafhankelijke interne accountants van het parle ment is met grote geheimzinnig heid omgeven. De leden van de be grotingscontrolecommissie kun nen het in een speciale kamer in zien, maar mogen geen notities maken en moeten een verklaring tekenen dat zij niets over de in houd ervan naar buiten zullen brengen. Het parlement zou zo willen voorkomen dat er indivi duele gevallen uitgelicht worden. De onderzoekers hebben in 2004 en 2005 alleen de wijze van beta len aan de medewerkers van 167 Europarlementariërs onderzocht. Het ging daarbij vooral om de ver schillende betaalsystemen, er zou den geen individuele transacties onderzocht zijn. Daardoor is ook niet vast te stellen of sprake is van concrete fraudegevallen. De ac countants hebben er daarom ook van afgezien om hun rapport over te dragen aan de Europese antifrau- dedienst Olaf Die heeft er nu wel om gevraagd. Europarlementariërs krijgen vijf tienduizend euro per maand om medewerkers in te huren. Gemid deld heeft elk lid twee medewer kers. Sommigen doen het echter met één, terwijl anderen het geld doorsluizen naar hun partij, die er het personeel van betaalt. Zo zijn de twee Nederlandse SP-leden be gin dit jaar nog door de accoun tants op de vingers getikt, omdat zij meer geld hadden ontvangen dan uitgegeven aan medewerkers. Dat geld - bijna drie ton - was ten onrechte in de SP-partijkas beland en moest worden teruggestort. pagina 3: commentaar MIDDELBURG - Zo'n tien procent van leerlingen in het Zeeuwse voortgezet onderwijs wordt regel matig gepest. Eveneens tien pro cent geeft aan zelf te pesten. Dit blijkt uit onderzoek dat Scoop (in stituut voor sociale en culturele ontwikkeling) afgelopen jaar hield onder bijna vierduizend derdeklas sers in de regio. Het meest voorko mende pestgedrag is uitschelden en uitlachen. Ook leugens vertel len over iemand komt vaak voor, meest bij meisjes. Jongens maken zich vaker schuldig aan spullen af pakken, fysiek geweld, iemand niet mee laten doen of bedreigen. pagina 2 en 3: 'dissen' is normaal VLISSINGEN - Vlissingen ontvangt op 8 mei 2009 het eerste cruise schip. Rederij Phoenix Reisen heeft dat officieel bevestigd aan Zeeland Cruise Terminal. Het gaat om de Amadea, het vlaggenschip van het Duitse Phoenix Reisen. Op het 193 meter lange cruiseschip kunnen 600 passagiers. Het schip meert af in de Bijleveldhaven in Vlissingen-Oost. Pogingen om de schepen naar de Buitenhaven te halen, zijn vooralsnog gestrand. pagina 39: cruisewereld kijkt naar Zeeland Vertrouwen in Europa is weg reageer op www.pzc.nl Ajax moet Cruijff de vrije hand geven oneens |31% aantal reacties: 420 12° Bewolkt Vrijdag 22 februari 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 45 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1