Eén wereldbeker voor Oranje CPC Vlissingen voelt als een warm bad voor Kevin Francke Tennis scoort goed bij uitreiking prestigieuze Laureus Sports Awards Alleen op de 1500 meter pakken de schaatsers een hoofdprijs. firn 21 Rechtsbuiten helpt eersteklasser aan doelpunten. Extra kansen voor Elmont en Uilenhoed Zet uw video of foto op de site www.pzc.nl Federer, Henin en Vergeer ontvangen onderscheiding. PZC Dinsdag 19 februari 2008 37 HEERENVEEN - Tijdens de wereldbe- kerfmales die vrijdag in Heeren veen beginnen, krijgen de schaat sers die het meest constant preste ren de hoofdprijs overhandigd. Op vallend genoeg gaat slechts één we reldbeker naar een Nederlander. Alleen op de 1500 meter zal de tro fee worden overhandigd aan een Oranje-schaatser. In dat klasse ment verdedigt Simon Kuipers een voorsprong van 25 punten op Erben Wennemars. Ook Mark Tui- tert maakt nog een kans op die hoofdprijs, maar dan moet de Hol- tenaar erin slagen een achterstand van 56 punten goed te maken op zijn DSB-teamgenoot. In Thialf lig gen er voor de winnaar 150 pun ten klaar. Op alle andere afstanden zijn de Nederlanders kansloos voor de eindzege. Op de 500 meter gaat de strijd tussen Jeremy Wotherspoon (Can) en de Zuid-Koreaan Kang- Seok Lee. Op de kilometer heeft de Amerikaan Shani Davis een ge ruststellende voorsprong op zijn Canadese rivaal Denny Morrison en op de lange afstanden kan de Noor Havard Bokko de wereldbe ker nog nauwelijks ontgaan. Bij de vrouwen zijn drie van de vier hoofdprijzen reeds verdeeld. De Duitse rijdsters Jenny Wolf 1^ In Heerenveen zijn zaterdag de wereldbekerfinales. De Ne derlandse schaatsers en schaats sters zullen nauwelijks in de prij zen vallen. (500) en Anni Friesinger (1000) en Martina Sablikova uit Tsjechië (3000/5000m) kunnen alvast extra ruimte maken in hun prijzenkast. Alleen op de 1500 meter staat de winnaar nog niet vast. Op die af stand heeft de Canadese schaats ster Christine Nesbitt 40 punten voorsprong op haar landgenote Kristina Groves. Alhoewel er slechts één kans op een eindzege is, zijn de wedstrij den in Thialf wel heel belangrijk voor de Nederlandse afvaardiging. Daar worden namelijk de resteren de tickets voor de WK afstanden verdeeld. Het driedaagse evene ment is eigenlijk één lange skate- off. Op bijna elke discipline liggen er voor de twee snelste Nederlan ders een startbewijs in Nagano klaar. Alleen op de lange afstan den zijn de tickets al verdeeld. klasse goals factor totaal 1. - Arjan Smalheer (ZSC'62) 4B 27 1 27 2. - Ronald Zwager (Duiveland) 3A 17 1,5 25,5 Dennie Ie Comte (Duiveland) 3A 16 1,5 24 4-4- Niek van Sprundel (Aardenburg) 4A 23 Ik 5. - Josimar Pattinama (Jong Ambon) 4B 21 6. - Mathijs Hage(Zierikzee) 3A 12 1,5 H|k 18 - Peter Dieleman (Zaamslag) 2E 12 1,5 00 00 r* ^aoliulj| i'ii i ij i - Vincent Goedegebuure (Renesse) 5B 18 1 9. - Marinus Baas (Arnemuiden) 2E 11 1'5 16,5 - Rudley St. Jago (RCS) 2E 11 1.5 16,5 Arjan Koopmans (Rillandia)» 3A 11 f 1,5 16,5 t Jefrey Booij (Zeelandia Middelburg) 3A 11 1,5 pzc i wa door Jan Dagevos VLISSINGEN - Kevin Francke heeft zijn draai gevonden bij GPC Vlis singen. De aanvaller moest zich aanvankelijk tevreden stellen met invalbeurten, maar hij mag zich sinds een aantal weken basisspeler noemen bij de zaterdag-eersteklas ser. „Hij heeft scorend vermogen", zegt trainer Edwin Kriens. Francke bewees het zaterdag in de wedstrijd tegen Gorcumse Jonge Spartanen (GJS). Als rechtsbuiten draaide hij in de 38e minuut weg van zijn tegenstander en schoot vervolgens de bal onhoudbaar en hoog tegen de touwen. Het bete kende de 2-0. Daarvoor had hij al een assist voor de openingstreffer van Lunven Vermeer geleverd. „Als ik een kans krijg om te schie ten, schiet ik", zegt de 21-jarige Francke. „Het was mijn vierde doelpunt dit seizoen." Francke groeide op bij RCS, maar besloot dit seizoen zijn geluk dit seizoen bij GPC Vlissingen te be proeven. „De concurrentie bij RCS was groot en omdat een aantal vrienden al bij GPC speelde, ben ik overgestapt. Het bevalt me pri ma bij GPC. Ze hebben mij een kans gegeven. Ik heb mijn plekkie wel gevonden." „Kevin is een man van de momen ten", zegt trainer Edwin Kriens. „Hij maakte tegen De Zwerver een Kevin Francke staat inmiddels op vier treffers bij zaterdag-eerste klasser GPC Vlissingen. De 21-ja rige rechtsbuiten is volgens zijn trainer 'een man van momenten'. belangrijk doelpunt en nu ook weer tegen GJS. Het scorend ver mogen was het probleem bij GPC, maar de laatste weken hebben we dat plotseling wel. Kevin krijgt in elk geval krediet van mij." Volgens de oefenmeester moet Francke nog wel aan een aantal punten werken. „Hij staat positio neel nog wel eens verkeerd", weet Kriens. „Als hij de bal niet heeft, moet hij meer gaan nadenken. Op de training werken we daar hard- aan. Als hij er open voor staat, kan hij zich nog veel verbeteren." Aan Francke zal het niet liggen. GPC voelt als een warm bad. „Ik heb het prima naar mijn zin. We zijn een vriendenploeg en ieder een is heel erg goed bezig. Het zou toch mooi zijn als we in die eerste klasse blijven." PZC-topscorersklassement De eerste vier spelers in het PZC-topscorersklassement scoorden afgelopen weekeinde allen twee keer. Voor nummer drie Dennie Ie Comte was het de zesde keer dat hij twee keer scoorde in één duel. Voor Smalheer en Zwager was het de derde keer. Smaiheer maakte wél twee keer vijf doelpunten in één wedstrijd, terwijl Zwager één keer vier goals maakte. Arjan Koopmans (Rillandia) en Jerfey Booij (Zeelandia Middel burg) zijn de nieuwe namen in de top tien. Jelle de Vreeze van Aarden burg was afgelopen weekeinde Zeeuws topschutter. Hij scoor de als enige drie keer. Kevin Francke heeft zijn draai bij GPC Vlissingen gevonden, foto Ruben Oreel DEN HAAG - De judoka's Guillaume Elmont en Carola Uilenhoed krij gen extra kansen om zich te plaat sen voor de Olympische Spelen. Het tweetal dwong tijdens het WK vorig jaar september in Brazi lië kwalificatie voor Beijing af door een bronzen medaille te win nen. Elmont (in de klasse tot 81 ki lo) en Uilenhoed (boven 78 kilo) hoefden dit jaar alleen nog maar vormbehoud te tonen, maar kam pen beiden met een knieblessure. Daardoor kunnen ze niet verschij nen op de reeks toernooien, eindi gend met het EK half april, die van tevoren was aangewezen. De judobond heeft besloten het duo extra mogelijkheden te bieden om alsnog vormbehoud te tonen. El mont mag zich bewijzen op we reldbekerwedstrijden in Estland, Moskou en Spanje. Uilenhoed moet presteren op de toernooien van Italië, Moskou of Roemenië. De laatst toegevoegde videobeelden op www.pzc.nl zijn van de voetbal wedstrijd RCS-IFC en een komisch eigen doelpunt van Hoek 5 in de wedstrijd tegen Schoondijke 3. De in zenders maken kans op het Tom Tom navigatiesysteem dat we elke maand uitloven voor het mooiste sportmoment. Dat hoeft niet per se een video te zijn. We zijn ook benieuwd naar uw sportfoto's. Onder.de knoppen vi deo's en foto's kunt u op www.pzc.nl lezen hoe u gemakkelijk uw beelden op onze site zet. Aan het eind van het seizoen hebben we een Notebook klaarliggen voor het aller mooiste sportmoment. SINT PETERSBURG - De tennissport heeft gisteren wederom goed gescoord tijdens de uitreiking van de prestigieuze Laureus Sports Awards. Nummer één van de ten niswereld Roger Federer ontving de trofee voor beste sporter voor de vierde keer op rij. Zijn collega Justine Henin kreeg in Sint Peters burg de onderscheiding voor beste sportster. Esther Vergeer werd voor de twee de keer uitgeroepen tot beste spor ter met een handicap. De Neder landse rolstoeltennisster bleef voor het vierde jaar op rij ongeslagen en won met de nationale ploeg de World Team Cup. Formule ï-cou- reur Lewis Hamilton kreeg onder toeziend oog van de Russische pre sident Vladimir Poetin de onder scheiding voor de opvallendste nieuwkomer van het jaar 2007. Tennisser Roger Federer is voor de vierde keer gekroond tot bes te sporter van de wereld. Rolstoel tennisster Esther Vergeer wint de prijs voor de tweede keer. Justine Henin Federer eindigde afgelopen jaar voor de vierde achtereenvolgende keer als nummer één van de we reld. De Zwitser won drie van de vier Grand Slamtoernooien (Wim bledon, US Open, Australian Open) en was verliezend finalist in Parijs. Bovendien schreef hij ook de afsluitende Masters in Shanghai op zijn naam. De erelijst van Henin was vorig jaar iets minder indrukwekkend. Zij pakte twee Grand Slamtitels (Franse Open en US Open). Ook zij won de afsluitende WTA-Mas- ters. De Belgische nummer één van de wereld ontving de onder scheiding voor de eerste keer. De 22-jarige Hamilton ging in zijn eerste seizoen in de Formule 1 lan ge tijd aan de leiding in het WK-klassement, maar moest de wereldtitel in de laatste race in Bra zilië aan de Fin Kimi Raikkonen la ten. De jonge Brit won vier grote prijzen, een record voor een debu tant. Hamiltons landgenote en lange- afstandsloopster Paula Radcliffe werd bestempeld als 'comeback van het jaar'. Het rugbyteam van Zuid-Afrika kreeg voor hun eind zege op het WK de prijs voor bes te team. Roger Federer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63