MtëBmÈÈÈÊÊÈÊÊËM Drugstoerisme ROC Pottelillen Scheldekwartier Onderwijsgeld Fiscusrazzia Oudere vaders Overlast Bijstand nn Hi mi PZC Dinsdag 19 februari 2008 I 9 - H" LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Burgemeester Freddy de Vilder van Zelzate heeft groot gelijk, soft drugs gedogen is een Nederlands probleem (PZC, 15-02). Hij zal dan ook begrijpen dat wij Nederlan ders dat op een eigenwijze manier oplossen. Wij pakken dat pro bleem aan, niet het gedogen. Daar kunnen wij naturlijk ook niets aan doen, dat is een 'wijze' Haagse be slissing, maar wel aan de toeristen. Waar komen we die toeristen het eerst tegen? Ja, aan de grens, toe vallig bij Zelzate, dus daar gaan we ze helpen aan gedoogde drugs. Want dan blijven de dorpen en ste den van Zeeuws-Vlaanderen vrij van deze reizigers en dat willen wij bewoners graag. Freddy de Vil der is bang dat al die toeristen naar zijn markt komen? Mijnheer de burgemeester, maakt u zich geen zorgen, als deze toeristen geld zouden uitgeven op de Ter- neuzense markt, dan mochten ze echt wel bij ons in de stad blijven. Joost van der Veer verl. Van Steenbergenlaan 12, Terneuzen Als je met ouders praat over het onderwijs op de ROC's zijn de meeste reacties niet positief De meest normale reactie is: zo gaat het er nu eenmaal aan toe op een ROC (veel lesuitval/geen vervanging/nodeloos thuiszitten). Van vriendinnen van mijn doch ter krijg ik het antwoord dat ze zo 'lui' zijn geworden. De meester op de basisschool waar mijn jongste dochter zat, vindt dat leerlingen van 16 a 17 jaar nog niet in staat zijn om alles zelfstandig uit te zoe ken of uit te werken. Het krijgen van les is toch erg be langrijk. De meeste mensen vin den het niet erg bevorderlijk voor het onderwijs, maar toch gebeurt er niets. Ik erger me er mateloos aan en word er ook moedeloos van. Mijn dochter zit praktisch meer thuis dan op school. Ze com putert, rijdt paard. Misschien wel een luxe leven, maar beter ge- - schikt voor als je gestopt bent met werken. Volgens het kabinet moe ten we straks werken tot we 70 zijn, maar als een kind 17 is, zit ze thuis. Ik hoorde onlangs nog een verhaal dat ouders naar het Zwin College in Oostburg hadden gebeld waar om hun kinderen weer eens geen les hadden. Wordt het in het voort gezet onderwijs al net zo erg als op de ROC's? Annie Verherbrugge Prinses Beatrixstraat 18, Schoondijke Het artikel (PZC, 16-02) over Potte lillen in Oud-Sabbinge deed mij denken aan het spel dat we tijdens de Tweede Wereldoorlog in Coven try, Engeland, speelden. Dat noem den we 'tip-cat' en het had veel weg van de Sabbingse variant. Wij hadden maar twee componenten nodig: een slagstok en een cat - een kort, dik stokje met aan elk eind een punt. Door één van de punten een harde tik te geven, sprong de cat in de lucht. De spe ler moest hem eerst omhoogslaan, om hem dan zo ver mogelijk weg te smijten. Terwijl de andere spe lers de cat opvingen en terug brachten naar de 'basis', moest de slagman tussen twee punten ren nen. Ik heb het altijd als een primi tieve vorm van cricket beschouwd. Het grote voordeel van tip-cat was dat alle componenten makkelijk te maken waren, de regels simpel, en er geen beschermende kleding no dig was. Als de cat door een raam vloog, moest je wel heel snel weg rennen! Dave Jackson Bremstraat 22, Arnemuiden Werk Scheldekwartier officieel van start. Hoera, maar tegelijk ook weer een teleurstelling! Want wie verzint nou de naam 'Bestevaer', uitgerekend op de plaats waar De Schelde jarenlang zijn mooiste schepen met wereldfaam bouwde. Kan het nog oubolliger? Die wijk rond het Dok, uitgere kend de plek waar De Schelde zijn mooiste schepen met wereldfaam bouwde, verdient veeleer de erenaam 'De Scheepswerf en geef de straten en pleinen binnen die wijk de namen van die mooiste schepen, als Batapor, Willem Ruys, Kungsholm en vele anderen. Het Scheldearchief moet ervan uit puilen. Dat zou pas een eerbetoon zijn aan al die harde werkers, die de beste jaren van hun leven aan De Schelde gaven. Gemeentebestuur, toon uw lef en verlaat de platgetreden paadjes. Geef uw fantasie de ruimte en neem het heft in handen voor wat betreft een zinvolle naamgeving aan dit nieuwe stukje Vlissingen! Chris Verheul Paul Krugerstraat 2 flat 39, Vlissingen De zes antwoorden van de heer De Keijzer over het onderwijsgeld (PZC, 13 februari) vragen een nu ancering. Er wordt een beeld ge schetst van het bijzonder onder wijs dat over grote vermogens uit legaten zou beschikken en die zou oppotten. Een karikatuur van de werkelijkheid. Natuurlijk zorgt ook het bijzonder onderwijs voor voldoende reserves. Dat hoort bij gezond financieel beleid. Daar naast komt zoveel mogelijk onder wijsgeld toe aan de leerling en wordt niet besteed aan imago en promotiemateriaal. De heer De Keijzer gaat gemakshal ve voorbij aan de 2,3 miljoen euro die het openbaar onderwijs als bruidsschat heeft meegekregen. Bij een fusie binnen het bijzonder on derwijs werd er geen euro extra toegekend. Daar waar het bijzon der onderwijs over (ruime) reser ves beschikt, is dat te danken aan verantwoord financieel beleid en ondersteuning van begunstigers. Ook ontvangt het openbaar onder wijs soms extra geld van de ge meente. Deze overschrijding wordt daarna uitgekeerd aan het bijzonder onderwijs. In de prak tijk moet het bijzonder onderwijs knokken om op dezelfde wijze be handeld en financieel gelijkgesteld te worden. Zolang de stichting van De Keijzer zichtbaar investeert en kennelijk kan investeren in imago en pr, geld dat dus niet aan de leerling wordt besteed, lijkt het niet erg op zijn plaats het bijzonder onderwijs verdacht te maken door te wijzen op de grote reserves. Het omge keerde lijkt het geval. C. van Damme Claushof 13, Goes Ik heb kennisgenomen van wat de Duitse top van industrie en zaken wereld aan geld heeft overgebracht naar de bank van Liechtenstein. Het verlies bedraagt misschien 5 miljard aan belastinggeld, dus is het misschien wel 10 miljard aan zwart geld wat ze daar op de bank hebben gestort. Het juiste bedrag moet nog uitgezocht worden na tuurlijk. Maar er wordt nu al over zeker 700 personen gesproken. Ik zou als ik de Nederlandse FIOD was maar eens gaan neuzen of daar ook Nederlandse graaiers zit ten. Of denkt men dat de Duitse ondernemer veel slechter is dan de Nederlandse, of dat de Neder landse industrietop veel eerlijker is? Ik geloof er niks van. Het is mis schien daarom dat er zoveel fusies en bedrijfssluitingen zijn en hard werkende arbeiders op straat ko men te staan. Ik hoop dat er een groot en gedegen onderzoek komt. Ik ben benieuwd. Ik heb ze nooit vertrouwd en vertrouw ze nog niet. Leendert Fremouw Duindoornstraat 14, Cadzand In uw artikel van 15 februari wordt op een interessante manier aan dacht besteed aan de oudere va der. Aan één aspect wordt toch voorbijgegaan, namelijk de genera tiekloof Je kunt je voorstellen dat in deze voorthollende tijd, waarin de jongeren met materie omgaan waar de ouderen dikwijls geen be nul van hebben, het een groot ver schil maakt of een puber van vijf tien een vader van veertig of van vijfenvijftig heeft. Mogelijk kan de oudere vader de elektronische en morele ontwikkeling niet bijhou den en wordt hij in de ogen van zijn kinderen al gauw 'mijn ouwe', die er niets van begrijpt. Afgezien van de financiële en maatschappe lijke aspecten, is het voor de kinde ren wellicht toch beter dat ze jon ge ouders hebben. W.J. van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene Vorige week werd er vermeld in de PZC dat de heer Lievens van het Terneuzense Scheldetheater een vergoeding gaat krijgen van 30.000 euro voor de overlast die er is geweest vanwege bouwwerk zaamheden rondom zijn theater. Een paar dagen later lees je dat hij het geld niet echt krijgt, maar dat het over een periode van vier jaar uitgesmeerd wordt door hem be paalde gemeentelijke belastingen niet te laten betalen. Dit zou hem in 2001 zijn toegezegd. Nu is het wel zo dat er deze week nog een commissievergadering is die een advies naar de gemeente raad stuurt, die dan uiteindelijk al dan niet instemt met deze vergoe ding. Er wordt niet gepraat over omwo nenden, die uiteraard dezelfde overlast hebben ondergaan en hier voor een vergoeding, al dan niet via de gemeentelijke belastingpot, zouden moeten krijgen. Als men dan toch precedenten gaat scheppen dan heb ik er nog wel een. Ik woon in de buurt van een geweldig groot project dat op stapel staat en waar ik nu al de last van ondervind. Ben benieuwd of wij als omwonenden ook voor een vergoeding in aanmerking komen. Ed Bardoul Tramstraat 34, Terneuzen Ik wil graag reageren op het artikel 'Inperken bijstand schiet door' (PZC, 15-02). Na 41 jaar te hebben gewerkt, waarvan 28 jaar bij de Vi- trite in Middelburg, kon ik, omdat de productie naar Polen werd ver plaatst, op mijn 55ste met een ver- trekregeling naar huis. Alles was keurig geregeld, ik kreeg recht op 6 jaar WW. Daarna moest ik IOAW aanvragen. Bij de IOAW-aanvraag zegt de sociale dienst dat ik word doorgestuurd naar een re-integra tiebureau voor de duur van drie maanden. Na drie maanden moet ik weer naar een ander re-integra- tieburaeu waar ik weer hetzelfde werk moet doen voor de duur van 1 jaar. En daarna kan ik terug naar het eerste bureau om weer snoep in te pakken, schroeven en spijkers te sorteren om te leren werken. Als ik dan in de PZC lees dat de wethouders van de gemeente Vlis singen, die zijn weggestuurd, met een flinke oprotpremie thuis kun nen blijven, dan vraag ik mij af of er nog gerechtigheid is. Ik word hier niet goed van. Nu zit ik thuis met psychische en lichamelijke problemen. J. G. Tienpond W.-Alexanderstraat 26, Oost-Souburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9