M "W" Vergrijzing slaat toe in Zeeland Weer brand in Wemeldinge HET WEER: Veel zon Rouvoet Fidel Castro wil grotere met ggM gezinnen pensioen M 4 10 en 11 «F Federale politie Gent ontmantelt kwekerij met 3000 wietplanten. Het kennis- en netwerkevent Registreer nu voor gratis toegang op: www.hrmlive.nl GIDS OR informatie ummmnjmmB&muM Publiekslieveling Sluiter uitgetennist Woensdag 20 februari 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 43 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Wietteelt gaat de grens over door Wout Bareman CENT - De politie in de Vlaamse grensstreek heeft de handen meer dan vol aan het ontmantelen van wietplantages. Ze zijn bij de opspo ring ervan, mede dankzij tips van hun Nederlandse collega's, steeds succesvoller. Vooral in het Waasland tiert de il legale wietteelt welig. Die wordt er vooral gestimuleerd door Neder landers, die de aanschaf van appa ratuur en de levering van de plant jes voor hun rekening nemen. Niet alleen in het Waasland, ook in Gent zetten Nederlanders grote kwekerijen op. De laatste vangst door de federale politie dateert van enkele dagen ge leden. In een loods in de Maalte- bruggestraat in Gent rolde de poli tie een kwekerij met drieduizend wietplanten op, de grootste ooit in Gent. Er werden drie verdachten aange houden, een Turk, een Surinamer en een Indiër, alle drie afkomstig uit Den Haag. De loods werd ge huurd als woning door een Neder lander, maar dat was een dekman tel. Toen de speurders een kast deur openden, bleek die de toe gang tot de uiterst professionele kwekerij met een geschatte jaarop brengst van ruim één miljoen eu ro. Volgens een woordvoerder van de Nederlanders financieren steeds meer wietkwekerijen in de grensstreek, maar de politie boekt steeds meer succes mede dankzij tips uit Nederland. Gentse politie duidt de vondst er op dat de Nederlands kwekers na het Waasland en de grensstreek rond Antwerpen, Turnhout en Limburg nu ook Gent als 'kweek vijver' hebben ontdekt. Twee jaar geleden werden er 'nog maar' een zestiental plantages ontmanteld, vorig jaar waren het er een kleine dertig. In 2006 werden in heel Bel gië, maar toch vooral in de grens streek, een kleine 250 kwekerijen opgespoord. Vorig jaar was er spra ke van een aanzienlijke groei, maar exacte cijfers zijn nog niet be kend. De Gentse politiewoordvoerder: „Vooral het aantal kleinere en mid delgrote plantages stijgt, terwijl het aantal grotere zoals deze nage noeg constant blijft. Het is geen Gents fenomeen; je ziet het in alle grensarrondissementen met Ne derland. Nederlandse telers zoe ken Belgische partners, die voor hen een loods huren of de hennep willen kweken." De Nederlanders wijken uit naar Vlaanderen omdat politie en justitie hen in Neder land in samenwerking met energie bedrijven en woningcorporaties flink achter de vodden zitten. ROTTERDAM - Met zijn bekende handkus neemt tennisser Raemon Sluiter voor de laatste keer af scheid van 'zijn' publiek in Ahoy. De Rotterdam mer verloor gisteren in de eerste ronde van het ABN AMRO World Tennis Tournament in twee sets (1-6 6-7) van de Fransman Michael Llodra. Het publiek stond na afloop als één man op en gaf de voormalige Daviscupheld een minutenlan- HRMLive! A Ontmoet vakgenoten volg workshops bezoek de stands aibo TELEGRAAF MEDIA NEDERLAND O SCHOUTEN NELISSEN MIDDELBURG - De leeftijdsopbouw van de Zeeuwse bevolking veran dert ingrijpend. De vergrijzing slaat de komende jaren hard toe. De beroepsbevolking daalt tot 2030 met circa 20 procent, het aan tal ouderen neemt met 43 procent toe. Komende 15 jaar zakt het aan tal jongeren met 15 procent. Het provinciebestuur wil een discussie over het Zeeuwse antwoord op de bevolkingsontwikkeling. pagina 2 en 3: verandering in op bouw bevolking grootste uitdaging WEMELDINGE - De pyromaan van Wemeldinge heeft weer toegesla gen. Het clubgebouw van motor club De Sproeier aan de Oude Pol derweg is gisteravond tegen 22.00 uur zo goed als vernield. Voorzit ter Arjan Fase van de motorclub gaf aan dat er volgens politie en brandweer zonder twijfel sprake is van brandstichting. De brandweer van Wemeldinge is al het hele weekeinde in actie geweest. Zon dag voor een binnenbrand aan de Wilhelminastraat waarbij een hond omkwam en van vrijdag op zaterdag voor een uitslaande brand in bungalowpark De Oester baai. De recentste branden, inclu sief die waarbij een monumentale boerenschuur in de as werd gelegd (3 januari), doen zich voor aan de oostkant van het dorp. Alleen jonge mensen zijn welkom in Zeeland reageer op www.pzc.nl De twaalf Vlissingse ambtenaren hebben recht op smartengeld ge staande ovatie. Met een gouden bondsspeld op zak zegde Sluiter het proftennis voorgoed vaarwel. foto Rick Nederstigt/ANP pagina 36: Sluiter krijgt symbolisch afscheid eens 9 30% S70% aantal reacties: 551 EN Zeeland: 2, 3, 21 t/m 28; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Beurs: 12; Economie: 13; Cultuur: 16; Agenda: 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 33 t/m 37; Te levisie: 38 en 39. 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1