PZC Strijd tegen verkeershinder Balie CWI terug naar bouwer 21 ■HHBBEEE223®! Overvallers op supermarkt Lidl in Vlissingen zijn nog spoorloos SCHOUWEN-DUIVELAND 27 28 Gemeente handhaaft bezwaren tegen Tweede Maasvlakte. Meubilair is te hoog, gammel en in verkeerde kleur gespoten. is hét adres voor u en uw huisdier! Prijsplukker nu 5,99 - - Spoorwegen zetten volop bussen in tijdens treinloze periode Chemie op basisschool met Sulfien, Nikko, Kloortje en Kwikske Woensdag 20 februari 2008 Tip? redzzee@pzc.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - 'Een gezond wantrou wen'. Zo omschrijft wethouder Ad Verseput de houding van de ge meente Schouwen-Duiveland ten opzichte van de maatregelen die worden genomen om de verkeers hinder van de Tweede Maasvlakte tegen te gaan. Daarom handhaaft de gemeente ook haar bezwaren tegen het bestemmingsplan Twee de Maasvlakte en heeft ze een be zwaarschrift ingediend. De gemeente vreest veel hinder van vrachtverkeer dat over de dam menroute gaat rijden omdat dit een kortere route naar het zuiden is. Het Havenbedrijf Rotterdam verwacht dat dit zal meevallen om dat er veel maatregelen worden ge nomen om dit te ontmoedigen. Een verbreding van de toegangs weg (de A15) naar de Maasvlakte bijvoorbeeld waardoor er geen fi les meer zijn. De aanleg van de ontbrekende schakel in de A4 en verkeersontmoedigende maatrege len op de N57 (dammenroute). Bovendien wil het Havenbedrijf vervuilende vrachtwagens weren en binnenvaartschepen inzetten om de grote bulk containers over water naar bijvoorbeeld de toe komstige WCT te vervoeren. „Natuurlijk gelooft de gemeente daar wel iets van", zegt Verseput. „We willen ook niet te negatief doen, maar we geloven niet dat de maatregelen van de ene op de an dere dag gerealiseerd kunnen wor den. Een ander punt waar de gemeente zorgen over heeft, is de verwach ting van licht- en zichthinder. Wat kun je straks zien als je op je hand doek op het strand van Renesse ligt? „Nu al kun je bij helder weer de schoorstenen van de Eerste Maasvlakte zien. Hoe gaat dat er 1^ Schouwen-Duiveland heeft een bezwaarschrift ingediend tegen de Tweede Maasvlakte. Ze is bang voor verkeers- en geluids overlast en licht- en zichthinder. straks uitzien? We hebben nu een blauwe vlag en als de toerist straks schoorsteenpijpen ziet, vraagt hij zich af wat dat voor gevolgen heeft. Vervuiling misschien? Het is wel het imago dat aangetast kan worden", stelt Verseput. Ook lichthinder (hoeveel licht zie je straks in de nachtelijke uren aan de horizon) kan de beleving van de toeristen negatief beïnvloeden. Lichthinder wordt niet alleen ver oorzaakt door de verlichting van de bedrijven, maar ook door bij voorbeeld het affakkelen door de geplande chemische industrie. „En op de bezwaren van de licht hinder had de woordvoerder van het Havenbedrijf geen goed weer woord." door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De net geïnstalleerde balie van het CWI in het Schou- wen-Duivelandse gemeentehuis is er gisteren weer uit gesloopt. Met het ding is van alles mis. Voorlo pig draait de gemeente op voor de herstelkosten. Wethouder Gilles Houtekamer somt op: „Het blad is te hoog voor mensen in een rolstoel. De kleur stelling is niet conform het overige meubilair. De stalen opbouw is niet goed bevestigd en die moet stevig zijn, omdat klanten soms - hoe zal ik het zeggen - wat kort van adem zijn. Verder zitten er na den tussen de bureau's. Dat zijn de dingen die ik uit mijn hoofd weet. Alles bij elkaar is het een heel waslijstje." Houtekamer heeft geen idee wat reparatie en nieuwe installatie van de balie gaat kosten. Voorlopig draait de gemeente op voor deze kosten. Het CWI huurt de ruimte en het meubilair in het gemeente huis. Die huur is zodanig dat de ge meente er de aanschafkosten mee terugverdient. Over de foute kleur gaat de gemeente procederen. De opknapbeurt van de fonkel nieuwe balie gaat vier weken du ren. De opening van het CWI en de balie Werk Inkomen en Zorg in het gemeentehuis moet worden uitgesteld. Houtekamer: „Heel voorzichtig zeg ik dat het april gaat worden. Tja, dit is gewoon heel vervelend." De verhuizing van het CWI werd al eerder twee jaar uitgesteld omdat er nog geen ruimte was in het gemeentehuis. I** De verhuizing van het CWI naar het gemeentehuis wordt uitge steld. Er is van alles mis met de balie. Voorlopig draait de ge meente op voor de kosten. Tip? redactie@pzc.nl De gemeente Schouwen-Duiveland vreest dat veel meer vrachtwagenchauffeurs de dammenroute kiezen als de Tweede Maasvlakte is aangelegd. foto Marijke Folkertsma Intratuin Pensstaafjes Antos Quality Snacks 1 kg van 8,99 Breda, Terheijdenseweg 296 Halsteren, Halsterseweg 65a (afslag Bergen op Zoom Noord, ö^stoplicht rechts) Koudekerke, Provinciaatseweg tussen Vlissingen en Koudekerke VLISSINGEN - De Vlissingse politie heeft nog geen idee wie de twee mannen zijn die maandagavond de Lidl aan het Pablo Picassoplein in Vlissingen hebben overvallen. De twee kwamen rond 19.30 uur de winkel binnen en namen geld uit twee kassa's mee. Hoeveel, daar doet de politie nog geen me dedelingen over. Op het moment van de overval waren zo'n vijftien mensen in de winkel. Een aantal van hen heeft de politie verteld dat de beide mannen gewapend waren met pis tolen of revolvers. Enkele getuigen zouden ook een knal hebben ge hoord. Of het om een schot uit een wapen gaat of iets anders, is nog onderwerp van onderzoek. Na de overval renden de twee mannen er vandoor. De politie hoopt dat er getuigen zijn die we ten in welke richting ze zijn ver dwenen. De woordvoerder van de politie kon gisteren nog geen dui delijk signalement van de overval lers geven. Het leuke van reizen met de trein is dat je nog eens aparte figuren tegenkomt. Laatst nog, op weg naar Den Haag. In Roosendaal brengt de internationale trein uit Brussel-Zuid een vriendelijke Vlaming mee. Hij moet naar een bijeenkomst in Den Haag - 'ja, in uw parlement' - waar wordt gesproken over het veelvuldig ge bruik in Irak van wapens met verarmd uranium. „Nee, ik doe dit niet voor mijn werk", veront schuldigt hij zich bijna, „maar als hobby." Twee dames stappen in Rotterdam in. Ze gaan naar de huishoudbeurs. Hij doet zijn verhaal opnieuw. De vrouwen zijn onder de indruk. „Wel gezel lig hè, dat Vlaams."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37