Prins Liechtenstein is boos op Duitsland Hd-dvd legt het af tegen blu-ray Corporate Express wijst bod Staples af Zelf post frankeren met Deense vinding Uitzendsector boekt lichte omzetgroei Noodweer stuwt Chinese inflatie op Alois laakt schenden van soevereiniteit en aanval op bankgeheim. PZC Woensdag 20 februari 2008 1 3 AMSTERDAM - Corporate Express (voorheen Buhrmann) heeft het voorgenomen bod van 2,5 miljard euro van de Amerikaanse branche genoot Staples afgewezen. Dat maakte de Nederlandse leveran cier van kantoorartikelen gisteren bekend. „Het bod is een aanzienlijke onder waardering van ons bedrijf', aldus de onderneming. „We wijzen het bod af en blijven vasthouden aan de gestelde strategie." Corporate Express liet eerder weten een zelf standige koers te willen varen. ROOSENDAAL - TNT Post plaatst au tomaten in winkels waarmee klan ten zelf hun post en pakketten kunnen frankeren en afgeven. Mensen hoeven dan niet meer in de rij te staan voor de servicebalie, tussen de klanten voor sigaretten, strippenkaarten, de stomerij of fo todienst. Het apparaat heeft een weegschaal en print de frankeer- sticker. Betalen gaat met de pinpas of chipknip. De Super De Boer in Roosendaal had gisteren de pri meur, deze week volgen super markten in Breda en Ridderkerk. LIJNDEN - De omzet van uitzendor ganisaties is in de eerste vier we ken van dit jaar gestegen met 2 pro cent. Het aantal gewerkte uren daalde met 3 procent. Dat meldde brancheorganisatie ABU gisteren. De omzet in de medische sector steeg het sterkst met 6 procent. In de technische sector bleef de om zet gelijk aan die van dezelfde pe riode vorig jaar. Het aantal gewerkte uren liet in al le sectoren een daling zien. De da ling was het sterkst in de admini stratieve sector (min 4 procent). DEN HAAG - De inflatie in China is in januari opgeklommen tot 7,1 procent op jaarbasis. Dat is het hoogste niveau in elf jaar. De hevi ge sneeuwstormen die het land vo rige maand teisterden, zorgen voor voedseltekorten. Het weer heeft oogsten verwoest en zeventig mil joen dieren de dood ingejaagd. VADUZ - Prins Alois van Liechten stein heeft gisteren hard uitge haald naar Duitsland in verband met de grootschalige belastingaffai re die daar wordt onderzocht. De erfjarins beschuldigde Duitsland er van de soevereiniteit van zijn land te hebben geschonden door geld te betalen voor informatie die valt onder het bankgeheim van Liech tenstein. Volgens Alois hebben de Duitse autoriteiten zich schuldig gemaakt aan 'openlijke heling'. De Duitsers zouden 4 tot 5 miljoen euro heb ben betaald aan een informant die hen voorzag van gegevens over bankrekeningen van rijke Duitsers in Liechtenstein. De prins noemde het Duitse belas tingsysteem verder 'het slechtste ter wereld' en zei dat Duitsland er niets mee opschiet als het Liech tenstein aanvalt. In Duitsland loopt een groot on derzoek naar belastingontduiking van honderden mensen. De promi nentste verdachte is Klaus Zum- winkel, de inmiddels voormalige baas van Deutsche Post. Zumwin- kel is vorige week afgetreden, na dat bekend werd dat hij miljoenen euro's wegsluisde naar bankreke Wtl Liechtenstein beticht Duitsland ervan de soevereiniteit van het land te hebben geschonden door geld te betalen voor informatie die valt onder het bankgeheim. ningen in Liechtenstein en daar mee de belasting in zijn eigen land ontdook. Prins Alois van Liechtenstein maakte zijn opmerkingen vlak voor een bezoek van premier Ot- mar Hasler van Liechtenstein aan Duitsland. Bonsdkanselier Angela Merkel, die Hasler vandaag ont moet, zei eerder de kwestie rond de 'transparantie' van het banksys teem van Liechtenstein aan de or de te willen stellen. Het bezoek van premier Hasler was overigens al gepland en houdt geen direct verband met de belas tingaffaire. Prins Alois noemde het gisteren 'een belediging' dat de affaire juist vlak voor het bezoek van Hasler aan Duitsland zo hoog wordt opge speeld. TOKIO - Het Japanse elektronica concern Toshiba heeft bevestigd dat het stopt met de productie van dvd-spelers die werken met de high-definition (hd) technologie. De strijd met Sony, dat de rivalise rende blu-ray technologie voor dvd-spelers ontwikkelde, is daar mee in het voordeel van Toshiba's concurrent beslecht. Toshiba nam de beslissing nadat grote Amerikaanse filmstudio's hadden gezegd hun films alleen nog uit te brengen voor blu-ray. „Een snelle beslissing leek ons nu het beste", aldus Toshiba-topman Atsutoshi Nishida gisteren. De komende weken wordt de leve ring van hd-dvd-spelers en -recor ders afgebouwd. Eind volgende maand wordt de productie stopge zet. Toshiba is bezig de kosten voor de operatie te berekenen. Analisten prezen de snelheid waar mee Toshiba de knoop heeft door gehakt en zeiden dat het bedrijf nu meer ruimte heeft om zich op andere producten te richten. CHTEN Markt Goes Aardappelen (in euro). Frites geschikt: 7,25 - 8,25; export: 7,25 - 8,50. Uien (in euro). Zaaiuien 30% grof droog uit de schuur: 8,00 - 9,00; zaaiuien 60% grof droog uit de schuur: 8,00 - 9,00; zaaiuien klasse 1 droog uit de schuur: 9,50- 10,00. Granen, zaden en peulvruchten (in euro per ton). Tarwe maal: 235; tarwe voer: 218; brouwgerst: 270; voergerst: 215; blauw maanzaad: 3200; karwijzaad: 1300; kapucijners: 650; bruine bonen: 650 - 700. Fourage (in euro per ton). Veldbeemd uit de schuur: 65 - 75; roodzwenk uit de schuur: 70 - 80; Engels Raaigras goede kwaliteit uit de schuur: 90 - 100; tarwe- stro grote pakken uit de schuur: 110 - 130; tarwestro kleine pakken uit de schuur: 125 - 145; gerstestro grote pak ken uit de schuur: 95 - 110; gerstestro kleine pakken uit de schuur: 115-125. Noteringen worden ook gepubliceerd op de website van de ZLTO www.zlto.nl Pas lij wel hij je baan?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13