Bijzonder weerzien met bijzonder paard Miniheli wordt de schrik ivan voetbalvandalen Zet uw foto of video op de site Hengst Hexagons ■Rubiquil maakt zijn fcentree op NK dressuur. Z PZC Donderdag 21 februari 2008 45 ^poor Koen de Vries ■sCHORE - Dresuurliefhebbers krij gen komend weekeinde de kans op een bijzonder weerzien. Hexa gons Rubiquil, de hengst die zich de laatste jaren toelegde op het zor gen voor nageslacht, keert terug op het hoogste niveau. In manege Den Goubergh bij Roosendaal strij den amazone Thamar Zweistra (25) en het zestienjarige paard om Üe nationale indoortitel op Grand Prix-niveau. Dat de tophengst Rubiquil zou te- i rugkeren in de dressuurwereld, had waarschijnlijk niemand ver- r wacht. Zelfs de eigenaren Leunus van Lieren en Erica Janse niet. Het voormalige toppaard waarmee Van Lierens zoon Laurens succes sen vierde, staat tijdens het sei zoen op een zogenaamd deksta- tion en komt alleen in de winter even terug voor een korte vakantie ip zijn geboorteplek, stal Hexagon 1 Schore. dan vijfjaar nam hij niet aan deel. Toen hij eind vo- jaar voor even terugkeerde in werd het idee geboren om wedstrijden met Rubiquil te rijden. „Hij was nog zo fit en er nog zoveel zin in, dat we besloten weer serieus te trainen", geeft Leunus van Lieren aan. In oktober reed Rubi quil met Thamar Zweistra zijn eer ste wedstrijd. Het NK wordt zijn vierde. Rubiquil lijkt in vorm. Hij werkte zich deze week tijdens de laatste trainingen met veel plezier in het i zweet. Leunus van Lieren: „Hij f heeft de eerste dekkingen van dit j seizoen al achter de rug, maar dat j valt nergens aan te merken. Hij is net zo werklustig als anders." Niet alleen voor Rubiquil wordt het NK een avontuur, maar ook voor Zweistra. Ze heeft ondanks haar nog maar 25 levensjaren veel dressuurervaring. Die van het se rieus rijden op een hengst heeft ze echter nog niet. „Ik heb nog maar een paar wedstrijden op Rubiquil Thamar Zweistra kwam met Hexagons Rubiquil eerder in actie tijdens Indoor Friesland. gereden", zegt ze. „Rijden op een hengst is iets heel anders dan op een ruin of een merrie. Een hengst heeft een sterke eigen wil en een sterke eigen mening. Ik denk dat ik op dit NK heel wat kan bijleren." Op een plaats in de top rekent ze daarom niet. „Rubiquil is er lang uit geweest. Maar dat maakt niet veel uit. Hij heeft alles razendsnel opgepikt. Het probleem is dat we nog niet vaak hebben samenge werkt. Kampioen zullen we niet worden, want Anky van Grunsven doet ook mee. Een plaats in de middenmoot zou al mooi zijn." Met de Rubiquil-zoon Hexagons Truppa maakt Zweistra een grote re kans op een hoge klassering. Ze De zestienjarige dekhengst Hexa- gons Rubiquil maakt zijn rentree in een grote wedstrijd. Hij neemt dit weekeinde met Thamar Zeis tra deel aan het NK indoor. kwam met de achtjarige ruin sim pel door de twee voorronden en de halve finale van de lichte tour, het op een na hoogste niveau. Honderdtwintig combinaties stre den om een startplaats in Roosen daal, twintig bleven er over. De twee Hexagon-paarden verzorgen in Roosendaal ook een stukje recla me. Het publiek kan zien dat Rubi quil een heel bijzondere hengst is, die bovendien goed vererft. Hij heeft wereldwijd al honderden na foto Digishot komelingen rondlopen. De nog maar achtjarige Truppa wordt mis schien wel net zo goed als zijn va der. Zweistra komt op het NK met Truppa minstens twee keer in ac tie; op vrijdag en zaterdag en als de prestaties goed zijn ook zondag. Met Rubiquil rijdt ze in elk geval zaterdag. De beste combinaties kwalificeren zich voor de kür op muziek, die zondag wordt verre den. SITTARD - Nee, het is geen UFO en ook geen uit de hand gelopen stu dieproject van een paar Delftse stu denten. Wat het wel is? De minihe li. Een peperduur stukje techniek dat de schrik van iedere hooligan wordt. Het ziet eruit als een uit de kluiten gewassen spin. Maar dan wel een die honderden meters hoog kan vliegen en is volgehangen met klei- 1 ne camera's en iedere relschopper haarscherp vastlegt op de harde schijf De 'spin' wordt radiogra- fisch bestuurd, heeft een actieradi- f us van enkele kilometers en kan tientallen minuten in de lucht zijn J werk doen. Kosten: zo'n kleine zes tigduizend euro. Geen speeltje voor particulieren dus maar wél een ideaal hulpmid del voor de politie in de jacht op relschoppers. De Amsterdam poli tie had dinsdag de primeur in ons land. Het zette de minihelikopter in bij de ontruiming van een kraakpand om vanuit de lucht de bewegingen van de krakers nauw lettend te volgen. Binnenkort wil met het vliegtuigje ook inzetten bij supportersrellen. In Duitsland doen ze dat al. Daar wordt de Sensocopter van het Duitse bedrijf Diehl BGT Defence in de deelstaat Saksen sinds kort gebruikt bij wedstrijden van Dyna mo Dresden en Carl Zeiss Jena, clubs waar veelvuldig grote proble men zijn met vooral rechts-extre- mistische hooligans. Volgens de KNVB is de inzet van minihelikopters in eerste instantie een zaak van de politie. „Omdat het tegenwoordig als het misgaat vrijwel altijd buiten de stadions is. En daar is de politie de baas. Maar ik kan me heel goed voorstellen dat zo'n minihelikopter voor de politie een heel handig instru ment is", zegt een woordvoerster. BILJARTEN Poolbiljarten. Teamcompetitie Kanaal zone. Beterdak-Milord 2 25-18, The Riff-The Black Lions 13-22. Stand: 1. The Black Lions 15-382, 2. Beterdak 16-327, 3. Milord 2 16-319, 4. Milord 1 14-312, 5. The. Riff 16-265, 6. Dream Team 15-264, 7. Breaktime 14-177. TENNIS Rotterdam. Mannen. Eerste ronde: Haase (Ned) - Murray (GBr/6) 7-5 6-3, Verdasco (Spa) - Nieminen (Fin) 6-2 6-2, Seppi (Ita) - Hewitt (Aus) 3-6 7-6 (4) 7-6 (4). Tweede ronde: Gabasjvili (Rus) - Ma- hut (Era) 6-2 7-6 (2), Berdych (Tsj/5) - Ljubicic (Kro) 6-3 6-3. Dubbel, eerste ronde: Aspelin/Knowle (Zwe/Oos) - Huta Galung/Middelkoop (Ned) 6-3 7-5. TURNEN Zeeuws-Vlaams kampioenschap voor meisjes bij EMM in Terneuzen. Instapni- veau 17: 1. Romy Pastor (EMM Terneu zen) 37,40 punten, 2. Eva Durinck (Olym pus Vogelwaarde) 36,45, 3. Jet van Frae- yenhove (Zaamslag) 35,85. Niveau 16: 1. Kayla Naeye (Voorwaarts Axel) 36,75, 2. Jaimy Pollet (Voorwaarts) 36,65, 3. Jessi ca Seghers en Emma Lauwers (beiden Olympus) 35,30. Niveau 15: 1. Jill San ders (THOR Sas van Gent) 34,00, 2. San ne Bosma (THOR) 33,90, 3. Rowen Meeu- sen (THOR) 33,85. Pupil 1 niveau 16: 1. Zoë de Vetter (Olympus) 36,75, 2. Caro- lien de Rijke (EMM) 36,70, 3. Nicky den Ouden (EMM) 36,10. Niveau 15: 1. Wen Lei Haak (EMM) 36,60, 2. Cato van Frae- yenhove (Zaamslag) 36,50, 3. Naomi de Pooter (EMM) 35,75. Pupil 2 niveau 15: 1. Naomi van der Hooft (Zaamslag) 36,05, 2. Inge Corbijn (Zaamslag) 35,70, 3. Lisanne Traas (THOR) 35,65. Jeugd ni veau 15: 1. Lisa Hanisch (THOR) 35,60, 2. Jessica van Doorn (Zaamslag) 35,55, 3. Nuhaila Malki (EMM) 31,00 punten. WIELRENNEN Sacramento. Ronde van Californië. Tweede etappe, Santa Rosa - Sacramen to: 1. Boonen (Bel) 187 km in 5.09.35, 2. Haussier (Dui), 3. Cipollini (Ita), 4. Caven dish (GBr), 5. Haedo (Arg), 6. Farrar (VSt), 55. Gesink, 87. Kroon, 90. Mollema. Alge meen klassement: 1. Farrar 9.16.55, 2. Cancellara (Zwi) 1,00, 3. Boonen 4,00, 43. Gesink, 44. Kroon, 55. Mollema. Ruta del Sol. Vierde etappe, La Guardia Jaen - Ecija: 1. Petacchi (Ita) 173 km in 4.18.46, 2. Bozic (Slv), 3. Siedler (Dui), 4. Flahaut (Fra), 5. De Jongh (Ned), 6. Gal dos Alonso (Spa), 7. De Maar (Ned), 18. Tankink. Algemeen klassement: 1. Last- ras (Spa) 16.43.55, 2. Lhotellerie (Fra) 0.48, 3. Evans (Aus) 1.32. voor meer uitslagen zie www.pzc.nl Op www.pzc.nl is een video te zien waarin Thamar Zweistra vertelt over de comeback van de zestienjari ge hengst Hexagons Rubiquil tijdens het NK dressuur. U kunt daar uw ei gen sportvideo naast zetten. Onder de knop video's op de site ziet u hoe dat moet. Wij zijn ook geïnteresseerd in uw sportfoto. Kijk op www.pzc.nl hoe u die in het fotoalbum kunt zet ten. Dat kan allemaal de moeite lo nen, want elke maand reiken we een Tom Tom navigatiesysteem uit voor het mooiste sportmoment. En aan het eind van het seizoen een Note book.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53