Kliniek in Barcelona herstelt vrouwenbesnijdenissen gratis Advocaat bekent bezit porno Kostbaar kruis gestolen uit kathedraal in Doornik UöREISRADRR Zestig procent van de patiënten krijgt gevoel in clitoris terug. Zonvakantie Side, Turkije 599 p.p. :;==D7Ï ReisRadar kijkt verder dan je bestemming. .W* vrijuit zoovef gBffl eirmoL WjjM 5% «m# 8 Woensdag 20 februari 2008 PZC BRUSSEL - De advocaat die inder tijd de families van twee jonge Dutroux-slachtoffers bijstond, zou hebben bekend dat hij zelf kinder porno op het internet heeft ge kocht. Dat meldden diverse Fran stalige media in België gisteren. De Luikse advocaat verdedigde na het uitbreken van de zaak rond kinderverkrachter Mare Dutroux in 1996 de families van de slachtof fers. Justitie is hem op het spoor gekomen na de arrestatie van een man uit Brugge. De man maakte pornofilms met zijn eigen minder jarige dochters. De rechtbank in Brugge veroordeelde deze man gis teren tot tien jaar cel. BRUSSEL - De Belgische politie zocht gisteren naar roofovervallers die maandag een zeer kostbaar By zantijns kruis stalen uit de Ro maanse kathedraal van Doornik, 90 kilometer ten zuidwesten van Brussel. De dieven vielen enkele kerkgan gers en toeristen aan en bedreig den een bediende van de kathe draal. Daarna sloegen ze een vitri ne stuk en maakten zich meester van het duizend jaar oude, met goud en 48 edelstenen bezette ze- geningskruis en dertien andere kunstvoorwerpen, liet het gemeen tebestuur van Doornik gisteren we ten in een verklaring. Het kunstwerk bevat volgens over levering een stukje van het origine le kruis van Jezus. Volgens deskun digen willen verzekeraars het zege- ningskruis niet verzekeren. Als het de kathedraal verliet, werd het een malig verzekerd voor 25 miljoen euro. Omdat het zo bekend is geldt het kruis als onverkoopbaar. door onze correspondent Henk van den Boom BARCELONA - In de universiteitskli niek Dexeus van Barcelona kun nen besneden vrouwen gratis een hersteloperatie aan hun clitoris la ten uitvoeren. De regionale rege ring van Catalonië steunt de actie en stelt zich garant voor de kosten van de ingreep, ook als die in ande re ziekenhuizen wordt uitgevoerd. Om hoeveel vrouwen het precies gaat is onbekend, maar de Spaanse gezondheidsdiensten denken dat het aantal besneden vrouwen sterk groeit door de vele gezinsher enigingen. De laatste jaren zijn veel vrouwen uit Noord-Afrikaan se landen naar Spanje gekomen, die in hun moederland al waren besneden. Ook in Spanje zelf vin den jaarlijks nog honderden (illega le) vrouwenbesnijdenissen plaats. Initiatiefnemer dokter Pere Barri heeft migrantenorganisaties opge roepen bekendheid te geven aan de nieuwe mogelijkheden. „De meeste vrouwen weten niet dat dit soort operaties mogelijk is, of heb ben het geld er niet voor." De Dexeus-kliniek is tot nu toe het enige ziekenhuis in Spanje waar door plastische chirurgie de clito ris van besneden vrouwen kan worden hersteld. Barri: „Een reconstructie van de clitoris is alleen mogelijk bij vrou wen die een gedeeltelijke besnijde nis hebben ondergaan. De opera tie duurt een uur. Zestig procent van de patiënten krijgt hierdoor weer gevoel terug in de geslachtsor ganen." De arts stelt nadrukkelijk dat een operatie alléén niet altijd de oplossing is om de seksuele stoornissen en de psychologische verminking ongedaan te maken. „Daarom maken we een selectie. Behalve dat we kijken om welke soort besnijdenis het gaat, houden we gesprekken. We mikken op vrouwen tussen de 25 en 35 jaar. Zij zijn zich het meest bewust van het verlies van de kwaliteit van hun seksleven." Barri heeft in Afri ka veel ervaring opgedaan met be snijdenissen. Hij gaat daar elk jaar heen om vrouwen te opereren die complicaties hebben gekregen na hun besnijdenis. In kringen van immigranten wordt terughoudend gereageerd op de hersteloperaties. AMAM, een Spaanse vrouwenorganisatie die zich inzet voor de afschaffing van vrouwenbesnijdenis, is posi tief over de mogelijkheid tot opera tie, maar vindt dat de prioriteit moet blijven liggen bij het voorko men van de besnijdenis. 8 Dagen verblijf in Hotel grand Prestige obv All Inclusive Vertrek op 24 april (meerdere vertrekdata mogelijk) vanaf Amsterdam, Maastricht en Groningen Als je een reis boekt, wil je natuurlijk wel zeker weten datje de beste deal hebt gesloten. ReisRadar biedt je die zekerheid, want op ReisRadar.nl vind je de meeste reisaanbieders onder 1 dak. Zo kun je alle aanbiedingen heel overzichtelijk met elkaar vergelijken en ben je altijd zeker van de beste aanbieding.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8