«eêiaiii Geen huizen Kunstkwartier nieuwe op terrein bloemenhal Sluis onvermurwbaar Lenny Kuhr geeft concert voor de vrede 22 I Woensdag 20 februari 2008 PZC Gemeente honoreert bezwaren van omwonenden in Hoek. celebrate your day! Gezellig Lege panden in het centrum gaan dienst doen als atelier. 5Ï 'Bewijs' overtuigt college niet van nut vergoeding om turbine, door Eugène Verstraeten HOEK - Op het terrein van bloe menhal De Eeuwige Lente in Hoek mogen vooralsnog geen wo ningen worden gebouwd. De wens van de eigenaar om in het nieuwe bestemmingsplan voor Hoek op zijn drie percelen de be stemming 'woningbouw' te leggen willen burgemeester en wethou ders van Terneuzen niet honore ren. De eigenaar wil in de toekomst zijn bedrijf ter plaatse afbreken en daarvoor in de plaats woningen (appartementen) en garages reali seren. In een reactie op de in spraakreacties die zijn binnengeko men wordt er op gewezen dat de plannen om de percelen met wo ningbouw in te vullen zeer pril zijn. Er is zelfs nog geen principe verzoek aan B en W voorgelegd. Op dit moment liggen er verschil lende bestemmingen op de terrei nen, 'agrarisch tuinderij' met erf, 'erf bij woondoeleinden en deels alleen 'erf bij tuinderij. Een deel van de percelen mag bebouwd worden, maar op de rest van de grond is geen bebouwing toege staan. „Invulling met woning bouw betekent planologisch ge zien voor de omwonenden een in grijpende wijziging die tot plan- schade kan leiden", luidt de voor spelling. Voorlopig zijn de woning bouwplannen nog niet aan de or de, omdat de eigenaar nog een aan tal jaren zijn bedrijf wil blijven ex ploiteren. Daarom, zo wordt ge steld, is het niet wenselijk om er nu al een woonbestemming op te leggen. Daarbij speelt ook een rol dat in eerste instantie uitbreiding van woningen in de woonwijk Windlust is gepland. Ter plaatse worden dus geen ont wikkelingen mogelijk gemaakt. Daarmee honoreert de gemeente een inspraakreactie van drie om wonenden, die willen voorkomen dat er achter hun huizen woning bouw wordt gepleegd. Die zijn ver ontrust, omdat de eigenaar van de bloemenhal zou hebben gemeld dat zijn plan voor de bouw van ap partementen voor senioren al rond is. Het is volgens de gemeen te nog maar de vraag of de invul ling van de totale percelen met wo ningbouw gewenst is. Wel zouden er op de grond direct langs de Lan- gestraat huizen kunnen worden ge bouwd. Wat er haalbaar is voor de gedeelten tussen de achtererven van de Langestraat en de Burg. H. Wolterhof moet nog goed beke ken worden. „Bij het volbouwen met woningen wordt behoorlijk dicht opeen ge bouwd en ontstaat er voor beide zijden veel inkijk", zo wordt ge steld. „Het ligt dan ook in de lijn der verwachting - gezien de in spraakreacties - dat wanneer hier voor daadwerkelijk plannen wor den opgesteld, hiertegen bezwaar zal worden ingediend." NV De gemeente wil in het nieuwe bestemmingsplan Hoek het ter rein van bloemenhal De Eeuwige Lente niet bestemmen voor bouw van woningen. februari trouwpakkenmaand met kans op GRATIS trouwpak doe mee en win je gratis trouwpak vanwesten, com/gratistrouwpak nieuwe collecties 2008 van westen mannenmode zaamslag 0115-436100 mmmmm ALMANAK Het leuke van reizen met de trein is dat je nog eens aparte figuren te genkomt. Laatst nog, op weg naar Den Haag. In Roosendaal brengt de internationale trein uit Brus sel-Zuid een vriendelijke Vlaming mee. Hij moet naar een bijeen komst in Den Haag - 'ja, in uw parlement' - waar wordt gespro ken over het veelvuldig gebruik in Tip? redactie@pzc.nl Irak van wapens met verarmd ura nium. „Nee, ik doe dit niet voor mijn werk", verontschuldigt hij zich bijna, „maar als hobby." Twee dames stappen in Rotterdam in. Ze gaan naar de huishoud beurs. Hij doet zijn verhaal op nieuw. De vrouwen zijn onder de indruk. „Wel gezellig hè, dat Vlaams." door Harold de Puysseleijr HULST - Behalve als koopstadje moet Hulst ook naam en faam krij gen als kunst- en cultuurstad. Met dat doel gaat onder de naam HulStart het initiatief van start om in zes leegstaande panden in de omgeving van de basiliek een kunstkwartier in te richten. De eer ste kunstenaars nemen binnen kort hun intrek. Zes tot tien begin nende kunstenaars en ambachtslie den krijgen voor een appel en een ei ruimte toegewezen door de Stichting Bevordering Stadsont wikkeling Hulst (SBSH). Te denken valt aan schilders en beeldhouwers, maar ook aan een sneltekenaar, hoedenmaker, siera- denmaker of iemand die een anti quariaat wil beginnen. De stichting werkt al twee jaar aan het idee van het kunstkwartier. Volgens Jan de Kort en Harry Puts van de stichting zijn er verschillen de oorzaken waarom het zo lang heeft geduurd voordat het plan uit de verf kwam. De stichting heeft eerst alle tijd en energie gestopt in Post Art. Dat is het project dat het voormalige postkantoor in de bin nenstad van Hulst nieuw leven gaf als expositieruimte. „Verder kostte het ook veel tijd om alles goed te regelen. Nergens in Nederland is namelijk een voor beeld te vinden van een kunst kwartier zoals wij dat in Hulst in richten. We hebben een heel juri disch kader uit moeten laten dok teren", aldus De Kort. „Het is ook een kwestie van lange adem ge weest om de eigenaren van pan den over de brug te krijgen," voegt Puts daar aan toe. Nu volgens De Kort 'de tijd van bo ter, banken, benzine en borreltjes' in Hulst voorbij is, moet het ves tingstadje zich ook anders profile ren om zuigkracht op (Vlaamse) bezoekers te houden. „Hiermee creëren we een nieuwe economi- HulStart In en rond het centrum van Hulst staan ongeveer 30 pan den langdurig leeg. Die maken op termijn plaats voor nieuwbouw. Tot die tijd probeert de Stich ting Bevordering Stadsontwik keling Hulst de panden een nieuwe bestemming te geven. De stichting richt zich op begin nende kunstenaars en starten de ambachtslieden. Meer informatie op www.hulst- art.nl Dit kunstwinkeltje in Amersfoort staat onder meer model voor het Kunst kwartier in Hulst. foto Harry Puts sche drager voor Hulst." Boven dien biedt de binnenstad een min der treurige aanblik als de lege, ver pauperende panden tijdelijk een nieuwe invulling krijgen. Startende kunstenaars of am bachtslieden hoeven geen huur te betalen voor het pand dat ze ge bruiken. Wel moeten ze hun ate lier of verkoopruimte zelf gebruiks klaar maken en de vaste lasten daarvan betalen. Ook verplichten ze zich een mini mumaantal uren open te zijn voor publiek, waarbij openstelling op de zondagmiddag een vereiste is. Bezoekers kunnen zo de kunste naar of ambachtsman ook aan het werk zien in zijn atelier of werk plaats. De SBSH heeft inmiddels contact met een groot aantal serieuze gega digden voor de panden. Die bevin den zich in de Lange Nieuwstraat en aan de Broodmarkt. Ze zijn be schikbaar gesteld door Bax Fassaert Makelaardij en de Woon- stichting Hulst. De kunstenaars en ambachtslie den kunnen maximaal twee jaar gebruik maken van de ruimte. Een van de belangstellenden is bijvoor beeld iemand die graag een gedich tenwinkeltje wil beginnen. De Kort en Puts hopen dat de deel nemers aan het project erin slagen een succesvolle nering op te zet ten, zodat ze hun werk later voort kunnen zetten in een pand waar voor ze de commerciële huur op kunnen brengen. SBSH is erg blij met de praktische, morele en financiële ondersteu ning van de gemeente Hulst. Wethouder Frank van Driessche (Cultuur) van de gemeente Hulst is bijzonder enthousiast over het project van SBSH. „Dit is een fantastische opsteker voor het cultuurklimaat in onze ge meente." De gemeente stelt een subsidie van 3000 euro beschik baar om het kunstkwartier moge lijk te maken. Het kunstkwartier is na Post Art de tweede stap op weg naar de vor ming van een permanente kunst route in Hulst. Die moet volgens Puts zorgen voor 'een nieuwe loop' in de stad. CADZAND - Lenny Kuhr geeft op 24 maart een paasconcert in de Hervormde Kerk in Cadzand. De organisatie van dit optreden is in handen van de Stichting We- reldvredesvlam Cadzand. Het the ma van haar concert is dan ook 'Heilig Vuur'. Het is de titel van een van haar liederen waarin zij bezingt wat mensen beweegt om op te komen voor vrede en recht. Het eeuwige vuur van de World Peace Flame in Cadzand is bekend in de streek als bron van inspiratie en plek voor bezinning. Het concert is onderdeel van de ju bileumtour van Lenny Kuhr. De zangeres zit al meer dan veertig jaar in het vak. Lenny Kuhr wordt begeleid door Cor Musters op gi taar en Jurre Hogervorst op basgi taar. Het concert begint om 16.00 uur. Kaarten kosten 13,50 euro in de voorverkoop en 15 euro in de kerk. door Frank van Cooten SLUIS - Als Waker van Damme uit Hoofdplaat een schadevergoeding wil hebben voor de windmolens in de Hoofdplaatpolder zal hij naar de rechter moeten stappen. Het dagelijks gemeentebestuur van Sluis is vooralsnog niet van plan zijn verzoek om een vergoe ding te honoreren. Van Damme bracht een deel van de raadscommissie Ruimte gistera vond in verwarring met twee zelf gemaakte filmpjes waarop slagscha duw van de wieken van de turbi nes duidelijk is te zien. Samen met het geluid en het verminderde uit zicht zijn dat de redenen voor Van Damme schadevergoeding te eisen van de gemeente Sluis. De filmbeelden van Van Damme staan haaks op de conclusies van drie onafhankelijke onderzoeksrap porten over de gevolgen van de turbines voor de omgeving. Op basis van deze rapporten heeft het college besloten alle planscha declaims af te wijzen. Door de filmbeelden twijfelden met name Lia Flikweert (CDA) en Johan Pro voost (WD) over de waarde van de onderzoeken. „We zien met ei gen ogen dat Van Damme last heeft van slagschaduw. Hoe kun nen de onderzoeksbureaus nu iets anders beweren." Daar is volgens beleidsambtenaar Jan Schaalje een duidelijke verkla ring voor. „De rapporten zeggen niet dat er geen sprake is van over last maar dat geluid en slagscha duw binnen de wettelijke normen vallen. Daarom is er geen grond voor een schadevergoeding." Robert Evers (PvdA) verbaasde zich over de houding van CDA en WD. „Wie zijn wij om deskundig heid in twijfel te trekken. Wel of geen slagschaduw hangt van zo veel factoren af. Het valt in ieder geval binnen de wettelijke norm."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 30