Nederlands leger doet aanval op opstandelingen in Uruzgan Kiezers Pakistan mijden stembus BOVAG-occasions.nl Advocaat slachtoffers Dutroux zelf verdacht van bezit kinderporno OCCASION MET GARANTIE? Veel Pakistanen doen niet mee aan parlementsverkiezing. Poging 'Groene Zone' te heroveren op talibanstrijders. MEER DAN 75.000 OCCASIONS MET BOVAG-GARANTIE. B0VAG. ZEKER VAN JE ZAAK. Naam van raadsman duikt op in onderzoek misbruik minderjarigen 8 Dinsdag 19 februari 2008 PZC ISLAMABAD - Angst en apathie heb ben ^el Pakistanen doen beslui ten de stembus in de parlements verkiezingen van gisteren te mij den. Uit de eerste uitslagen bleek dat de oppositie op een meerder heid afstevent, waardoor de posi tie van president Pervez Mushar raf in het geding kan komen. Een lage opkomst kan leiden tot een patstelling en een zwakke rege ring, die het geweld van extreme moslims niet aankan. De voorzitter van de Moslimli- ga-Q, Chaudhry Shujaat Hussain, en Rashid Ahmad, demissionair minister van Spoorwegen, verlie zen hun zetels. Beide mannen zijn belangrijke politieke bondgenoten van Musharraf Een woordvoerder van de Moslimliga-Q_ zei gistera vond dat de oppositie het goed doet. Er vielen gisteren ruim twintig do den, maar Pakistan bleef het groot schalige geweld bespaard dat de Mede door angst voor geweld zijn veel Pakistanen niet op ko men dagen bij de eerste parle mentsverkiezingen in hun land sinds acht jaar. campagne ontsierde, zoals de zelf moordaanslag op voormalig pre mier Benazir Bhutto. De weduw naar van Bhutto, Asif Ali Zardari, zei dat zeker vijftien activisten van de Pakistaanse Volkspartij (PPP) de dood hadden gevonden en hon derden gewond waren geraakt, de meesten in de provincie Punjab. Zardari zei dat tot het geweld was aangezet om kiezers te intimide ren. Een lage opkomst zou in het voordeel zijn van de regeringspar tij van Musharraf. Musharrafs positie staat niet direct op het spel, maar de verkiezingen gelden als een referendum over zijn achtjarig bewind. Hij dreigt het slachtoffer te worden van de maatregelen die hij eerder nam om de macht te behouden, zoals het afkondigen van de noodtoe stand en het ontslaan van rech ters. „Het is het lot van de Paki staanse Volkspartij dat zij zal win nen en wij zullen na de zege het systeem hervormen", zei Zardari. De stembureaus sloten om 13.00 uur Nederlandse tijd. De volledige, officiële uitslag laat waarschijnlijk nog twee dagen op zich wachten. De verkiezingen zijn na acht jaar militair bestuur een stap op de weg terug naar democratie. Behal ve een landelijk parlement werden ook vier provinciale assemblees ge kozen. DEN HAAG - De Nederlandse troe pen in Afghanistan zijn samen met Amerikaanse en Afghaanse militairen begonnen aan een groot offensief tegen gewapende opstan delingen rond Deh Rawod in Uru zgan. Dat heeft het ministerie van Defensie gisteren bekendgemaakt. Volgens het ministerie verloopt de operatie 'voorspoedig'. Aan de operatie Patan Ghar doen ongeveer duizend militairen mee. Een Amerikaanse eenheid van de ISAF-macht begon de actie zater dagavond in het gebied. Zondag sloten de Nederlandse en Afghaan se troepen zich erbij aan. De actie wordt geleid door com mandant Richard van Harskamp van de Task Force Uruzgan, die daarvoor vanuit zijn standplaats Kamp Holland bij Tarin Kowt naar het kleinere Camp Hadrian bij Deh Rawod is gegaan. Afgelopen half jaar was de bewe gingsvrijheid van de Nederlandse militairen bij Deh Rawod beperkt. In de zomer viel de ene na de an dere Afghaanse politiepost in han- Nederlandse, Afghaanse en Ame rikaanse troepen zijn al enkele dagen betrokken bij de grote operatie Patan Ghar tegen de op standelingen in Uruzgan. den van de taliban, waardoor de Afghanen en Nederlanders zich te rug moesten trekken. Duizenden gezinnen sloegen op de vlucht voor het geweld en stre ken neer bij de bazaar in Deh Ra wod. Ook de 'Groene Zone', het begroeide gebied tussen Camp Ha drian en de vooruitgeschoven post 'Volendam', raakte volledig in han den van de tegenstanders. De Nederlandse missie heeft nu extra troepen uit Tarin Kowt naar dit gebied gestuurd om de hele 'Groene Zone' weer vrij te krijgen. De bedoeling is checkpoints op te richten voor de Afghaanse politie en het leger 'om een herhaling van vorig jaar te voorkomen', aldus Van Harskamp. Een zelfmoordaanslag gericht op een Canadees konvooi in het zui den van Afghanistan heeft giste ren aan zeker 35 Afghaanse bur gers het leven gekost. Zo'n dertig personen raakten gewond bij de aanslag op een weg in de buurt van Spin Boldak. Het bloedbad komt een dag na de ergste aanslag sinds de val van het regime van de taliban. Het doden tal door die zelfmoordaanslag in het zuiden van Afghanistan liep gisteren op tot ruim honderd. Dit maakte de gouverneur van Kanda har, Assadullah Khalid, gisteren be kend. Khalid beklemtoonde dat de aanslag van zondag de bloedigste aanslag is sinds 2001. door onze correspondent Pascale Thewissen LUIK - De Luikse advocaat Victor Hissel, die jarenlang de ouders van enkele slachtoffers van Mare Dut roux bijstond, wordt verdacht van het bezit van kinderporno. Zijn naam is opgedoken in een groot scheeps internationaal onderzoek naar seksueel misbruik van min derjarigen. Zelf ontkent hij alle aantijgingen. Hissel (52) groeide in de jaren ne gentig uit tot een bekende Belg. Aan de zijde van de ouders van de Luikse meisjes Julie Lejeune en Mélissa Russo - op het moment van hun verdwijning in juni 1995 acht jaar oud - trok hij ten strijde tegen de falende Belgische justitie. Het werd zijn specialiteit: verdwe nen en vermoorde kinderen. Zo vertegenwoordigde hij Paul Marc- hal, vader van de Hasseltse tiener An die net als Julie en Mélissa door Dutroux werd ontvoerd en vermoord. Hissel bleef advocaat van de fami lies Lejeune en Russo tot 1998. Toen stapte hij gedesillusioneerd op. Vijf jaar later kwam er ook een Een advocaat die indertijd de fa milies van twee jonge Du- troux-slachtoffers bijstond, wordt nu zelf verdacht van het bezit van kinderporno. einde aan de samenwerking met Paul Marchal. Die kon de rekening van Hissel - naar verluidt bijna een kwart miljoen euro - niet meer betalen. Gisteren meldde een Waalse radio zender dat Hissel nu zelf verdacht wordt van het bezit van kinderpor no. Zijn naam zou zijn opgedoken in het internationale Koala-onder- zoek. Die zaak draait onder meer om een man uit Brugge, die zijn ei gen dochters van negen en elf jaar oud misbruikte en foto's daarvan doorverkocht aan klanten uit de hele wereld. Ook Hissel zou één van die klan ten zijn geweest, zo heeft het ge recht in Luik bevestigd. Hissel kreeg vorige week donderdag al de politie over de vloer. Op zijn com puter werden beelden van kinder porno aangetroffen. Het onder zoek moet nog uitwijzen of de ad vocaat ook kinderporno verspreid de, aldus het parket. In totaal stuitten de Australische speurders in het Koala-onderzoek op 2.500 afnemers van kinderpor no in 19 landen. Onder hen ook enkele Nederlanders, aan wie de man uit Brugge zijn dochters had 'uitgeleend'. Pascal T. staat mo menteel in eigen land terecht voor het seksueel misbruik. Tegen hem is tien jaar cel geëist. De uitspraak wordt vandaag verwacht. Hissel zelf bevestigde gisteren dat hij is ondervraagd, maar ontkent dat hij verdachte is in de zaak. Hij zei niet te weten dat er kinderporno op zijn computer was gevonden. c «t lillebasis Volendam Globaal actiegebied van operatie Patan Ghar Deh Raw (bazaar) Camp Hadrian 40km •Jfeizak Ferry TURKM. Kabul a AFGHANISTAN PAKISTAN Nederlandse bases /■>- Chora infographic: ANP Operatie Patan Char

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 8