M Stoer gedrag wordt jongeren fataal Benzineprijs op recordhoogte 11 jm y ij Hirsi Ali schiet niets op met Frans paspoort Branden stichten onrust in Wemeldinge 10 2 en 3 Maar weinig Nederlanders tevreden over beleid regering. Artsen willen af van gehorige praktijken 'Huizenprijzen blijven stijgen' Cruijff: geen functie in directie of bestuur Ajax HET WEER: Bewolkt Igiv j Donderdag 21 februari 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 44 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl MIDDELBURG - Als leidekker bovenop de Nieuwe Kerk in Middelburg moet je stevig in je schoenen staan. Ergens ver beneden ligt de straat en boven je hoofd duizelt de Lange Jan. Onder toeziend oog van de toren klauteren de medewerkers van leidekkers- en restauratiebe- drijf Jobse al maanden over smalle ladders om de steile daken van de kerk te voorzien van nieuw leiwerk. Het is een megaklus, want zo'n elfhon derd vierkante meter oud en versleten leiwerk, dat dateerde uit de jaren vijftig, wordt vervangen door nieuwe leien. De kerk krijgt ook nieuwe ko peren dakgoten. Als alles volgens planning ver loopt, is het werk over twee maanden af. foto Lex de Meester Kiezer kraakt kabinet DEN HAAG - Slechts dertien pro cent van de Nederlandse kiesge rechtigden is tevreden over het ka binetsbeleid. Dit blijkt uit onder zoek van hoogleraar Kees Aarts van de Universiteit Twente. Dit is het laagste cijfer sinds 1971, toen begonnen is met nationaal kiezers onderzoek. „De kloof tussen burger en poli tiek was nog nooit zo groot", con cludeert Aarts. Hij liet voor zijn studie 6500 mensen ondervragen over de mate van tevredenheid over het beleid van de coalitie van CDA, PvdA en Christenunie. Het huidige kabinet is precies een jaar in functie. Volgens ChristenUnie-fractievoor- zitter Arie Slob is de uitkomst van de enquête 'een enorme aanspo ring om te laten zien wat we waard zijn en om er vol voor te gaan'. Uit aanvullend onderzoek van het tv-programma Eén Vandaag blijkt dat de burgers het minste vertrou wen hebben in PvdA-minister Vo gelaar (Wonen, Wijken, Integra tie). Bijna 70 procent zegt weinig of geen vertrouwen in haar te heb ben. De ministers Bos (Financiën) en Cramer (Milieu) scoren niet veel beter: twee derde heeft wei nig vertrouwen in hen. Volgens Aarts is de belangrijkste re den voor de ontevredenheid de on zichtbaarheid van het kabinet en het gebrek aan daadkracht. „Boven dien is er in het partijlandschap een onoverzichtelijke situatie ont staan. Mensen zijn niet meer trouw aan partijen. En ze hebben met de SP, Geert Wilders en de be weging van Rita Verdonk veel al ternatieven." PN De populariteit van het kabinet is volgens onderzoeker Kees Aarts extreem laag, omdat de coalitie onzichtbaar is en gebrek aan daadkracht toont. DEN HAAG - Per jaar overlijden 390 jongeren door van risicovol ge drag. Nog eens 22.000 jongeren worden op de afdeling spoedeisen de hulp van een ziekenhuis behan deld of moeten worden opgeno men in het ziekenhuis ten gevolg de van dat gedrag. Een woordvoerder van de Stich ting Consument en Veiligheid be vestigde gisteravond berichtgeving over deze cijfers in RTL Nieuws. De stichting deed onderzoek naar het gedrag van deze jongeren. Het betreft jongeren in de leeftijd van 13 tot 24 jaar. De stichting is in sa menwerking met tv-zender TMF een campagne begonnen om deze jongeren te leren risico's in te schatten. „Risico's vermijden is jongeren niet te leren", aldus de woordvoer der. „Impulsief gedrag hoort bij die leeftijdsgroep, dat moet je niet willen dwarsbomen. Wel kun je ze trainen na te denken over risi co's." De campagne behelst een televi sie-serie op TMF en een spel op in ternet, te vinden op www.splitthe- risk.nl. Later dit jaar worden ook onderwijsinstelingen betrokken bij het project. Premier Balkenende wilde niet op de uitkomsten van het onderzoek reageren. De woordvoerder van PvdA-leider/vicepremier Bos wil de zijn baas niet storen op de 'schaarse vrije dagen die hij heeft'. Volgens Aarts is de tevredenheid over het beleid nog lager dan in 2002, het jaar van de opkomst van en de moord op Fortuyn. Vogelaars populariteit lijdt onder haar strijd met de woningbouwcor poraties. Haar pogingen om achter standswijken aan te pakken lopen daardoor vertraging op. Arie Slob wijst erop dat het kabi net nog drie jaar de tijd heeft 'om het beeld te laten kantelen'. pagina 3: commentaar EINDHOVEN - De benzineprijs be landt vandaag op een recordhoog te. Volgens het consumentencollec tief United Consumers bedraagt de gemiddelde adviesprijs van de vijf grote oliemaatschappijen 1,553 euro voor een liter. Dit betekent een stijging van 0,4 cent. Het vorige record stamt uit septem ber 2005. DEN HAAG - Honderden huisartsen verbouwen hun praktijkruimten, omdat patiënten klagen over geho rige spreek- en wachtkamers, waar door hun privacy in het geding is. Uit een internetenquête van de Consumentenbond bleek onlangs dat meer dan een kwart van de 426 ondervraagden aangaf te kun nen horen wat patiënt en arts met elkaar bespraken. pagina 6: niets privé in wachtkamer UTRECHT - Rabobank verwacht dat de huizenprijzen dit jaar met ge middeld 3,25 procent zullen stij gen. Vorig jaar werden woningen gemiddeld 3,3 procent duurder. Dat schrijft de bank in zijn giste ren verschenen kwartaalbericht over de woningmarkt. In 2007 zijn 3,5 procent minder huizen ver kocht dan in 2006, terwijl het aan tal te koop staande woningen toe nam met 5,4 procent. AMSTERDAM - Johan Cruijff keert terug bij Ajax. De beroemdste voet baller uit de Nederlandse clubge schiedenis gaat het technisch be leid van de Amsterdamse club vorm geven. Hij ambieert geen functie in de directie of het be stuur. „Ik ga de technische orga nisatie neerzetten. Verder niets. Maar ik neem nu wel de verant woordelijkheid op me", zei hij gis teren. pagina 41Cruijff krijgt rol op afstand Ajax moet Cruijff vrije hand geven reageer op www.pzc.nl Alleen jonge mensen zijn welkom in Zeeland eens 17% oneens aantal reacties: 546 83% ËNgÜTl- Zeeland: 2, 3, 25 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 9 en 10; Meningen: 11; Beurs: 14; Econo mie: 16 en 17; Boeken: 18; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 34 en 35; Weekagenda: 36 en 37; Agenda: 39; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1