zijn hardnekkig en frustrerend Gemeente antwoordt Koos steekt de brug kinderen in 'eigen' taal over naar Bevelanden f id Gaten in De Wandeling dichtgestopt na oproep basisschoolleerlingen. Kinderopvang in Kortgene niet het begin van snelle expansie. Zi i Ledenvergadering van IJsvereniging Dreischor Parallelwegen zijn niet langer voorrangsweg Postzegelbeurs bij scouting Zierikzee Slot Moermond heeft twee defibrillators De Baukje Singerband treedt op in De Barbier Ultramoderne CT-scan in ziekenhuis Dirksland door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Nee, de leerlingen van de J.L. de Jongeschool uit Zierik zee zul je niet gauw horen over 'die moeilijke gemeente met haar ingewikkeld taalgebruik'. De kinde ren uit groep 7 en 8 schreven de ge meente vorige maand een brief over kuilen in de weg. Twee we ken later kregen ze al antwoord; ge schreven in hun 'eigen' taal. „Wij hebben een dringende vraag", schreven de kinderen eind vorige maand. Zij legden uit dat ze ,voor iedere gymles naar de zaal Lfietsen. Daarbij passeren ze De RVandeling waar een heleboel ga- fcn in het asfalt zitten. „Iemand «d in zo'n gat en viel hard. Zij «sest naar het ziekenhuis." Er volgt een opsomming van wat er daar allemaal aan te pas moest ko men: verband, vloeistof infuus, echogel, röntgenfoto's, vier zusters en één dokter. Zonde van het geld én het milieu, menen de leerlin gen. „Doet u er alstublieft wat aan?" De gemeente antwoordde met taal gebruik waar volwassen briefont- vangers jaloers op worden. Het stuk is van begin tot einde te snap pen en er staat niet één moeilijk woord in. „Als eerste willen wij na tuurlijk diegene die in het gat gere den is beterschap wensen", schrijft een ambtenaar namens burge meester en wethouders. „Dat dit veel geld kost en dus verspilling is, zijn wij helemaal met jullie eens. De buitenmedewerkers gaan de ga ten opvullen met schelpen. Later zal de rand van het asfalt recht worden afgezaagd en worden de doorgroeistenen netjes gelegd." door Esme Soesman ZIERIKZEE - De Schouwen-Duive- landse kinderopvangorganisatie Koos gaat de brug over. Volgende maand neemt de organisatie de buitenschoolse opvang (bso) van particulier kindercentrum 't Kin derhuis in Kortgene op zich. Daarmee zet Koos een eerste stap buiten het eiland. Tot genoegen van sectorhoofd kinderopvang Hans van Slooten van het Wel zijnshuis. „Het doet ons goed dat mensen ons weten te vinden." Zijn organisatie kreeg onlangs en kele tegenvallers voor de kiezen. Zo ging Obase (de koepel voor openbaar onderwijs) met concur rent de Bevelanden in zee. De ge meenteraad besloot ook de subsi die aan de kinderopvangtak van het Welzijnshuis af te bouwen. Die tegenslag heeft volgens Van Slooten niet de genadeslag bete kend. Alleen in Bruinisse is Koos de kinderopvang kwijtgeraakt, om dat die in het gebouw van de open bare school is gevestigd. „Verder hebben we te maken met een pret tige last van wachtlijsten." De stap over de brug betekent niet per se dat Koos driftig aan het uit breiden slaat. „Ik zie 2008 vooral als een jaar van consolideren en bouwen aan kwaliteit. Zorg dat wat je doet, goed is. En maak als organisatie waar wat je zegt." Nieu we initiatieven worden wel om armd. Zo zijn gesprekken in Oud dorp gaande. Wat 't Kinderhuis be treft, start Koos de buitenschoolse opvang op 1 maart, gedurende vier dagdelen in de week. Initiatiefne mer J. Mertens blijft als gastouder betrokken. PZC Woensdag 20 februari 2008 23 DREISCHOR - De IJsvereniging Dreischor houdt morgen een alge mene ledenvergadering. Deze bij eenkomst wordt gehouden in de sportkantine van sportvereniging Dreischor naast de ijsbaan. Ledenvergadering of niet ook men sen die geen lid zijn van de Drei- ster ijsclub zijn welkom. De ledenvergadering begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE - De parallelwegen langs de N59, van Zierikzee tot en met de Grevelingendam, zijn geen voor rangswegen meer. Met borden is aangegeven dat de verkeerssituatie is gewijzigd. Verkeer op de parallel weg heeft niet langer voorrang op de aansluitende (landbouw)wegen en op afslaand verkeer van de N59. Dit besluit van Rijkswaterstaat ligt de komende zes weken ter inzage op het gemeentehuis. ZIERIKZEE - Postzegelvereniging Schouwen-Duiveland houdt zater dag 23 februari een postzegelbeurs in Zierikzee. De beurs wordt, zoals al enkele ja ren gebruikelijk is, gehouden in het scoutinggebouw aan de Van Veenlaan. Leden en niet-leden en jong en oud zijn welkom. Het evenement begint om tien uur 's ochtends en duurt tot vier uur 's middags. RENESSE - Tien personeelsleden van Slot Moermond in Renesse hebben gisteren training gehad in het gebruik van een defibrillator. Het bedrijf heeft twee van deze re- animatie-apparaten aangeschaft; een voor het kasteel en een voor het naastgelegen hotel. In veel voor publiek toegankelijke ruimten op Schouwen-Duiveland ligt een defibrillator. OUWERKERK - De Baukje Singer band treedt zaterdagavond op in knipcafé De Barbier in Ouwer- kerk. De band brengt een geva rieerd repertoire met blues, rock en ballads. De groep wordt ge vormd door Ineke Voorzaat (zang, gitaar, percussie), Paul de Bakker (sologitaar), Peter van Veen (toet sen), Leen Boere (basgitaar) en Ri- ny van Almkerk (drums, percus sie). Het optreden begint om 20.00 uur. D1RKSLAND - Na twee maanden ver bouwen en installeren is het zo ver: het Van Weel-Bethesda-zie- kenhuis in Dirksland beschikt sinds deze week over een ultramo derne CT-scanner. Patiënten die voorheen voor be paalde onderzoeken naar elders werden verwezen, kunnen nu in Dirksland terecht. Deze zomer start het ziekenhuis ook met car- dio CT-onderzoek. Linksonder het Gat van Nieuwerkerk, daarboven links en rechts het gat aan de Maarstraat in Zierikzee. Rechtsonder de zwaar verpauperde voormalige toeristenkerk De Ark in Renesse. foto's Marijke Folkertsma en Dirk-Jan Gjeltema collage Donja Odijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39