Alles is halleluja bij NAC Nieuwe trainingsvluchten leiden tot tweespalt 36 Dinsdag 19 februari 2008 PZC Bésar Xhoxhaj krijgt geen overschrijving Peter Reijn maakt het seizoen af bij Halsteren FC Den Bosch laat dure punten liggen Cadel Evans is het snelst in Ruta del Sol Ernie Brandts breekt met Bredase ploeg record na record. 'Duiven kunnen legaal ingekorfd worden in Terneuzen.' 03 GOES - De overschrijving van voet baller Bésar Xhoxhaj van Kloetin- ge naar RCS is afgewezen door de voetbalbond KNVB. De werkge versverklaring van Xhoxhaj werd niet goedgekeurd. De aanvaller werd in de winterstop uit de eer ste selectie gezet bij zater dag-hoofdklasser Kloetinge. Bij die club wilde hij niet op een lager ni veau spelen, waarna hij overschrij ving aanvroeg naar zijn oude (zon- dag)club in Oost-Souburg. TILBURG - De Terneuzense voetbal ler Peter Reijn (19) speelt de rest van het seizoen bij Halsteren. Daar treft de middenvelder met Cees Houtepen een bekende trainer. Reijn begon het seizoen bij Hoek, maar is gestopt vanwege zijn stu die. Er was ook belangstelling van hoofdklassers en zijn oude club Temeuzen. Halsteren strijdt tegen degradatie in de klasse van RCS, HW'24 en Terneuzen. DEN BOSCH - FC Den Bosch heeft in de derby tegen Top Oss kostba re punten laten liggen. De Bossche naren kwamen in eigen stadion niet verder dan een gelijkspel: 1-1. Daardoor is de kans op de titel in de Jupiler League zo goed als verke ken. FC Den Bosch kwam na 17 mi nuten op achterstand door een goal van Erik Quekel. Georgi Hris- tov maakte vlak voor rust gelijk. Top Oss blijft met het punt nog in de race voor de periodetitel. LA ZUBIA - Cadel Evans heeft giste ren de tweede etappe van de Spaanse rittenkoers Ruta del Sol gewonnen. Na 176,2 kilometer van Torrox Costa naar La Zubia was de Australische wielrenner van Silen- ce-Lotto net iets sneller dan de Spanjaarden Mikel Astarloza en Juan Manuel Garate. De Fransman Clément Lhotellerie (Skil-Shimano) nam de leiderstrui over van de Spanjaard José Anto nio Lopez Gil. BREDA - Er hangt al een tijdje een roze wolk boven Breda. Daarop zweeft de voltallige selectie van NAC en de aanhang. De plaatselijke voetbaltrots staat gedeeld tweede in de eredivisie. In alle euforie probeert trainer Ernie Brandts (52) het hoofd koel te hou den. „Ik loop lang genoeg mee om alles met een korreltje zout te ne men. Maar het is nu alleen nog maar halleluja, halleluja! Niemand die nog iets negatiefs tegen je zegt. Maar het kan snel weer afgelopen zijn. Als je een paar keer op rij ver liest, sta je zo weer zevende." Maar voorlopig geniet heel Breda ervan. „Ikzelf ook wel, hoor", benadrukte de 28-voudig international. „Ik ben geen ijskonijn. Ik pluk de dag. Het is ook niet niks. We zijn al ne gen wedstrijden ongeslagen en hebben de laatste acht duels zelfs gewonnen! We breken met NAC record na record. Daar mag en moet je van genieten." Brandts kreeg eind januari te horen dat de clubleiding zijn contract in Breda niet wenste te verlengen. Hij zou het toch nooit beter kunnen doen dan dit seizoen, zo luidde één van de opvallende beweegredenen. Het humeur van de afgewezen coach en de resultaten van de hoofdmacht leden er niet onder. „Het is een goed recht van de club om een andere trainer te zoeken. Ik kijk gewoon naar mezelf Hoe hoger we eindigen, des te beter is het voor mijn eigen cv. Nee, ik heb nog niets anders, maar mijn zaak waarnemer Kees Ploegsma is er druk mee bezig. Als NAC toch nog een keer wil praten, is het ook goed. Ik sta voor alles open." Brandts ging vorig jaar zomer met een bescheiden doelstelling zijn tweede seizoen bij NAC in. „We mikten op een plek ergens tussen de negende en dertiende plaats. Met het vertrek van jongens als Sal mon, Zonneveld, Slot, Diba en Rig- ters hadden we tenslotte kwaliteit en doelpunten ingeleverd. Die doelstelling is en wordt ook niet bijgesteld. We weten zelf ook wel dat we nu te hoog staan gezien on ze selectie en onze begroting. We NAC al negen wedstrijden onge- slagen. De trainer van de Breda se club moet desondanks vertrek ken. Zondag treft de ploeg Ajax, met de tweede plaats als inzet. leven boven onze stand." Volgens Brandts is het niet helemaal onlo gisch dat zijn ploeg dit seizoen al dertien keer de nul hield en al acht duels won met 1-0. „Dat is een kwestie van een goede organi satie en speldiscipline. Iedereen weet bij ons wat hij wel en niet kan. In elke wedstrijd creëren we wel een paar kansen en daaruit scoren we dan ook. Dat is ook een kwaliteit." NAC, dat ook nog bij de laatste acht in de KNVB-beker zit, wacht zondag een ware krachtproef Ajax, op doelsaldo de officiële nummer twee van de eredivisie, komt op bezoek. „We hebben dit seizoen al twee keer van Ajax gewonnen. Zondag gaan we opnieuw voor de winst. We zijn er klaar voor, we kletsen erop." door Fred Rabout GOES - Piet van Bremen uit 's-Heer Arendskerke spreekt van een doorbraak in de Zeeuwse duivensport. Afdelingsvoorzitter Peter Provoost uit Hulst zegt wel blij te zijn met ieder nieuw initia tief, maar niet op deze manier. On derwerp van gesprek is het nieuwe initiatief dat Zeeuwse duiven ko mend seizoen ieder weekeinde kunnen trainen op de concoursen vanuit Quivrain, Noyon en Dour- dan. Met name voor de Zeeuwse fondspelers klinkt dat als muziek in de oren. Van Bremen is de grote man ach ter dit plan. Samen met Piet Leu- nis uit Terneuzen en Jac. Van den Bosch uit Hengstdijk heeft hij het voor elkaar gekregen om toestem ming te krijgen bij het NPO (Ne derlandse bond) en de KBDB (Bel gische bond). Het inkorfcentrum wordt een ruimte achter café 't Kel dertje in Terneuzen. De Belgische bond gaf toestemming, maar dan wel met de restrictie dat de Zeeuw se invliegduiven een halfuur voor de Belgische wedstrijdduiven ge lost moeten worden. Dit om wed strijdvervalsing te voorkomen. Van Bremen: „In het verleden wer den de Zeeuwse duiven al veelvul dig ingekorfd in Stekene en Zand vliet. Dat was illegaal, nu is alles le gaal. Nu kunnen de fondspelers hun duiven dus optimaal trainen. Dat is juist datgene waar we al ja ren om vroegen, maar wat volgens de Afdeling nooit kon." Afdelingsvoorzitter Provoost kan goed leven met het plan, maar vindt dat de totstandkoming er van 'de schoonheidsprijs niet ver diend'. „We wisten van niets tot één dag voordat men ermee naar buiten kwam. Mijn probleem is verder dat er slechts één inkorf- plaats is. We hebben 48 verenigin gen in het Zeeuwse. Als ik een der gelijk voorstel met alleen Terneu zen als inkorfplaats naar voren zou brengen, werd ik gelijk afgescho ten. Met dit initatief worden de liefhebbers in de buurt van Terneu zen bevoordeeld. Bovendien be staat er nog altijd een artikel van Melkers kunnen hun duiven dit jaar in korven voor trainings vluchten vanuit Quivrain, Noyon en Dourdan. De Afdelingsvoorzit ter heeft er zijn twijfels over. het NPO waarin staat dat duiven- liefhebbers die aangesloten zijn bij de Nederlandse Bond nooit mo gen inkorven bij niet aangesloten (wilde) verenigingen. En dat is vol gens mij hier het geval." Volgens Van Bremen is er geen en kel probleem. Quivrain begint op zaterdag 5 april, waarbij de los op zondag is. Noyon start op 19 april (los 20 april), Dourdan op vrijdag 2 mei (los zondag 3 mei). Het in korven in Terneuzen kan zowel op vrijdag (Dourdan) als zaterdag (Quivrain en Noyon) tussen 15.45 en 17.00 uur. Quivrain loopt tot en met de tweede week van oktober, Noyon tot en met 11 september en Dourdan tot en met laatste week end augustus. De vrachtprijzen zijn: Quivrain 0,45 ct/duif, Noyon 0,55 ct/duif en Dourdan 0,80 ct/duif Actie stichting Luludi Een aantal duivenliefhebbers uit Lewedorp en Nieuwdorp heeft een actie op touw gezet om zwerfkinderen in Mace donië hulp te bieden. Zij heb ben de stichting Luludi opge richt, die kinderen helpt met voeding, verzorging en scho ling. De initiatiefnemers zijn Theo Hoondert, Hans de Vos, Cees Joosse en Sjaak de Kooning. Zij organiseren een grote duivenverkoop op vrijdag 7 maart. Dit zal zijn in café De Goede Verwachting in Lewe dorp om 20.00 uur. De duiven zijn te bezichtigen vanaf 19.30 uur. if De technische staf NAC heeft de laatste maanden veel reden tot juichen. Rechts Ernie Brandts. foto Robert Vos/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 46