Zeeland impuls voor koopstadje Hulst nktvoor recreatie Coffeeshops splijtzwam in wijkraad Vertelochtend in De Lieve Hulst De Zeemeeuw weer toneel van Lazy Sunday Idee van professor Boelens krijgt geen bijval van bestuurders. Z PZC Woensdag 20 februari 2008 23 TERNEUZEN - Het Kanaal van Gent naar Terneuzen en de aansluiten de waterverbindingen in Vlaande ren zijn niet echt geschikt voor de recreatievaart. De waterverbindin gen hebben in de eerste plaats een economische functie en lenen zich niet goed voor grootschalig recrea tief verbruik. Bovendien, zo meent commissaris van de koningin in Zeeland Karla Peijs, zijn de veiligheid op het Ka naal, de Westerschelde en de Vlaamse kanalen en rivieren niet gediend met een forse toename van recreatieve vaartuigen. Professor Luuk Boelens van de Universiteit van Utrecht lanceerde vorige week tijdens de eerste Ka naalzoneconferentie het idee om de Kanaalzone uit te bouwen tot een 'kanaalcruisecentrum', zoals Manchester in Engeland dat tegen woordig is. Daar wordt met 'nar row boats' (langvormige platbo dems) intensief gevaren over een stelsel van vroeg-industriële kana len. Terneuzen-Gent zou in Boe lens' optiek het middelpunt van zo'n stelsel in West-Europa kun nen worden. HULST - Yvonne Vermandei ver maakt ouderen uit Hulst op uitno diging van de Stichting Welzijn tij dens een vertelochtend die woens dag 27 februari vanaf 10.00 uur plaatsvindt. Onder het genot van een kopje thee of koffie worden humoris tische, historische of streekverha len voorgelezen. De toegang is gra tis. De vertelochtend vindt plaats in dienstencentrum De Lieve aan de Broodmarkt 8 in Hulst. De wijkraad Binnenstad wil de belangen behartigen van iedereen in het centrum van Terneuzen. Dat zou simpeler zijn zonder coffeeshops! Bestuurders hebben er zo langzamerhand een dagtaak aan. De discussie laait bij het minste of geringste op. Verhui zen, sancties vanwege wetsovertre dingen, de vermeende aanzuigings kracht van illegale handel in hard drugs, het houdt nooit op. Maan dagavond nog riep burgemeester Jan Lonink enigszins wanhopig het presidium van de gemeente raad bijeen. Laatst kondigde hij met enige bravoure aan dat de be volking recht had op een strafmaat regel tegen Checkpoint, negen maanden nadat politie en justitie bij een inval stuitten op een veel ANALYSE door Wout Bareman en Raymond de Frel te grote voorraad. Loninks geduld was op; hij wilde de coffeeshop tij delijk sluiten. De fractievoorzitters stelden echter mèt hem vast dat daarvoor te weinig basis aanwezig is zolang het justitieel onderzoek nog loopt. Overigens zou zo'n slui ting wél de ultieme test kunnen zijn om te zien of de overlast in de binnenstad daardoor zou toene men, ook al zou de kleinere cof feeshop Miami gewoon door draaien. De wijkraad waarschuwt al geruime tijd dat sluiting of ver huizing de illegale verkoop met hulp van drugskoeriers enorm zal stimuleren. Terug dus naar het spookbeeld van de jaren negentig; ruim zeventig illegale verkooppun ten in de binnenstad. De wijkraad is daarom voorstan der van behoud van in elk geval één drugsverkooppunt in het cen trum. Dat draagt zij al vastberaden uit, ook al veranderde de samen stelling van het bestuur de voor bije maanden. Directeur Frans Lie- vens van het Scheldetheater en be woner van de Scheldekade Kees Muller traden twee maanden gele den mede op verzoek van het stad huis toe tot de raad om het plat form een bredere basis te geven. Checkpoint-woordvoerder Frank Deij, in die hoedanigheid een vas te bezoeker van de wijkraadverga deringen, besloot zich daarop ook aan te melden. Dit stuitte vorige maand tijdens het openbare deel van de vergadering op geen enkel bezwaar, maar in de voorafgaande besloten bestuursvergadering had Lievens (mede namens Muller) aangegeven zich niet in het stand punt over de coffeeshopproblema- tiek te kunnen vinden. Toetreding van Deij tot de raad was daarom voor hen onbespreekbaar. Muller stapt op vanwege de bemoeienis van Checkpoint met de wijkraad. Lievens streeft naleving van het ge meenteraadsbesluit na; verhuizing van de twee shops en dus geen drugshandel meer voor zijn deur. Na een paar maanden blijkt dat de wijkraad nauwelijks kan worden beschouwd als een overlegplat form. Wijkraadvoorzitter Hans Vlottes mag dan zeggen dat er ruimte is voor een dialoog, maar de bredere samenstelling heeft niets opgeleverd. Simpelweg om dat niet valt te tornen aan de alou de mening van de wijkraad over de coffeeshops. En dan mag ieder een hetzelfde doel nastreven, na melijk leefbaarheid van de binnen stad, de drugskwestie is te heikel om tot eensgezindheid te komen. door Frank van Cooten CADZAND-BAD - Stichting Wakkere Winters in West-Zeeuws-Vlaande ren houdt zondag 16 maart weer een Lazy Sunday. De locatie blijft ongewijzigd: strandpaviljoen De Zeemeeuw in Cadzand-Bad. De artiest die dit keer optreedt is Barbara Breedijk. Deze onorthodoxe blondine be stookt vanuit haar huidige uitval basis in Amsterdam de laatste ja ren allerlei podia in Europa. Dat probeert zij te doen met flair en passie. Het vibrato in haar stem neemt de bezoekers van De Zeemeeuw mee naar lang vervlogen tijden van Di nah Washington en Eartha Kitt. Barbara Breedijk begeleidt zichzelf op de akoestische gitaar. De Lazy Sunday begint zoals ge woonlijk om 15.00 uur en de en tree is gratis. Leden Jan de Kort (links) en Harry Puts van de Stichting Bevordering Stadsontwikkeling Hulst voor het pand Lange Nieuwstraat 22 in de binnenstad van Hulst. Het reeds lang leegstaande pand krijgt als onderdeel van het Kunstkwartier tijdelijk een nieuwe invulling. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31