Hulp voor eenzame pardonner trekt een schoorsteen slecht 'Cultuur op stadhuis verandert niet' Tineke Verhage voorziet dat ambtenaren zich als winnaar gaan gedragen. Kindervakantiefeest in Ontmoetingskerk Proef met veiliger oversteek fietsers Modelbouwshow in de Zeelandhallen W PZC Woensdag 20 februari 2008 [23 door Maurits Sep VLISSINGEN - Vlissingen schiet niets op met het rapport van Inté- gis over het Scheldekwartier. De wethouders zijn weggestuurd en de ambtenaren, die dat vorig jaar even overkwam, lopen nog rond op het stadhuis. Zij kunnen zich gedragen als win naars, waarschuwt ex-wethouder Tineke Verhage. „Er zal dus niks veranderen aan de cultuur op het stadhuis." Uit het eindrapport blijkt volgens haar duidelijk dat ambtenaren het college en de raad niet goed infor meerden. Verhage: „Ze hebben hun eigen ideeën over hoe iets moet worden en hebben er veel voor over dat zo te bereiken. Het nieuwe college wil die cultuur veranderen, maar geeft het verkeerde signaal door de twaalf ambtenaren eerst volledig eerherstel te geven. Als je die cul tuuromslag zo inleidt, is er voor de ambtenaren geen reden zich an ders te gaan gedragen. Er is de afge lopen tijd een moment gecreëerd om die nodige verandering teweeg te brengen maar het nieuwe colle ge grijpt dat moment niet. En dus zal er ook niks veranderen." De oud-wethouder van Vlissingen blijft erbij dat het besluit om de gunning van deelplan I van het Scheldekwartier uit te stellen, te recht was. Verhage: „De ambtenaren hebben onvolledige, onjuiste en onvol doende informatie verstrekt om een verantwoorde keuze voor een projectontwikkelaar te kunnen ma ken. Het ging wel over een plan van acht miljoen euro." En dus vindt ze - in tegenstelling tot het zittende college - dat de ambtenaren wel degelijk aange pakt kunnen worden. „Niet strafrechtelijk, maar wel in hun rechtspositie. Een ambtenaar is er voor het college, niet voor zijn eigen glorie. Maar schijnbaar mag je een college op deze manier in verlegenheid brengen." Verhage heeft in januari wel haar excuses aangeboden voor de ma nier waarop met de ambtenaren is omgegaan. Terugkijkend vindt Tineke Verha ge dat zij op het verkeerde spoor is gezet door gemeentesecretaris al gemeen directeur Dorthe Schipper- heijn. „Zij heeft ons verkeerd geadvi seerd over de aard van het onder zoek en over de wijze waarop we dat moesten uitvoeren." De ex-wethouder sluit niet uit dat een machtsstrijd tussen Schipper- Het Vlissingse college geeft vol gens ex-wethouder Tineke Verha ge een fout signaal door een cul tuuromslag te willen, maar eerst de ambtenaren te rehabiliteren. heijn en de ambtenaren tot dat ver keerde advies heeft geleid. Ze zegt dat ze eind juli al haar ver trouwen in de directeur heeft ver loren, terwijl ze Schipperheijn toen nog openlijk steunde. De algemeen directeur genoot vol gens Verhage toen nog steeds het vertrouwen van een meerderheid van het college. Dorthe Schipperheijn heeft zich overigens in november ziek ge meld, gelijktijdig met toenmalig burgemeester Anneke van Dok-van Weele. Tineke Verhage houdt een slecht gevoel over aan het rapport en de conclusies die het college eraan ver bindt. Ze zegt: „Als mensen gun ik de ambtenaren hun eerherstel. Maar het voelt nu onevenwichtig. Want hun eerherstel betekent impliciet dat wij het als wethouders fout hebben gedaan. Als je dat vindt, zeg dat dan ook. Nu voelt het heel raar." MIDDELBURG - Het Centraal Or gaan Opvang Asielzoekers (COA) in Middelburg wil mensen die on der de generaal-pardonregeling val len, koppelen aan mensen in hun nieuwe woonwijk. Op deze ma nier zou de stap van asielzoekers centrum naar zelfstandige woning gemakkelijker worden. Veel 'pardonners' dreigen in een isolement te raken als ze zelfstan dig gaan wonen. Een aanspreek punt zou ze wegwijs kunnen ma ken in de eigen wijk, en helpen met regeldingen. Ook wordt zo het sociale contact met anderen be vorderd. Het COA doet een op roep aan Middelburgers om zich aan te melden voor dit project. Dit gebeurde onlangs al tijdens de wijktafel van de Stromenwijk en 't Zand. Een aantal bewoners heeft al gezegd interesse te hebben. Asielzoekers die onder het gene raal pardon vallen worden al in het azc voorbereid op inburgering in de Nederlandse samenleving. Het COA stelt een individueel inte gratieplan op. Hierin komen on derwerpen aan bod als 'wat komt er kijken bij zelfstandig wonen' en 'hoe vind ik een baan'. In Middelburg worden in 2008 en 2009 zeventig gepardonneerde fa milies gehuisvest. In december te kende wethouder Albert de Vries hiervoor samen met woningcorpo raties een convenant. MIDDELBURG - In de Ontmoetings kerk aan de Oosterscheldestraat 1 in Middelburg is vandaag weer een kindervakantiefeest. Jongens en meisjes tussen de 4 en 12 jaar kunnen meedoen aan verschillen de knutselworkshops en iets over de Bijbel horen en zien. Ook is er muziek. Het feest duurt van 14.00 tot 15.30 uur en de toegang is gratis. BIGGEKERKE - Een tijdelijk hek werk moet het oversteken voor fietsers bij de rondweg Biggekerke veiliger maken. Door een strook voor afslaand au toverkeer af te zetten, krijgen fiet sers de mogelijkheid op het mid den van de weg te stoppen. Als blijkt dat de maatregel goed werkt, komt er op het kruispunt met de Koudekerkseweg definitief een ver hoogde middengeleider. Dat moet over een halfjaar duidelijk zijn. GOES - De jaarlijkse modelbouw show in de Zeelandhallen is ko mend weekeinde. Er is 14.000 vier kante meter gereserveerd voor de vele modeltreinen, auto's en bo ten. Legoclub De Bouwsteen houdt zaterdag en zondag ook zijn clubdagen in de Oosterscheldehal van de Zeelandhallen. De club ver zorgt dan een aantal activiteiten. De modelshow begint op zowel za terdag als zondag om 10.00 uur. Brandweermannen van het korps uit Domburg in Aagtekerke. Ze waren gealarmeerd in verband met een schoorsteenbrand. Ter plaatse bleek echter dat de klep tussen de houtkachel en de schoorsteen half dicht stond waardoor de rook de kamer in stroomde. foto Roland de Jong

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25