Sport Raemon Sluiter krijgt symbolisch afscheid Marianne Vos is geen robot Cruijff vergadert mee over toekomst Ajax Toch nog een beetje winter in de polder Voetballegende maakt zich sterk: als het moet, dan los ik het op. Spaanse politicus wil Contador toch in Tour Spotprent zet kwaad bloed bij elftal Egypte Jan Kromkamp reist niet mee met PSV Petacchi sprint naar zege in Ruta del Sol Sportkoepel op zoek naar 50.000 arbiters Olde Heuvel en Tuitert rijden ook 1000 meter Tennisser krijgt in Ahoy het afscheid van een wereldtopper. Alfred Knikker wint alternatieve Elfsteden na een lange solo. Dirk Scheringa snakt naar successen van de DSB-wielerploeg. 36 I Woensdag 20 februari 2008 PZC AMSTERDAM - Johan Cruijff woon de gisteravond de speciale vergade ring van de ledenraad van Ajax bij. De beroemdste voetballer uit de clubgeschiedenis van de Amster dammers keek in de Arena mee naar het rapport van de commis sie die het algemene en technische beleid van Ajax onderzocht. De aanwezigheid van Cruijff was opmerkelijk. Hij bezoekt als erelid zelden vergaderingen bij Ajax. De ledenraad, bestaande uit 24 men sen, vergaderde gisteravond laat eerst onderling. De Raad van Com missarissen (RvC) schoof later aan en vergaderde tot heel laat in de avond. Voorzitter John Jaakke was verte genwoordigd in de RvC. Hij ligt net als de directeuren Maarten Fontein en Martin van Geel zwaar onder vuur. Cruijff uitte maandag in zijn weke lijkse column in de Telegraaf pitti ge kritiek op het bestuur, directie en ledenraad van Ajax. Hij bena drukte dat veel leidinggevende mensen bij de club weinig ver stand van voetbal hebben. Cruijff beweerde ook dat hij door Ajax op afstand wordt gehouden. „Veel mensen zullen wel weer den ken: daar heb je hem weer", schreef Cruijff „Wanneer neemt hij zelf zijn verantwoordelijkheid? Dan is mijn antwoord simpel: ik heb daar altijd voor open gestaan. Maar er is nooit, maar dan ook nooit iemand geweest die tegen me gezegd heeft: los jij het op. Dat durven ze namelijk niet. Want als ik het moet doen, dan los ik het in derdaad op. Alleen zullen veel mensen de manier waarop niet prettig vinden. Dus word ik vooral op afstand gehouden." MADRID - De Franse president Ni colas Sarkozy moet ervoor zorgen dat Tourwinnaar Alberto Conta dor toch de Ronde van Frankrijk mag rijden. Dat heeft de Spaanse politicus Mariano Rajoy gezegd. Rajoy wil dat Sarkozy zich buigt over de uitsluiting van de Span jaard. De organisator van de Tour besloot vorige week Astana, de ploeg van Contador, niet toe te la ten vanwege dopingaffaires. CAIRO - De Egyptische voetbal bond heeft een oefenwedstrijd te gen Denemarken afgelast als pro test tegen de spotprent van de pro feet Mohammed die onlangs in Deense dagbladen verscheen. Jeugdteams van Egypte en Dene marken zouden eind februari in Cairo tegen elkaar spelen. Een Deense krant publiceerde in sep tember 2005 twaalf spotprenten van Mohammed. EINDHOVEN - Jan Kromkamp stapt vanochtend niet in het vliegtuig naar Zweden, waar PSV morgena vond de Uefa-Cupreturn tegen Helsingborgs IF speelt. De verdediger heeft nog teveel last van zijn linkerknie, die in decem ber is geopereerd en door overbe lasting irritatie veroorzaakt. Ook zaterdag in de wedstrijd tegen Willem II kon Kromkamp niet in actie komen. JAEN - Alessandro Petacchi heeft de derde etappe van de Spaanse wielerronde Ruta del Sol gewon nen. De Italiaanse sprinter van de Milram-ploeg was na een koers over 174,5 kilometer van Otura naar Jaen sneller dan zjn landgeno ten Giovanni Visconti en Riccardo Ricco. De Spanjaard Pablo Lastras nam de leiderstrui over van de Frans man Clément L'Hotellerie. NIEUWEGEIN - De sportkoepel NOCNSF gaat met vijftien sport bonden op zoek naar 50.000 scheidsrechters. Eind deze maand start een landelij ke wervingscampagne om het te kort terug te dringen. De campag ne maakt deel uit van het Master- plan Arbitrage. De sporten waar het tekort aan wedstrijdleiders het grootst is, zijn voetbal, korfbal en handbal. HEERENVEEN - De schaatsers Mark Tuitert en Remco Olde Heuvel ne men dit weekeinde in Heerenveen op de ïooo meter deel aan de fina le van de wereldbeker. De twee kregen de voorkeur boven Lars El- gersma. Die drie rijders waren na de wed strijden in Inzeil kansrijk voor twee plaatsen. Simon Kuipers, Jan Bos en Erben Wennemars waren al zeker van deelneming. door Gertjan van Geen ROTTERDAM - Na de laatste 82 mi nuten van zijn professionele ten- nisleven keek Raemon Sluiter eens rustig om zich heen. Het publiek in Ahoy' was als één man opge staan en gaf de Rotterdammer een minutenlange staande ovatie. De 29-jarige Rotterdammer sloeg gisteravond voor het oog van zijn familie en vriendin, de hockeyster Fatima Moreira de Melo, op zijn ei gen regisseerde afscheidsfeestje zijn laatste bal tegen de Fransman Michael Llodra. Sluiter wist van te voren dat hij nooit in staat zou zijn om het ABN/Amro World Tennis Tournament te winnen. Wat hem restte, was met eer af scheid te nemen van zijn geliefde sport en omgeving. Heel even leek het erop, dat Sluiter een onwaar schijnlijke oorwassing zou krijgen. Erger nog, dat daar maar heel wei nig getuigen van zouden zijn. Bij aanvang zat het sportpaleis nog niet voor dertig procent gevuld. Pas na de eerste set (6-1 in 22 mi nuten) zat Ahoy' met 8000 man tot de nok toe vol. „Alle doemsce nario's voltrokken zich in de eer ste set", zei Sluiter. „Maar gelukkig kon ik er een wedstrijd van maken en genieten." „Ik ben nooit een wereldtopper ge weest", zei hij bij zijn afscheid, „maar dit was een afscheid een we reldtopper waardig. Daar mag je al leen maar dankbaar voor zijn." De Fransman Llodra wilde best een bijrol vervullen in de Sluiter show, maar toonde ook aan waar om het geen onverstandig idee was van de Rotterdammer om na deze week te stoppen. Sluiter mist Raemon Sluiter wordt in Ahoy' uitgezwaaid na een verliespartij in twee sets tegen de Fransman Llodra. „Dit was symbolisch: ik kom tekort." naast de motivatie om zijn positie als nummer 171 te verbeteren sim pelweg het niveau om zich te me ten met de besten. Ook al kreeg hij in de afsluitende tiebreak van de tweede set drie setpunten op rij, de Fransman was bijna ander half uur de bovenliggende partij. Sluiter: „Vandaag hebben we het kunnen zien. Ik moet top spelen om een niet-wereldtopper bij te kunnen benen. Vroeger kon ik winnen van dit soort gasten en het de echte wereldtoppers moei lijk maken. Dit was symbolisch: ik kom net tekort." De man die zijn eerste kennisma king met het centre court beleefde als ballenjongen, kreeg sporadisch het publiek op de banken. Uiter aard met de bekende opzwepende armgebaren en het gebalde vuistje. En na afloop met kushandjes. Raemon Sluiter hield het droog, ook na ontvangst van de gouden speld van de KNLTB. „Die wed denschap heeft Fatima in elk geval verloren." Raemon Sluiter sloot zijn carrière in Ahoy af met een verliespartij in twee sets tegen de Fransman Michael Lodraaf. foto Rick Nederstigt/ANP door Mariëlle Verstegen BIDDINGHUIZEN - Niks geen bom volle Bonkevaart of toeterende dweilorkesten. Een handjevol toe schouwers applaudisseerde giste ren bescheiden toen Alfied Knik ker moegestreden over de finish gleed na tweehonderd kilometer schaatsen op natuurijs. De toeschouwers bleven op gepas te afstand toen Knikker (36) zijn bloemen afgaf aan zijn ernstig zie ke vader. De tranen bleven stro men, bij vader en zoon. Na acht uur en twintig minuten kwam Knikker als eerste over de fi nish na de alternatieve Elfsteden tocht. Hij slingerde ruim 120 kilo meter solo door het polderland schap. Zes weken had hij niet ge schaatst, vanwege de ziekte van zijn vader. De Weissensee had hij afgezegd. Rintje Ritsma loste om zeven uur in de ochtend het startschot in Bid dinghuizen. Zo'n veertig schaat sers meldden zich voor de twee honderd kilometer. Het waren vooral vutters die de schaatsen hadden ondergebonden, zoals Henk Kroes voor de 80 kilometer. En zo was het toch nog een beetje winter in de polders. door Edward Swier ALKMAAR - Dirk Scheringa had het maar wat naar zijn zin in de cata comben van zijn eigen stadion. De grote baas van de DSB Bank zat tussen de rensters van de door hem gesponsorde wielerploeg en toonde de grootst mogelijke glim lach. Daar zat de zakenman die naar suc ces snakt. „En zoals u weet gaan sommige onderdelen van onze sponsoring wat minder top", ver wees Scheringa naar de resultaten van voetbalclub AZ. Nee, dan de ploeg rond Marianne Vos. Daarvan verwacht Scheringa net als heel Nederland, en tot angst van de ploegleiding, goud. Goud op de Spelen van Peking. En goud op zijn rekening, dankzij po sitieve reclame voor de geldver- strekker. Drie jaar terug kwam de toen nog onbekende Vos aanwaaien bij het destijds bescheiden ploegje. Inmid dels is de vrouwenformatie twee de op de wereldranglijst en kan ze wedijveren met het imperium dat in het verleden rondom Leontien van Moorsel werd opgebouwd. FN Marianne Vos is het boegbeeld van de DSB-wielerploeg. De renster, die al wereldtitels op de weg en in het veld haalde, wil schitterenop de Spelen. Marianne Vos heeft wereldtitels op de weg en in het veld, maar is ook maar een mens. Dat benadruk te ploegleider Thijs Rondhuis. „Ma rianne is geen machine en geen ro bot. De druk op een meisje van twintig, want dat is Marianne, wordt soms wat erg groot." Vos zelf vindt dat ook, zo vertelde ze op de presentatiedag. „Ik mag naar buiten toe wel eens wat vaker laten merken dat het niet allemaal vanzelf gaat. Want ook ik heb mijn moeilijke momenten." Vos zal dit jaar minder koersen rij den en juist veel meer trainings kampen afwerken dan ze de afgelo pen jaren gewoon was. Tussen be gin maart en begin juli staan er vier in Italië en Spanje gepland. „Ik heb er héél veel zin in."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 44