Soort Zwoeger straalt temidden van sterren Real Madrid na de rust gevloerd door Roma 33 35 37 Kuijt trefzeker voor Liverpool in met 2-0 gewonnen duel. FC Porto verliest op gewijde grond, maar is kansrijk voor return. ill Sr* m M It J dlHfe ffirSSHE' ^5529' Zeeuws comité wil nog altijd een etappe in Tour de France u Gertjan Verbeek verdiept zich ook in psyche van de mens Woensdag 20 februari 2008 Tip? sport@pzc.nl door Leon ten Voorde ENSCHEDE - Zie ze allemaal lopen, die mannen van stand, in dat supe rieur ogende blauw en zwart. De een paradeert nog zelfverzekerder over het veld dan de ander. De beste van allemaal - Zlatan Ibra- himovic - heeft zelfs zijn oranje schoentjes erbij aangetrokken. Maar Anfield Road is geen plek waar primadonna's de gelegen heid krijgen te schitteren. Hier wordt gepoetst, geknokt en gestre den, zelfs als het noodlot zich in ra zende vaart lijkt aan te dienen. Toeval kun je het dan ook niet noe men dat een noeste arbeider als Dirk Kuijt op deze avond voor de verlossing zorgt door vijf minuten voor tijd Liverpool voorbij Inter te schieten. Zijn schot gaat niet vloeiend het doel in, maar wordt onderweg nog aangeraakt. Een ty pische Dirk Kuijt-goal zou je het kunnen noemen, maar wat maakt dat uit? Als clubicoon Steven Gerrard even later ook nog de 2-0 scoort, ont ploft het stadion helemaal. Ook In- ter, de trotste ongenaakbare kam pioen van Italië, blijkt dus niet be stand te zijn tegen die speciale machten en krachten die op An field vrijkomen als er voor de Champions League wordt ge speeld. Het had eigenlijk de avond van Ibrahimovic moeten worden. De Zweedse superster die na vier land stitels op rij, snakt naar een inter nationale hoofdprijs. Maar het wordt de avond van een Katwij- ker, die zich de laatste tijd nergens meer echt thuis voelt. Niet bij Oranje waar hij niet eens meer welkom is, en niet echt meer bij Liverpool waar manager Rafael Benitez anderen meestal beter vindt. Maar Kuijt is Kuijt, een hor zel die een tegenstander blijft las tigvallen. Ook als hij, zoals tegen Inter, eigenlijk helemaal niet goed in de wedstrijd zit. Zoals heel Liverpool worstelt, on danks de meerderheid die het van af de 30e minuut heeft, omdat Marco Materazzi met zijn tweede gele kaart van het veld is gestuurd. Die sanctie is zowaar eens onte recht voor de grootste sloper op de Europese velden. De uitsluiting komt het kijkspel ook niet ten goede. Ook zonder zijn enige Italiaan blijft Inter Itali aans opereren, verdedigend dus en gokken op het resultaat. Dat lijkt te gaan lukken, ook al omdat Liver pool gebukt gaat onder een schrij nend gebrek aan creativiteit. Maar op Anfield is vechtlust nog al tijd de voornaamste kwaliteit. En dus kan het gebeuren dat aan het eind van de rit een zwoeger alle sterren de mond heeft gesnoerd. „Hopelijk heeft hij meegekeken", zei Kuijt na afloop van de wed strijd. De voormalige Feyenoorder doelde uiteraard op bondscoach Marco van Basten, die hem eerder deze maand buiten de selectie hield van het Nederlands elftal voor de oefeninterland in en tegen Kroatië (0-3). Kuijt was met blij met de zege van zijn ploeg, met zijn eerste doel punt en met zijn spel. „Ik wilde in deze wedstrijd heel graag iets laten zien", aldus de aan valler voor de NOS-camera. „Ik heb toch een mindere periode ach ter de rug. Ik wilde bewijzen dat ik er nog bij hoor. Dat is gelukt, dacht ik." Kuijt rekende zich met 2-0 nog niet rijk. „We zijn pas halverwege. Maar dit is wel wat we wilden. Een zege van 1-0 was al mooi ge weest, die 2-0 van Gerrard was fan tastisch." 1*^ Liverpool heeft zich door een 2-0-zege op Inter een goede uit gangspositie verschaft om de vol gende ronde van de Champions League te halen. ROME - Real Madrid voelt zich bui ten de Spaanse hoofdstad niet zo lekker. Het Nederlands getinte ge zelschap van de Duitse trainer Bernd Schuster liep gisteravond te gen de derde opeenvolgende ne derlaag in een uitwedstrijd aan. In de achtste finales van de Cham pions League ging de Koninklijke met 2-1 onderuit bij AS Roma. Over twee weken is de return. Real Madrid begon met Ruud van Nistelrooij en Arjen Robben in het basisteam en met Royston Dren the op de bank. Wesley Sneijder is door een gebroken rib nog enige tijd uit de roulatie. De Spaanse ploeg startte overdon derend in Rome. Raul bracht al in de achtste minuut zijn ploeg op voorsprong na goed voorberei dend Werk van Robben: 0-1. Kort daarna schoot Van Nistelrooij ook raak, maar dat doelpunt Vverd CHAMPIONS Tweede ronde Olympiakos Piraeus (Gri)-Chelsea (Eng) 0-0. Scheidsrechter: Plautz (Oos). Gele kaart: Belluschi (Olympiakos Piraeus), Alex, BelJetti; Makelele, Cole (Chelsea). Aantal toeschouwers: 33.500. AS Roma (lta)-Real Madrid (Spa) 2-1 (1-1). 8. Raul 0-1, 24. Pizarro 1-1, 58. Man dril 2-1. Scheidsrechter: Fandel (Dui). Gele kaart: De Rossi, Perrotta, Cassetti (AS Ro ma), Diarra, Torres, Ramos (Real Madrid). Aantal toeschouwers: 50.000. Liverpool (Eng)-lnter Milan (Ita) 2-0 (0-0). 85. Kuyt 1-0, 90. Gerrard 2-0. wegens buitenspel terecht afge keurd. Roma kwam in de 24e minuut op gelijke hoogte. David Pizarro schoot raak na een afgeslagen aan val: 1-1. Daarna waren beide teams tot aan de rust aan elkaar gewaagd, zonder tot uitgespeelde kansen te komen. In de 58e minuut sloegen de Romeinen echter toe. Frances co Totti lanceerde Mancini, die doelman Casillas omspeelde: 2-1. FC Porto keerde in Gelsenkirchen (1-0) terug op gewijde grond. De Portugese ploeg won in 2004 in het stadion van Schalke 04 de Champions League met coach José Mourinho. Op het vertrouwde veld ging het gisteravond snel fout. De Duitse international Kevin Ku- ranyi opende al in de vierde mi nuut de score. Daar bleef het bij, zodat de Portugezen toch een rede lijke kans houden. In Griekenland kwam Chelsea te gen Olympiakos (0-0) niet echt in de problemen. De ploeg van veld- trainer Henk ten Cate bleef simpel overeind. Scheidsrechter: De Bleeckere (Bel). Rode kaart: 30. Materazzi (Inter Milan/ 2x geel). Gele kaart: Chivu (Inter Milan). Aantal toe schouwers: 41.999. FC Schalke'04 (Dui)-FC Porto (Por) 1-0 (1-0). 4. Kuranyi 1-0. Scheidsrechter: Duha- mel (Fra). Gele kaart: Jones, Ernst, Gros- smuller (FC Schalke'04). Aantal toeschou wers: 53.951. Programma vanavond: Celtic-FC Bar celona, Ol. Lyon-Man. United, Ar- senal-AC Milan, Fenerbah<;e-Sevilla Top 10 Algemeen klassement Positie: Naam: Teamnaam: Woonplaats: Punten: 1 Michel Micky boys Vlissingen 887 2 Paul Scheldemondl Vlissingen 882 3 Piet Pladdet Fc Wonderstok Terneuzen 878 4 Marie de Jonge Vosje Heerenhoek 871 5 Jeffrey FC Bal op het dak Vlissingen 869 6 Marcel Rooze Stelletje prutsers Lewedorp 860 7 Thomas FC Talm Meliskerke 856 8 Kees Huizen TobCoach Goes 849 9 Erik de Schipper De jekko's Vlissingen 849 10 Whisky Sr Whisky Gravenpolder 847 Top 10 Rondeklassement Positie: Naam: Woonplaats: Punten: 1 J.W. Riemens Airebossenovas Zoutelande 75 2 Rianne Bijl Gooooooaaaaallllllü Krabbendijke 75 3 E Lijbers Timo de kampioen Vlissingen 72 4 Chris Giljam-BB 1141! Bruinisse 66 5 Stefan Timmerman Timpen's 11-tal Aagte kerke 66 6 Jeffrey FC Bal op het dak Vlissingen 64 7 Jouke van Dam Ooskappel2 Oostkapelle 63 8 David Knabbel Etten-Leur 62 9 Piet Pladdet Fc Wonderstok Terneuzen 62 10 F. Tax Skivo United Vlissingen 62 Top 5 Superleague Klassement Positie: Subleaguenaam: Woonplaats: 1 Appeltje eitje Lewedorp 7653 2 Volharding Ovezande 7626 3 Meeuwen Zoutelande 7330 4 Scheldemond Vlissingen 7198 5 Oostkapelle Oostkapelle 7116 f% 5 1 f f\ I 1 ,S f4 J- v Si, sm1- i.» t vj, Ga voor de volledige klassementen van Voetbalcoach van het Jaar naar www.pzc.nl/voetbalcoach Dirk Kuijt loopt juichend weg nadat hij Liverpool tegen Inter Milan naar een 1-0-voorsprong heeft geschoten. foto Paul Thomas/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59