Binnenland paren zijn parasieten' Defensie bevestigt dood door eigen vuur JORDANIË, SYRIË ISRAEL KRAS.NL boek online of bel 0900 - 9697 PvdA en CDA willen meer inzicht in oorzaak van fataal gevecht. 8- en 15-daagse vlieg-/rondreizen waarom zou je verder zoeken Ontdek voordelig het Midden-Oosten met KRAS PZC Woensdag 20 februari 2008 I 5 evenwicht brengen, zitten we in dit kleine dichtbevolkte land al gauw aan de dertig miljoen inwo ners. Willen we dat? Alleen al uit oogpunt van duurzaamheid lijkt me dat onwenselijk." Daarbij komt volgens De Beer dat de kosten de eerste jaren alleen maar stijgen als we nu besluiten meer kinderen te krijgen. „Die kos ten de eerste twintig jaar alleen maar geld. Denk alleen al aan de enorme kosten voor kinderopvang en onderwijs." Volgens hem doen we er goed aan de toenemende vergrijzing ge woon voor lief te nemen. „We zijn zo'n welvarend land, dat een klei ne groep werkenden de kosten voor die grote groep ouderen mak kelijk kan opbrengen. Het bete kent misschien hooguit dat de koopkracht jaarlijks maar met een half procent stijgt, in plaats van één procent." En dat koopkracht verlies kunnen we nog beperken als we na ons 65ste langer blijven doorwerken. „Dat kan ook goed, doordat we langer gezond blijven. Eigenlijk kan de pensioenleeftijd elke tien jaar met een halfjaar om hoog." Noemi Cano heeft even met de ge dachte gespeeld om in Spanje te bevallen. Maar die twijfel duurde maar kort. „Ik kies voor Neder land. Bij het krijgen van een kind mag geld toch nooit een doorslag gevende rol spelen?" Geboortecijfers in Europa De geboortecijfers in de 27 lid staten van de Europese Unie lopen sterk uiteen. In de EU is er maar één land waar het vol gens veel demografen 'ideale' geboortecijfer van twee kinde ren per vrouw wordt gehaald: Frankrijk. Bij een geboortecijfer van 2,0 blijft de bevolking nor maal gesproken stabiel. In alle andere EU-lidstaten wor den gemiddeld minder dan twee kinderen geboren, als ge volg waarvan op den duur ver grijzing optreedt. Na Frankrijk scoren Ierland (1,93) en Zweden (1,85) op dit gebied heel behoorlijk. Ne derland is met 1,70 een mid denmoter. De hekkensluiters in Europa waren in 2006: 1: Slowakije, 1,24 2: Polen 1,27 »- 3: Litouwen, 1.31 4: Roemenië, 1.31 5: Slovenië, 1.31 bron: Eurostat den haag - Intern onderzoek van het ministerie van Defensie beves tigt dat de twee Nederlanders en twee Afghanen op 12 januari door eigen vuur zijn gesneuveld. Tij dens de beschietingen is afgewe ken van de procedures voor het be palen van doelen en de inzet van langeafstandwapens. Waarom van de regels is afgeweken verklaart het onderzoek van Defensie niet. Volgens de reconstructie werd twee dagen voor vertrek van de be treffende verkenningsmissie beslo ten van het oorspronkelijke plan af te wijken en een alternatieve route te volgen. Daardoor was de voorbereiding op de grootschalige operatie kort, schrijft minister van Defensie Eimert van Middelkoop gisteren aan de Tweede Kamer. PvdA en CDA willen dat er meer inzicht komt in de gebeurtenissen in Uruzgan. Zij vinden de brief van Defensie veel te vaag. PvdA-Tweede Kamerlid Angelien Eijsink vindt dat de brief alleen maar meer vragen oproept. Ze leest tussen de regels door dat vooral sprake is van menselijke fouten. Ze vraagt zich af of dit bij voorbeeld ligt aan te weinig trai ning. Eijsink vindt het ook vreemd dat de Commandant der Strijdkrachten Dick Berlijn al in het openbaar heeft gezegd dat de oorzaak van de fouten niet ligt in een tekort aan communicatie-appa- ratuur. „Dat staat niet in de brief van de minister terwijl het wel een belangrijk gegeven is." gezin met negen kinderen, uit Erp begin jaren vijftig. Minister Rouvoet wil dat Nederlanders meer kinderen krijgen. foto GPD Scherp geprijsd! vanaf 8 dgn CULTUURSCHATTEN VAN JORDANIË v.a. 749 Vertrekdata: maandag !7/3t/m 27/10 In Amman maken we een uitgebreide stadstour. Daarna rijden we naar het antieke Jerash en de Dode Zee. Vanuit Amman is het mogelijk een facultatieve excursie te boeken naar de Syri sche hoofdstad Damascus, waarschijnlijk de oudste stad ter we reld! Vervolgens gaat de reis verder naar de berg Nebo en over de Koningsweg naar Kerak. Natuurlijk schenken we uitgebreid aandacht aan de eeuwenlang verborgen gebleven rotsstad (en nieuw wereldwonder) Petra, de kleurrijke woestijn Wadi Rum en Aqaba aan de Rode Zee. Prijzen zijn p.p. met 2 pers. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/28026 8 dgn KENNISMAKING MET ISRAËL v.a. 949 Vertrekdata: donderdag van 22/5 t/m 23/10 KRAS is er in geslaagd om tegen zeer voordelige tarieven een rondreis door Israël samen te stellen. De interessante steden en prachtige natuur vertellen ieder hun verhaal, waardoor de geschiedenis tot leven komt. We reizen naar Ceasarea en ma ken een boottocht over het Meer van Tiberias. Hierna naar Tabgah, waar het wonder van de vermeerdering van de broden en vissen plaatsvond. Via de Olijfberg komen we aan in Jeruza lem met o.a. de burcht Antonia en de Klaagmuur. Na Massada eindigen we aan de Dode Zee. Prijzen zijn p.p. met 2 pers. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/28030 15 dgn JORDANIË SYRIË v.a. €1299 Vertrekdata: ma. 31/3 en wo. van 16/4 t/m 15/10 Fantastische reis in de voetsporen van Romeinse veldheren, kruisvaarders en karavanen! Vanuit Amman gaan we op ver kenningstocht naar de Bijbelse berg Nebo en de Dode Zee. Hoogtepunt is natuurlijk de mysterieuze rotsstad Petra, waar na we via de kleurrijke woestijn van Wadi Rum naar Aqaba aan de Rode Zee rijden. In Syrië bezoeken we natuurlijk de hoofdstad Damascus, de oudste stad ter wereld! Ook bezoeken we de oase Palmyra en komen ridderverhalen tot leven in de kruisvaarders burcht van Crac de Chevalier. Prijzen zijn p.p. met 2 pers. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35184

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5