Tour is in Zeeland nog altijd welkom Sport IV TMjSa» Hoppe rinns 6 flBSSBfl Zeeuwen snel wakker als de Franse ronde naar Nederland komt. elders 34^T Domaine de Lischetto Pierre Espirac uitpak Baron de lance Les Granges de Rothschild Tall Horse elders 62r49T elders 29r3zT BLACK Bfe: Pieter Stoter regeert over een slapend comité, maar de Tour en de Giro zijn welkom. foto Peter Nicolai door Frits Bakker GOES - De Tour de France komt in 2010 zo goed als zeker naar Neder land voor de start van de ronde en twee of drie etappes. Het Zeeuwse comité, dat nog altijd belangstel ling heeft om een etappe te organi seren, heeft weer nieuwe hoop ge kregen. Twee Nederlandse steden zijn kan didaat voor de start in 2010: Rotter dam en Utrecht. Ze moeten nog wel concurreren met een derde ge gadigde, het Duitse Düsseldorf. De Tourorganisatie heeft dat giste ren bekendgemaak. De drie kandi daten zijn officieel ingelicht over de plannen. Het definitieve besluit valt in september of oktober van dit jaar. De Zeeuwse organisatoren hebben de berichten met belangstelling ge volgd. Pieter Stoter: „We zijn in ja nuari nog een keer bij elkaar ge weest en hebben besloten om als een soort slapend comité de ont wikkelingen af te wachten." Arnold Parre: „De afspraak was dat we pas wakker worden gekust als de plannen van de Tour serieus zijn. En daar lijkt het nu op." De teleurstelling van een gemiste Touretappe in 2006 sluimert in het comité nog wel na. Voorzitter Stoter: „We waren er zo dicht bij en vinden nog altijd dat we wel heel snel zijn afgeserveerd." De Zeeuwen hebben in elk geval ook geen zin in een doorkomst van het Tourpeloton. Alleen een optie van een start en een aan komst is bespreekbaar. Stoter: „Het zou ook kunnen dat ze in Rotterdam starten en door Zeeland naar België of Frankrijk ra zen. Daar hebben wij als comité helemaal geen zin in." wq De Tour de France overweegt in 2010 in Nederland te starten. Het Zeeuwse comité wacht de ontwikkelingen af, maar de Tour is nog altijd welkom. „De Tour zou het als een morele plicht moeten zien om Zeeland één of twee etappes te gunnen", vindt Parre. Dat weet ook Benny Ceulen, onze intermédiair bij de Tour. Hij zal, als het zo ver is, de lobby weer opstarten. En de route is vlug getekend. Ceulen kent zo wat elke steen in Zeeland, omdat we voor 2006 al een hele strategie hadden klaarliggen." Het Zeeuwse comité heeft overi gens twee ijzers in het vuur. Ook de Ronde van Italië overweegt om in 2010 naar Nederland te komen. De Zeeuwse oud-renner en ploeg leider Cees Priem is nauw betrok ken bij die plannen van de Giro. „Ik denk niet", verwacht Stoter, „dat die twee ronden in één jaar naar Nederland komen. Daarom zullen we eerst maar eens wach ten op de definitieve plannen." Voor de Italiaanse ronde is ook be langstelling van het comité dat dit jaar de Eneco Tour naar Terneu- zen heeft gehaald. Stoter: „Voor een eventuele Giro-start zou ik denken: we hebben allebei de pro vincie hard nodig, dus dan moe ten we de handen ineen slaan." Vooralsnog houdt het Zeeuwse Tourcomité zich wijselijk op de achtergrond. „We hebben het niet ontbonden, want dat zou een ver keerd signaal zijn geweest", vindt Stoter. „Alleen hebben we wel ge zegd: we lopen er niet mee te koop dat we nog steeds belangstel ling hebben. Twee keer een teleur stelling zoals in 2006 willen we niet meemaken. De vraag is nu dus vooral: wat gaat de Tour doen, waar gaan ze vertrekken en zijn ze bereid om twee dagen in Zeeland te vertoeven. Als dat signaal naar ons komt, zullen we zeker in actie komen." De Tourlobby in Rotterdam en Utrecht is wel al in volle gang. Jan Janssen, ex-Tourwinnaar, maakt zich warm voor Utrecht, oud-ren ner Riny Wagtmans doet dat voor Rotterdam. De acties van de Duit se tv-stations en het stoppen van T-Mobile als sponsor na de doping- schandalen maakt van Düsseldorf een minder serieuze kandidaat. B PZC Woensdag 20 februari 2008 35 Chardonnayof wflj Bordeaux Rouge Merlot, Blanc of Rosé uit Frankrijk Haut-Medoc Chardonnay, Shiraz, Merlot of Rosé uit Frankrijk uit Zuid-Afrika (lUOlSI Avtew-i elders 1&49" elders 20r9ST elders Vêrtt t (4 <5 I C SCOTCH Wf" elders Haal de folder met nog meer aanbiedingen en tips in uw slijterij! Wij verkopen geen alcohol onder de 16 jaar, geen sterke dranken onder de 18 jaar. Legitimatie verplicht Aanbiedingen geldig t/m 2 maart 2008, zolang de voorraad strekt. Druk en zetfouten voorbehouden. Kijk voor uw dichtstbijzijnde slijtenop DIRCKIII.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51