effeweg.nl Binnenland Niets is privé Antibiotica aangetroffen in biologische kip Tieners gooien stenen op auto's supervoordelige busreizen Andorra Meer info? Brochure aanvragen? Boeken? www.effeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Vijf jongens bekennen brandstichten Meppel Productie duurzame elektriciteit gedaald 8 dagen Praag Gouden Stad Mensen vertellen hun kwalen in vertrouwen aan de huisarts, maar even later ligt hun geheim toch op straat. Sprak de huisarts zijn mond voorbij? Nee. De gehorige spreekkamer is het probleem. Illegaal doek krijgt toch plekje in museum Vloekende mens vindt alles maar shit en fuck Lagere parkeernorm om milieu te ontzien Jongeren worden vaker gehoord als verdachte 3 - 5 dagen Londen Vertrek: 7, 14, 21 mrt, 28 apr., 1 mei, 21, 28 juli, 18, 25 aug., 5 Sept., 17 okt., 14 nov., 12, 23 dec. Inclusief: 2-4 hotelovernachtingen, 2-4 maal ontbijtbuffet, overtocht per boot Calais-Dover en v.v., vervoer per Tourist Class touringcar VOORJAARSAANBIEDINC. 8 dagen Vertrek: 4 en 25 april Inclusief: 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt en diner (halfpension), vervoer per Comfort Class touringcar 4 en 5 dagen Berlijn/Polen Vertrek: 17,21 mrt, 7, 21,28 apr., 1, 5, 9 mei, 2 juni, 14 juli, 18 aug., 1, 5, 8, 22, 29 Sept., 13, 17, 24, 27, 31 okt, 3, 14 nov., 8 dec. Inclusief. 3-4 hotelovernachtingen, 3-4 maal ontbijt en diner, vervoer per Tourist Class touringcar 5 dagen Thüringen Erfurt Vertrek: o.a. 17 mrt, 7, 21, 28 apr., 23 juni, 7, 21, 28 juli Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt en diner, 1 drankje tijdens diner, 4 maal avondprogramma, stads wandeling Erfurt o.l.v. gids, vervoer per Tourist Class touringcar 8 dagen Wenen Vertrek: 7 mrt, 4 apr., 13 juli, 17 aug., 21 sept., 12 okt. Inclusief: 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt, 2 maal diner, stadsrondrit Wenen en bezoek aan Schön- brunn o.l.veen gids (excl. entree), vervoer per Comfort Class touringcar 5 dagen Erzgebergte Dresden Vertek: 10, 31 mrt, 14, 28 apr., 23 juni, 7,21 juli, 11, 25 aug., Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt en diner i (halfpension), 5 maal lunch(pakket), div. dranken in hotel, stadswandeling Dresden o.l.v. gids, afscheidsdiner, vervoer per Tourist Class touringcar 5 dagen Luxemburg Vertrek:31 mrt,, 16juni, 7, 28juli, ll,25aug., 8, 29 sept, 6, 20 okt. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt en diner (halfpension), vervoer per Tourist Class touringcar. s dagen Mooi Drenthe Vertrek: 31 mrt., 5 mei, 2, 23 jun., 28 juli, 15, 22 sept., 20, 27 okt. jhM¥™77 - Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijtbuffet en Wk. diner (halfpension), 5 maal lunch (pakket), vervoer per Tourist Class touringcar 8 dagen Barcelona Vertrek: 7 mrt, 4,25 apr., 9 mei, 6 juni, 29 aug., 19 sept, 10 okt. Inclusief: 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt en diner, stadsrondrit Barcelona o.l.v. Nederlandstalige gids, vervoer per Comfort Class touringcar. Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. p—771 (ook groepsreizen mogelijk) yj Genoemde prijzen zijn per persoon en excl. Reservedngskosten a 15, iXceurmerk overige verzorging, entreegelden en overige toeslagen. W bedrijf DEN HAAG - Bio+ levert voorlopig geen biologische kip nadat de Con sumentenbond te veel antibiotica aantrof in kipfilet van onder meer deze producent. De Algemene In spectiedienst (AID) stelt een straf rechtelijk onderzoek in. De kip werd verkocht bij onder meer Plus, Coop en C1000. „Om de consument zekerheid te geven over de kwaliteit, is de levering tij delijk gestaakt. Keuringsorganisa tie Skal onderzoekt de zaak. We wachten het resultaat af en kijken hoe we daarna antibiotica kunnen uitsluiten", aldus directeur Edwin de Boer van Bio+. De Consumentenbond vond in drie van de twintig geteste stukjes kip van Bio+ antibiotica, in twee stukjes zelfs meer dan de maxi maal toegestane hoeveelheid. De bond beproefde 220 kipfilets van elf merken, waaronder twee biolo gische. De andere geteste biologi sche kip, van Albert Heijn, was vrij van het geneesmiddel. Antibio tica zat in negen stukjes. Naast de filets van Bio+ betreft het kip van Plus, Jumbo, Vleeschmeesters en Super. Bij een test in 2000 werden medi- cijnresten gevonden in tien pro cent van de filets, nu nog in 4,1 procent. De resten zijn niet schade lijk voor mensen die de kip eten. ENSCHEDE - De politie Twente heeft twee jongens van 17 en 19 uit Enschede aangehouden voor het gooien van stenen naar passeren de auto's en een bus. Dat heeft de politie gisteren ge meld. Zaterdag werd al een 18-jarige jon gen uit de stad aangehouden voor hetzelfde vergrijp. Hij werd op he terdaad betrapt, terwijl hij stenen tegen de zijkant van auto's aan het gooien was. Het aangehouden drietal wordt er van verdacht ook betrokken te zijn geweest bij andere vernielingen. MEPPEL - De branden in Meppel zijn opgelost. Vijf 17-jarige jongens uit Meppel hebben bekend. Meppel werd in december en ja nuari geteisterd door branden. Twee kinderdagverblijven en peu terspeelzalen gingen in vlammen op. Ook brandde een aantal nood- lokalen en een groep woonwagens af De schade loopt in de honderd duizenden euro's. VOORBURG - De productie van duurzame elektriciteit is gedaald van 6,5 procent van het binnen lands elektriciteitsverbruik in 2006 tot 6,0 procent in 2007. Dat meld de het CBS gisteren. Duurzame elektriciteit wordt opgewekt met windenergie, waterkracht, zon- ne-energie en de inzet van biomas sa. De daling komt door een afna me van het meestoken van biomas sa in elektriciteitscentrales. 5 dagen Eifel en Ahrdal Vertrek: 17 mrt, 21 apr., 30 juni, 4 aug., 15, 22 sept., 6, 20 okt. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt en diner (halfpension), muziekavond in het hotel, vervoer per Tourist Class touringcar 5 dagen Bohemen en Praag Vertrek: 10, 31 mrt, 21 apr., 2 juni, 18 aug., 8, 15, 29 sept., 13, 27 okt., 3 nov., 8 dec. Inclusief: 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt en diner, 2 maal stadswandeling Praag o.l.v gids, vervoer per Tourist Class touringcar 8 dagen Kaprun, Zeil am See Vertrek: 4 apr., 6 juni, 1 aug., 10 okt. Inclusief: 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt en diner (hp), 5 maal lunch(pakket), div. drankjes, stadsrondrit en wandeling, filmvoorstelling, Heimat-avond, afscheids- cocktail, loterij, vervoer per Comfort Class touringcar. 6 Donderdag 21 februari 2008 PZC Vertrek: 7 mrt., 25 apr., 16 mei, 8, 17 aug., 19 sept. Inclusief: 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt, 2 maal diner in hotel in Duitsland, 2 maal stadswandeling o.l.v. gids, vervoer per Tourist Class touringcar. door Floor Ligtvoet Dat de melkboer uit het dorp niet goed in zijn vel zat, leerde Ger (62) tijdens een bezoekje aan zijn huisarts. „Ik zat in de wachtkamer en hoorde ineens een bekende stem vanuit de spreekkamer tegen de dokter roepen: Dan stop ik wel met werken. Ik stop er gewoon he lemaal mee." Het was gênant, vertelt Ger. „Zo iets wil ik namelijk helemaal niet weten. Maar ik dacht wel: de melk zal binnenkort wel niet meer aan huis worden gebracht." In dezelfde praktijk ving een an der op hoe een vrouw met een va ginale infectie werd geadviseerd vooral geen inlegkruisjes meer te gebruiken en katoenen slips te dra gen. Gerda uit Amersfoort kan bij haar huisarts ook letterlijk de gesprek ken uit de behandelkamer volgen: „Vanwege zijn harde stem." Het ge voel van ongemak werd pas echt groot toen ze besefte dat anderen ook de vertrouwelijke medische adviezen aan haar konden horen. „Ik wilde eens een hiv-test laten doen. De hele wachtkamer kon meeluisteren, hoogst onaange naam." Het is al jaren een punt van kri tiek: de gehorigheid van veel huis artsenpraktijken. Geheimen die je de dokter alleen toevertrouwt, worden soms door wachtenden opgevangen en doorverteld. Uit een enquête van de Consumenten- Mensen vertellen hun kwalen in ver nier soms toch op straat. bond bleek onlangs dat een kwart van de 426 deelnemers de gesprek ken aan de balie van de assistente in de wachtkamer kon verstaan. Bij een andere nationale studie naar ziekten en verrichtingen in de huisartsenpraktijk bleek 53 pro cent van de patiënten negatieve er varingen te hebben met privacy aan de balie of in de spreekkamer van de arts.Laura (51) stoorde zich zo aan het gebrek aan privacy dat ze een andere huisarts zocht. In de wachtkamer van haar oude arts in Alkmaar werkte de assistente ach ter een luik. „In de wachtkamer nota bene! Ik ging zowat met mijn EINDHOVEN - Het schilderijtje dat de Eindhovense amateurschilder Jeffrey Cools (23) afgelopen vrijdag stiekem ophing in het Van Abbe- museum is de komende weken nog te zien in Eindhoven. Het museum hangt zijn kleine kleurige, abstracte creatie tijdelijk in een gang met wisseltentoonstel lingen waar kindertekeningen han gen. BRUSSEL - De vloekende mens is ontkerkelijkt. Niet langer moeten Jezus en Maria het ontgelden. Vloe ken is niet meer wat het is ge weest. Zestigers en zeventigers zeg gen 'shit' en 'fuck', blijkt uit onder zoek van Piet van Sterkenburg, hoogleraar lexicografie. Hij onderzocht het vloekgedrag van Nederlanders en Vlamingen. Jongeren hadden die termen al in de mond genomen. HOOFDDORP - De gemeente Haar lemmermeer wil de parkeernorm bij nieuwbouwprojecten met maxi maal 20 procent verlagen om daar mee het milieu te ontzien. Vol gens wethouder Herman Tuning is de gemeente hiermee de eerste in Nederland die op grote schaal onder de landelijke parkeernorm (variërend van anderhalf tot twee plekken per woning) gaat zitten. VOORBURG - In 2005 is ruim 3 pro cent van de jeugd van 12 tot 25 jaar door de politie gehoord als ver dachte van een misdrijf Dat is meer dan vijf jaar eerder, toen nog 2 procent verdachte was, aldus het CBS. Jongens komen vaker in aan raking met de politie dan meisjes. Het percentage verdachte meisjes stijgt wel. In 2005 was een op de zes jeugdige verdachten een meis je, in 2000 was dat een op de acht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 6