PZC Ajax moet op zoek naar miljoenen Biljarters van Delta verkassen naar Sluiskil 33 35 37 Terugkopen aandelen kostbare zaak voor Amsterdammers. Meerten Dallinga nieuwe voorzitter van Zeeuwse topteams. East meets West in NBA Zeeuwse schaatsers presteren naar verwachting in Breda Dinsdag 19 februari 2008 Tennissers scoren goed op uitreiking Laureus Sports Awards Tip? sport@pzc.nl NEW ORLEANS - East All-Star Paul Pierce (34) van de Boston Celtics waagt een schotpoging in de traditionele All Star Came tussen de Eastern en de Western Confe rence van de Amerikaanse profbasketbalcompetitie NBA. De Eastern Conference won het spannende duel in New Orleans met 134-128. LeBron James scoorde 27 punten voor het oosten en werd net als in 2006 uitge roepen tot man van de wedstrijd. Het westen was als fa voriet gestart, maar moest zich toch neerleggen bij een nederlaag. foto Eric Gay/AP AMSTERDAM - Ajax moet op zoek naar tientallen miljoenen euro's om zichzelf van de beurs te kopen. Ook moet de organisatie helemaal worden omgegooid, zodat de com missarissen - voorzitter John Jaak- ke voorop - geen directe invloed meer kunnen uitoefenen. In het zondag verschenen rapport 'Op weg naar winst' van de com missie Coronel wordt geadviseerd Ajax van de beurs te halen. De club moet verder de bedrijfslei ding professionaliseren. Nu be moeien de commissarissen zich met de financiën en de dagelijkse gang van zaken bij de club, terwijl ze zijn aangesteld om op afstand toezicht te houden. De directie opereert niet als eenheid en alge meen directeur Maarten Fontein ontbeert de kennis om een voet- balbedrijf te leiden. Ook moet het technisch beleid bij de club, zoals scouting en transfers van spelers, beter worden geregeld. Financieel het meest ingrijpende voorstel is een vertrek van de beurs. Ajax heeft volgens het rap port helemaal niets meer aan de beursnotering. De koers van de aandelen is te laag om nogmaals Als Ajax de aandelen wil terugko- pen om van de beurs te kunnen vertrekken kost dit de Amster dammers enkele tientallen mil joenen euro's. geld op te halen en voor promotie heeft de voetbalclub de beurs al he lemaal niet nodig. Die mededeling leidde maanda gochtend tot de grootste stijging van het aandeel Ajax in zijn tienja rige geschiedenis. De koers ging tot to procent omhoog, naar 8,25 euro. Dat betekent dat er tegen die koers tenminste 40,8 miljoen euro op tafel moet komen om de bijna vijf miljoen aandelen die niet in bezit zijn van de club, te kopen. Het bedrag moet nog veel hoger liggen om bestaande aandeelhou ders te verleiden hun stukken te verkopen. Een premie van 20 pro cent is bij het van de beurs kopen van bedrijven te beschouwen als ondergrens. Daarmee ligt de prijs al boven de 48 miljoen euro, bijna evenveel als het geld dat de club tien jaar geleden verdiende met zijn beursgang. Ajax haalde toen 120 miljoen gulden (54,4 miljoen euro) op. Dat geld is er al lang niet meer, de club financierde er onder meer mislukte buitenlandse avon turen in Ghana en Zuid-Afrika mee. Ajax zou een beursvertrek kunnen betalen uit het eigen vermogen, dat in het vorige seizoen 58,8 mil joen euro bedroeg. Daar is afgelo pen zomer circa 38 miljoen bij ge komen, door de verkoop van voet ballers Wesley Sneijder en Ryan Babel. Maar met zo'n operatie zou de financiële positie van de club wankeler worden. Ajax betaalde bijvoorbeeld de afgelopen twee jaar zijn verlies rechtstreeks uit dat eigen vermogen. door Frits Bakker GOES - De twee Zeeuwse top teams, die uitkomen in de eredivi sie van het driebanden, gaan met ingang van het komende seizoen in Sluiskil spelen. De biljarters van Delta/Frans Bevers en Buys Incas so vertrekken uit de Zeelandhallen in Goes, waar ze dit seizoen voor het eerst hun competitiewedstrij den spelen. De nieuwe biljartarena verrijst in de achterzaal van restaurant Dallin ga in Sluiskil, waar twee matchta fels komen te staan en zo'n hon derdvijftig toeschouwers een plek kunnen vinden. Meerten Dallinga, voorzitter van de toernooien voor de wereldbeker in Sluiskil, wordt ook de nieuwe voorzitter van de organisatie waaronder de twee bil jartteams van Delta ressorteren. De verwachting is dat het eerste team, waarin Peter de Backer en Jean Paul de Bruijn volgend jaar de bekendste spelers zijn, wordt versterkt met een topspeler. De Belgische wereldtopper Roland Forthomme gaat het team verla ten. „We willen een team dat mee doet voor de titel in de eredivisie", heeft Dallinga zich bij de nieuwe start voorgenomen. Voorlopig krijgt de overgang van Goes naar Sluiskil de eerste zorg. Dallinga: „Daarna gaan we kijken of we de sportieve ambities te realiseren." Paul Frantzen, woordvoerder van het huidige bestuur, verzekert: „De intentie blijft wel dat we jeugdspelers de kans willen geven om zich te ontwikkelen. Het aan trekken van Glenn Hofman is daar een voorbeeld van. Maar ik hoop en verwacht dat Sluiskil ons meer mogelijkheden gaat bieden en dan is het niet uitgesloten dat we het Meerten Dallinga team gaan versterken." Het verblijf in de Goese Zeelandhallen, in de locatie die de naam De Caram- Bowl draagt, wordt na één jaar beëindigd. De teams van Delta ma ken er wel de nog lopende compe titie af „Het is voor ons en de eige naren van het centrum niet gewor den wat we ervan hadden ver wacht", verklaart Frantzen. „Het was allemaal nieuw, ze hebben ontzettend hun best gedaan, maar we missen de sfeer van de vorige locatie. En de toeschouwersaantal len vielen tegen." Jean Paul de Bruijn ziet de over gang naar Sluiskil als een opstap naar een hoger niveau. „We kun nen het niet beter treffen, want we komen voor wat Nederland be treft in het centrum van de biljart wereld terecht. Ik ben zelf betrok ken bij de wereldbekertoernooien in Sluiskil en heb kunnen zien dat er op organisatorisch gebied veel mogelijk is." De thuiswedstrijden van de twee Deltateams worden ook in Sluiskil op zondagmiddag gespeeld. De twee ploegen spelen om beurten thuis en uit. Het tweede team, on der andere met Martin Spoormans en Ronny Daniëls, zal vrijwel ze ker degraderen uit de eredivisie en volgend jaar een klasse lager spe len. Het eerste team is nog volop verwikkeld in de strijd om zich voor de play-offs te plaatsen. Meerten Dallinga: „Wij gaan het heel anders aanpakken dan in Goes. Net zoals bij de wereldbeker willen we rond het biljarten ande re aktiviteiten organiseren, bijvoor beeld met sponsors en spelers. Als Blomdahl, Jaspers of Sayginer ko men, kun je ze meteen ook vragen om demonstraties of clinics te ge ven. Met die formule bereik je een veel groter publiek. Ik wil dat de zaal hier elke zondagmiddag hele maal vol zit." De twee Zeeuwse eredivisie- teams in het driebanden verlaten al na een jaar hun speellocatie in Goes. De toeschouwersaantallen en de sfeer vallen er tegen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59