Zeeland PZC Zeelandhallen willen Indoor terug If¥ELANDEN»TliCLEN 25 I Partijen terug bij afin geschil over 'illegale' weg 's-Heerenhoek Vijf bomen illegaal gekapt 34 KSHEBBHHHHI 31 Exploitant Libéma heeft wel antwoord op vermeende leegloop. Reus is geveld mm- iR jii ismam Eerste liefde Danstheater brengt Schatten van Moeder India naar Middelburg Donderdag 21 februari 2008 Satelliet wijst f- landbouwer de weg Tip? redgoes@pzc.nl door Mieke van der Jagt GOES - Lopen de Zeelandhallen leeg, of valt het allemaal wel mee? Nadat Indoor Zeeland, het twee weken durende hippische evene ment, dit jaar niet doorging, ver huizen nu ook de topbiljarters naar Sluiskil. Van de indoor motor cross, die afgelopen januari ternau wernood doorging, is ook lang niet zeker of de huurprijs voor de hallen volgend jaar wel betaald kan worden. Het lijkt er boven dien op dat juist het wegvallen van de grote sportevenementen die in de ogen van het publiek met de Zeelandhallen verbonden zijn, het vertrek van directeur Chris den Dekker heeft bewerkstel ligd. Hij gaf als reden voor zijn ver trek 'een verschil van mening over evenementen die uit maatschappe lijk oogpunt in de Zeelandhallen thuishoren, maar om financiële re denen onder druk komen te staan'. De gemeente Goes maakt zich vooralsnog weinig zorgen. Burge meester Dick van der Zaag: „Wij willen helemaal niet in de exploita tie van de Zeelandhallen treden. Daar is Libéma voor, die overal in Nederland met succes hallen ex ploiteert. Het spul moet wel renda bel zijn, want als de boel failliet zou gaan, zaten we pas goed met een scheur in de broek. De rol van de gemeente is die van huisbaas en meer niet. Dat neemt niet weg dat wij, op verzoek van de Weel- Burgemeester Van der Zaag van Goes heeft er vertrouwen in dat Indoor Zeeland terugkeert naar de Zeelandhallen: „We praten mee over een oplossing." ruiters, meepraten over een oplos sing voor Indoor Zeeland. Dat is nu één keer niet doorgegaan, maar ik heb er vertrouwen in dat het weer goed komt." Dat vertrouwen is er ook bij Libé ma. Woordvoerder Maurice Nieuwland legt uit dat de prijs van een evenement als Indoor Zeeland wellicht kan meevallen als de ruimte gedeeld wordt. „De Weel- ruiters huren de hal voor weken omdat er ook veel moet worden opgebouwd. Je kunt je voorstellen dat iemand tijdens die opbouw, als er al tribunes staan, een con cert organiseert. Dan kun je die kosten al delen." Zo lijken er ook voor de motorcross combinaties mogelijk die de evenementen voor Goes kunnen garanderen. Wat betreft de biljarters kan Libé ma weinig doen. „Wij verhuren ruimten in de Zeelandhallen on der meer aan bowling- en biljart centrum CaramBowl. De Zeeuwse topbiljarters zijn, of waren, klan ten van CaramBowl, daar heeft Libéma niets mee van doen." De eredivisieteams in het drieban den verlaten de Goese speellocatie al na een jaar omdat de sfeer, en vooral de toeschouwersaantallen erg tegenvallen. iiif V wffl - t.' 's-HEER ABTSKERKE - Een reus is geveld langs de Zuidweg tussen 's-Heer Abtskerke en Nisse. Hij wacht op transport. Wie denkt dat iemand aan de Zuidweg rouwig is om het verlies, komt bedro gen uit. „Het was nodig", zegt Anita Louws. PSHPMW „Vrachtwagens konden er heel slecht langs." Ver derop in de Zuidweg denkt S. Kopmels er net zo over. „Die populieren waren zeker zestig jaar oud en overrijp." De Zuidweg is volgens hem te smal voor bomen. „Een dieplader is al eens bij mij in de wei beland." Waterschap Zeeuwse Eilanden is toch van plan zo'n dertig essen terug te planten. Wanneer de gevelde reus weggaaat, is bij het wa terschap niet bekend. Als een brug over de sloot ligt hij niet in de weg. foto Willem Mieras /1oTl"DT7'T7rT7"E"D V Markt51 1 Middelburg üci jv jyjvEii\x T0118886886 vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met tomatensoep biefstuk, frieten en salade of gebakken polenta met roquefort en crème caramel 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmidc zaterdag 23 februari 15.00-16.30 uur 'Hl' gitaar, percussie felburg.nl door Harmen van der Werf 's-HEERENHOEK - Het al sinds 2004 slepende conflict over het 'illegale' gebruik van een bouwweg als ont- sluitingsweg voor de 's-Heeren- hoekse nieuwbouwwijk De Blik ken II is terug bij af De gemeente Borsele hoopte de weg min of meer gelegaliseerd te krijgen via de Raad van State. Dat opzetje is mislukt. Gisteren oor deelde de Raad dat Borsele op nieuw een besluit over de bouw weg moet nemen. Wethouder Mar- ga Vermue (CDA, verkeer) kon daar nog niets over zeggen. „Jam mer dat de Raad van State niet aan geeft welke kant het op moet." Voor bewoners van de Van 't West- eindestraat, parallel aan de bouw weg, is het duidelijk: de bouwweg moet plaatsmaken voor het beloof de parkje. Borsele wil dat niet, van wege de verkeersveiligheid in 's-Heerenhoek en een goede ont sluiting van De Blikken II. Een de finitieve ontsluitingsweg zit in de pen, maar ligt er nog lang niet. door Lilian Dominicus GOES - Bij het terrein van de AKF-loods aan de Houtkade in Goes zijn vijf bomen illegaal ge kapt. Dit maakte de Goese Schans BV gistermiddag bekend. De politie heeft inmiddels een 59-jarige inwoner van de gemeen te Oost-Flakkee aangehouden. Het is niet bekend waarom de man de bomen heeft gekapt. Het terrein maakt deel uit van de toekomstige woonwijk Goese Schans en grenst aan het Goese Meer. Bewoners van het Nieuwe Diep in het Goese Meer hebben bezwaar aangetekend tegen de kap- vergunning. De zaak is nog in be handeling. Directeur A. Reinber- gen zegt dat 'de Goese Schans BV, noch een van haar aandeelhou ders, op wat voor manier dan ook opdracht heeft verstrekt voor deze activiteit'. Volgens hem vallen de nu gekapte bomen overigens niet onder de huidige aanvraag voor de kapvergunning. „Maar uiteindelijk moeten ze wel weg. Waar we nu een kapvergunning voor hebben aangevraagd zijn de bomen op de geluidswal." In de bouwplannen wordt de groe ne buffer tussen het Goese Meer en het havengebied smaller. Tip? redactie@pzc.nl Bij die dertienjarige puber gaan de hormonen al duidelijk een rol spelen. De eerste liefde is een feit. Al weken spreekt hij alleen maar over hoe lief ze is, wat ze aan heeft en... nou ja, niets blijft on besproken. Aan tafel sloeg afgelopen week zijn mededeling dan ook in als een bom„Ik denk dat ik het maar ga uitmaken." Desge vraagd wilde hij zijn besluit wel toelichten. Soms zeg ik iets of vraag ik iets, en dan geeft ze niet eens antwoord!" Waarop zijn wijze vader ant woordde: „Wen daar dan maar vast aan. Vrouwen zeggen altijd iets als je er niet om vraagt en zwijgen als je ze wel wilt horen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37