Zeeland 'Onderzoek door raad blijft nodig' r lAj 21 Naar 60 in buitengebied Nog geen spoor van overvallers WALCHEREN 27 28 Ook ex-wethouder Tineke Verhage pleit voor raadsenquête. Gezellig is hét adres voor u en uw huisdier! Prijsplukker nu 5,99 Spoorwegen zetten volop bussen in tijdens treinloze periode Chemie op basisschool met Sulfien, Nikko, Kloortje en Kwikske Woensdag 20 februari 2008 Tip? redwalch@pzc.nl door Maurits Sep VLISSINGEN - Het rapport van Inté- gis over het Scheldekwartier maakt een eigen onderzoek door de Vlissingse gemeenteraad niet overbodig, vinden raadsfracties. Zelfs voormalig wethouder Tineke Verhage pleit voor een raadsenquê te. „Dan kunnen mensen onder ede worden gehoord." Verhage vindt dat van belang om dat volgens haar de mensen die door Intégis zijn gehoord, 'hun ei gen straatje schoonpraten'. „Dus laat die enquête maar komen." Groenlinks, dat het initiatief tot een onderzoek door de raad heeft genomen, vindt een enquête ook nog steeds nodig. „Het rapport van Intégis faalt, omdat het geen heldere aanbevelingen geeft. En als je na een half jaar onderzoek zo'n dun laagje aanbevelingen krijgt, moet je het zelf wel overdoen", rea geert fractievoorzitter Peter Krui- zinga op het maandag verschenen onderzoeksrapport naar de crisis over het Scheldekwartier. Groen links kreeg al de steun van SP, CU, PSR en CDA. CDA'er Marin de Zwarte stelde maandagavond al vast dat zo'n onderzoek door het Intégis-rapport alleen maar nood zakelijker is geworden. De PSR blijft ook voor. „De waarheidsvin ding in een raadsenquête gaat ver der dan in het onderzoek van Inté gis", meent fractievoorzitter Lam bert Prevoo. Met 13 van de 29 ze tels hebben de voorstanders echter 12 Groenlinks vindt een raadsen quête naar de kwestie-Schelde- kwartier nog nodig. De LPV kan voor een meerderheid zorgen, maar geeft nog geen uitsluitsel. geen meerderheid. De LPV, sinds januari in de nieuwe coalitie, kan voor die meerderheid zorgen. Die fractie wilde definitieve steun ech ter laten afhangen van het rapport van Intégis. Hoewel dat er nu is, vindt fractievoorzitter Mark Weug het nog te vroeg uitsluitsel te ge ven over steun van de LPV aan de raadsenquête. „Daarvoor moeten wij het rapport nog beter bestude ren." Weug geeft wel aan dat het rapport na vluchtige lezing beves tigt wat zijn fractie al langer ver moedde, namelijk dat de ambtelij ke organisatie niet goed functio neert en dat het vorige college daarop te weinig grip had. „Maar ja, dat college is al weggestuurd." Precies daarom vindt WD'er Tobias Meijers een raadsenquête overbodig. „Wat moet er in vredes naam boven wat komen? En stel dat je iets boven water trekt wat niet goed is gedaan, wat kun je dan nog doen? En een duur onder zoek uitvoeren alleen om te weten wat er werkelijk is gebeurd, vind ik onverstandig." pagina 22: te laat voor onderzoek bouwput Middelburg pagina 23: 'cultuur op Vlissings stad huis verandert niet' VLISSINGEN - De Vlissingse politie heeft nog geen idee wie de twee mannen zijn die maandagavond de Lidl aan het Pablo Picassoplein in Vlissingen hebben overvallen. De twee kwamen rond 19.30 uur de winkel binnen en namen geld uit twee kassa's mee. „Ze deden een greep in de kassa's", aldus een woordvoerder. Hoeveel, daar doet de politie nog geen mededelingen over. Op het moment van de over val waren zo'n vijftien mensen in de winkel. Een aantal van hen heeft de politie verteld dat de bei de mannen gewapend waren met pistolen of revolvers. Enkele getui gen zouden ook een knal hebben gehoord. Of het om een schot uit een wapen gaat of iets anders, is nog onderwerp van onderzoek. Na de overval renden de twee mannen er vandoor. De politie hoopt dat er getuigen zijn die we ten in welke richting ze zijn ver dwenen. De woordvoerder van de politie kon gisteren nog geen dui delijk signalement van de overval lers geven. Wel staat vast dat de beide mannen Nederlands met een buitenlands accent spraken. Omwonenden toonden zich giste ren niet verbaasd over de overval omdat de buurt zou afglijden. Tip? redactie@pzc.nl Het leuke van reizen met de trein is dat je nog eens aparte figuren tegenkomt. Laatst nog, op weg naar Den Haag. In Roosendaal brengt de internationale trein uit Brussel-Zuid een vriendelijke Vlaming mee. Hij moet naar een bijeenkomst in Den Haag - 'ja, in uw parlement' - waar wordt gesproken over het veelvuldig ge bruik in Irak van wapens met verarmd uranium. „Nee, ik doe dit niet voor mijn werk", veront schuldigt hij zich bijna, „maar als hobby." Twee dames stappen in Rotterdam in. Ze gaan naar de huishoudbeurs. Hij doet zijn verhaal opnieuw. De vrouwen zijn onder de indruk. „Wel gezel lig hè, dat Vlaams." RITTHEM - Op de wegen rond Rit- them tussen de A58 en Vlissin- gen-Oost gaat de maximumsnel heid omlaag van 80 naar 60 kilo meter per uur. Dat geldt ook voor de wegen tussen Oost-Souburg, de Mortiere en de A58. Waterschap Zeeuwse Eilanden plaatst in de week van 3 maart 6o-kilometerborden. De wegen blijven die dagen wel gewoon be reikbaar. De maatregel geldt niet op door gaande wegen, maar op wegen waar allerlei soorten verkeer elkaar tegenkomen: auto's, landbouwver- keer, fietsers, voetgangers en rui ters. Juist vanwege die menging van weggebruikers gaat de maxi mumsnelheid omlaag. Volgens het waterschap is dat ook veiliger voor de mensen die langs de wegen wo nen. Zeeuwse Eilanden zal later dit jaar op nog een aantal wegen de snel heid verlagen van 80 naar 60 kilo meter per uur. Als dat is gebeurd, geldt op alle niet-doorgaande we gen die het waterschap beheert een 6o-kilometerlimiet. door Emile Galon VLISSINGEN - Tik op Google 'beroemdste Zeeuw' in en wie komt tevoorschijn: Michiel de Ruyter. Hoewel deze Vlissingse admiraal meer voor het imago van Zeeland doet dan alle provinciale cam pagnes bij elkaar is dat voor Gedeputeerde Sta ten geen reden om wat euro's bij te leggen voor de restauratie van zijn standbeeld op de Vlissing se Boulevard. Een verzoek daartoe van de ge meente is afgewezen. Want de provincie geeft al leen subsidie voor de restauratie van rijksmonu mentale kerken en molens. foto Ruben Oreel Intratuin Pensstaafjes 0 Antos Quality Snacks 1 kg van 8,99 Breda, Terheijdenseweg 296 Halsteren, Halsterseweg 65a (afslag Bergen op Zoom Noord, 6destoplicht rechts) Koudekerke, Provinriaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23