Rumoer in Wijkraad Binnenstad Sluiskil wil cameratoezicht in dorp Draaibrug Sas halfjaar dicht in nachtelijke uren Extra parking ZEEUWS-VLAANDEREN 27 Jr MjVJ 21 28 Coffeeshopkwestie Terneuzen leidt tot vertrek bestuursleden. Ontevredenheid over uitblijven aanpak van toenemend vandalisme. Prijsplukker nu 5,99 Smidsschorrepolder wordt rijp gemaakt voor komst glastuinders Woensdag 20 februari 2008Tip? redtern@pzc.nl Spoorwegen zetten volop bussen in tijdens treinloze periode Chemie op basisschool met Sulfïen, Nikko, Kloortje en Kwikske door Wout Bareman en Raymond de Frel TERNEUZEN - De coffeeshopproble- matiek in Terneuzen zorgt voor ru moer in de Wijkraad Binnenstad. Naast binnenstadbewoner Kees Muller heeft ook Scheldetheater-di- recteur Frans Lievens twee maan den na zijn aantreden zijn be stuursfunctie van het overlegor gaan alweer opgezegd. Nadat Lievens en Muller zich bij de wijkraad voegden, meldde ook Checkpoint-woordvoerder Frank Deij zich aan. Muller vindt dat hierdoor de geloofwaardigheid en onafhankelijkheid van de raad naar de bewoners toe in het ge ding is. Lievens trekt zich om een andere reden terug. „Ik hoopte op een goede dialoog over de uitvoe ring van het besluit van de ge meenteraad dat de coffeeshops moeten worden verplaatst, maar dat bleek onmogelijk. De wijkraad houdt vast aan het standpunt dat de shops op de huidige locatie moeten blijven. Daarmee ben ik het niet eens. Niet alleen uit het oogpunt van een goede exploitatie van het Scheldetheater op nauwe lijks honderd meter afstand van de twee shops, maar ook gezien de reacties van binnenstadbewo ners, die wel degelijk nog reppen van overlast." Volgens Lievens is het ook niet zo dat de coffeeshops de illegale han del de kop in hebben gedrukt. Die tiert volgens hem nog welig. „Het 1^ Frans Lievens en Kees Muller ver- laten de Wijkraad Binnenstad in Terneuzen. Lievens mist een dia loog over het raadsbesluit, de coffeeshops te verplaatsen. is gewoon beter voor de gemeen schap, voor de omliggende bedrij ven, voor de bewoners én voor de shops zelf dat ze verhuizen naar een locatie aan de grens." Lievens deelt de mening van dorpsraadsvoorzitter Dick Erkel van Westdorpe, die pleit voor ver huizing van de coffeeshops naar het voormalige douaneterrein aan het eind van de Tractaatweg, in combinatie met 'een hamburger tent en een tankstation'. Wijkraadvoorzitter Hans Vlottes betreurt het vertrek van het twee tal. „Er is wel ruimte voor een dia loog. Alleen pakt die in dit geval niet goed uit naar de mening van Lievens en Muller. Je moet begrip hebben voor andermans standpun ten, want uiteindelijk willen we al lemaal hetzelfde: rust in de bin nenstad. Ook voor de deuren van Lievens en Muller." Frank Deij is verrast door de argu mentatie van Lievens en Muller. „De verplaatsing van de shops is toch een gelopen race? Het gaat de wijkraad én Checkpoint er nu om de leefbaarheid in de binnenstad te bevorderen. Daarin kunnen wij samenwerken." pagina 23: coffeeshops splijtzwam in wijkraad eras SAS VAN CENT - De draaibrug in Sas van Gent is vanaf komende maandag 27 weken lang vier nach ten per week onbegaanbaar voor wegverkeer. Rijkswaterstaat voert dan groot onderhoud uit aan de brug over het Kanaal van Gent naar Terneuzen. De staalstructuur van de draaibrug krijgt een beschermende laag door middel van stralen en drie nieuwe verflagen. Ook worden kleinere (herstel)werkzaamheden uitge voerd. Het verkeer wordt omgeleid via Sluiskil of Zelzate. In de perio den van maandag 21 april tot en met vrijdag 2 mei en maandag 15 september tot en met vrijdag 26 september wordt het verkeer gere geld met een verkeerslicht. Fietsers ondervinden geen hinder. TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen is van plan om samen met de ziekenhuisstichting Zorgsaam te zoeken naar een oplossing voor de parkeerproblemen rond zieken huis De Honte in Terneuzen. Op korte termijn wordt een plano logische procedure in gang gezet om meer parkeerruimte te schep pen. Dit antwoorden B en W van Terneuzen op een schrijven van de LCF-fractie. Die wil snel een eind aan de parkeerproblemen. door Eugène Verstraeten SLUISKIL - De dorpsraad Sluiskil zal de gemeente Terneuzen vragen om videocamera's op te hangen op strategische plaatsen in het dorp. De aanleiding is het toene mend aantal vernielingen dat jon geren aanrichten, met als diepte punt de nieuwjaarsnacht. Toen ging er een golf van baldadigheid door het dorp. Zo werd onder meer de deur van de rk-kerk ont zet door een vuurwerkbom. „Veel mensen in het dorp zijn on tevreden over het optreden, of lie ver het niet optreden van de poli tie", zegt voorzitter Adrie de Bruij- ne van de dorpsraad. De dorps raad is niet tevreden met de uitleg van de politie. „De politie zegt dat ze niets kunnen doen als ze geen daders hebben. Dan moet je dus camera's ophangen." De dorps raad denkt daarbij aan de hang plek bij de supermarkt en bij de bank. „Want mensen die daar 's avonds geld komen pinnen voelen zich niet altijd even veilig." De politie heeft de dorpsraad al la ten weten dat er van bewakingsca mera's niets terecht kan komen, omdat er geen tijd is om de beel den te bekijken. „Maar dat vind ik toch wat kort door de bocht", al dus De Bruijne. „Ze kunnen als er iets gebeurt toch achteraf die came rabeelden terugkijken. Dan zijn de daders toch zo gevonden? Daarom kaarten we de camera's bij de ge meente aan." Pensstaafjes Antos Quality Snacks 1 kg van 8,99 eda, Terheijdenseweg 296 Halsteren, Halsterseweg 65a (afslag Bergen op Zoom Noord, 6-estoplicht rechts) Koudekerke, Provinciaalseweg tussen Vtissingen en Koudekerke WESTDORPE - De eerste voorbereidingen om de Smidsschorrepolder (foto) tussen Westdorpe en Axelse Sassing te veranderen in een glazen stad zijn in gang gezet. Het havenschap Zeeland Seaports heeft inmiddels alle bouwgrond in de polder in handen. In de loop van maart wordt be gonnen met grondwerken. In eerste instantie zal de wegeninfrastructuur wat veranderen. Of het handjevol boerderijen in de polder onmiddellijk getroffen zal worden door slopershamers valt nog te bezien. Wel staan er nu vier leeg, klaar om ontmanteld te worden, foto Camile Schelstrate

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29