Opknappen duikplekken duurder ■Sec eyee Gift toch belastingvrij 25 minicampings SCHOUWEN-DUIVELAND 34 31 Karwei vergt twee ton meer dan aanvankelijk gepland. Brasseriemenu met tomatensoep 'Hl' Belastingdienst maakt uitzondering voor hulp aan familie Lin. Contouren Noorderpolder 2 te zien Streng toezicht Eerste liefde Danstheater brengt Schatten van Moeder India naar Middelburg Donderdag 21 februari 2008 Satelliet wijst landbouwer de weg Tip? redzzee@pzc.nl door Piet Kleemans ZONNEMAIRE - Het opknappen van een drietal duikplekken op Schou- wen-Duiveland pakt twee ton duurder uit dan gepland. Dat bleek gisteren tijdens de vergade ring van Natuur- en Recreatie schap De Grevelingen. Ondanks de forse overschrijding gaf het be stuur van het schap groen licht voor het project. Het karwei gaat medio dit jaar van start. De verbetering van de duikplek ken bij Dreischor (Zuidlangeweg), Den Osse (Nieuwe Kerkweg) en Scharendijke (De Koepel en het Kabbelaarsrif) houdt in dat de toe gang veiliger gemaakt wordt door aan beide kanten van de dijk die de duikers over moeten, trappen aan te brengen in combinatie met een steiger langs de waterlijn. Ver der is het de bedoeling dat bij de duiklocaties toiletten en (om)lcleedruimtes worden neerge zet. Bij De Koepel gaat het nog een stapje verder. Die duikplek wordt door middel van een specia le lift geschikt gemaakt voor invali den. Aanvankelijk waren de kos ten van het karwei geraamd op een kleine zeven ton. Dat bleek veel te optimistisch. Er moet zo'n negen ton op tafel worden gelegd om het project te realiseren. Een hoop geld, zo moest het dagelijks bestuur van het Grevelingenschap gisteren toegeven. Maar in dit sta dium nee zeggen, zo werd het alge meen bestuur voorgehouden, bete ls* Medio dit jaar wordt begonnen met het opknappen van drie duikplekken op Schouwen-Duive- land. Het karwei pakt twee ton duurder uit dan gedacht. kent niet alleen dat het project niet doorgaat maar ook dat dan het reeds in voorbereidend werk geïnvesteerde geld weg is. Dat nu ging het algemeen bestuur van het schap te ver, zodat uitein delijk werd besloten, ondanks de forse meerkosten, toch door te gaan met het project. Ook met de komst van een water- jump had het algemeen bestuur geen moeite. De waterjump wordt beschouwd als 'een unieke open- luchtrecreatieve voorziening die bij zal dragen aan het ontwikkelen van de Brouwersdam tot een trendsettend, sportief strand- en watersportcentrum'. De water jump komt - waarschijnlijk al deze zomer - aan de rand van het Greve- lingenmeer op het terrein van een ondernemer. De waterjump is een schans die door bijvoorbeeld BMX-fietsers gebruikt kan worden voor acrobatische sprongen. Ze lan den dan in het water dat op die plaats speciaal voor hen is uitge diept. De waterjump vergt een investe ring van ruim 180.000 euro. Het Grevelingenschap betaalt er ruim een ton aan mee en hoopt de in vestering via een beheervergoe- ding terug te verdienen. BEEÜWSEALMANAK! /1oT^"DT7'17"17"E"D V Markt 51 l Middelburg ucL/i\V JxJxIjIx.I T0118886886 vanavond vanaf 17.30 uur biefstuk, frieten en salade of gebakken polenta met roquefort en crème caramel 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmidc zaterdag 23 februari 15.00-16.30 uur gitaar, percussie Jelburg.nl MIDDELBURG - Het ziet er naar uit dat het hele bedrag dat is ingeza meld voor de familie Lin uit Arne- muiden ook bij de familie terecht komt. De Belastingdienst heeft laten we ten af te zien van de heffing van successierecht. De inzamelingsac tie onder bewoners en onderne mers in het dorp leverde 156.000 euro op. De gemeente Middelburg heeft de Belastingdienst gevraagd om een uitzondering te maken voor de getroffen familie. Het echt paar Lin verloor op kerstavond vo rig jaar vier dochters bij een brand in de woning boven hun restau rant in Arnemuiden. De familie wil het ingezamelde geld gebrui ken om de kosten van de begrafe nis en een grafmonument voor de meisjes te betalen. Verder willen ze het besteden aan de inrichting van hun nieuwe huis, aan kleding en aan een mogelijk nieuw bedrijf Bij die dertienjarige puber gaan de hormonen al duidelijk een rol spelen. De eerste liefde is een feit. Al weken spreekt hij alleen maar over hoe lief ze is, wat ze aan heeft en... nou ja, niets blijft on besproken. Aan tafel sloeg afgelopen week zijn mededeling dan ook in als een bom: „Ik denk dat ik het maar ga uitmaken." Desge vraagd wilde hij zijn besluit wel toelichten. „Soms zeg ik iets of vraag ik iets, en dan geeft ze niet eens antwoord!" Waarop zijn wijze vader ant woordde: „Wen daar dan maar vast aan. Vrouwen zeggen altijd iets als je er niet om vraagt en zwijgen als je ze wel wilt horen." ZIERIKZEE - De contouren van de nieuwe wijk Noorderpolder 2 in Zierikzee zijn zichtbaar. Met grondverzetmachines wordt de voormalige akker rijp gemaakt voor de bouw van huizen. Op 1 mei start de bouw van het eerste blok van veertig wo ningen, waarvan er half januari twintig waren ver kocht. Op het terrein op de foto worden 160 hui zen en appartementen gebouwd. Noorderpolder 2 wordt in fasen aangelegd. Uiteindelijk gaat de ze nieuwe wijk, begrensd door Lange en Korte Blokweg en de Emil Sandstromweg zevenhon derd woningen tellen. foto Marijke Folkertsma Tip? redactie@pzc.nl VEERE - Minicampings in de ge meente Veere mogen buiten het kampeerseizoen geen toercaravans meer op hun terrein laten staan. Ook mogen stacaravans niet zicht baar zijn, maar moeten ze achter bomen, planten of een aarden wal verscholen staan. De regels voor minicampings be stonden al, maar Veere gaat vanaf het einde van het vakantieseizoen, op 15 november dit jaar, strenger toezien op de naleving ervan. De campings die zich niet aan de re gels houden, enkele tientallen van de in totaal 169 minicampings in Veere, krijgen volgende week een brief van de gemeente. Daarin staat dat toercaravans vanaf 15 no vember moeten zijn verwijderd, en dat stacaravans uit het zicht moeten staan. De waarschuwings brief moet verjaring of gedoogsi tuaties voorkomen. „De brief is een extra basis om straks te kun nen optreden", zegt wethouder Wim van Tatenhove. Het beleid van Veere wordt onderschreven door de Vereniging voor Kampeer- boeren (VeKaBo). De meeste mini campings in Veere zijn hierbij aan gesloten. De wethouder verwacht dat er uiteindelijk geen sancties no dig zullen zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29