Zeeland Bellen achter het stuur onuitroeibaar Speeltuin heeft veel geld nodig Snel renovatie zwembad Kapelle ff ^ran Combi: j Houd uw blaas in prima D 3 halen 2 betalen! 1 d 1 conditie: 1200 mg Cranberry- Inbraak in huis Werk Slaakbrug DE RODE PILAREN xmmvmarA I ijl m\\ Politiechef ziet hoe nonchalant mensen over de A58 rijden. Karwei duldt geen uitstel door slechte staat van leidingen. Vrij en blij in Stalland heeft geen financiën voor nieuwe toestellen. Drogisterij Kruiderij www.derodepiiaren.nl B PZC Dinsdag 19 februari 2008 23 ITT ÏC «B-I I I I I ;W-FT4 s «4i,-l«iiSd fiffiiiin si? sir.'X. li- HHflHBHBfêli De A58 bij Arnemuiden: een weg waarop volgens de politie getuige het grote aantal eenzijdige ongelukken nonchalant wordt gereden. foto Ruben Oreel door Emile Calon KRUININGEN - Bram Marcusse weet als geen ander dat alert rijden veel ellende voorkomt. De teamchef van de Zeeuwse verkeerspolitie somt moeiteloos de ongevallen op die veroorzaakt zijn door niet at tent genoeg rijden. Bijvoorbeeld die mevrouw die vorig jaar op de A58 in slaap viel, met haar auto naast de snelweg geraakte, kantel de en, wonder boven wonder, slechts licht gewond uit het voer tuig kon komen. Net als haar twee kleine kinderen. En zo waren er vorig jaar op de 'S-HEER ARENDSKERKE - Inbrekers hebben in de nacht van zondag op maandag veel gestolen uit een wo ning aan de Joosstraat in 's-Heer Arendskerke. Zij maakten een portemonnee met inhoud, een fototoestel, com puterapparatuur en twee gsm's buit. De daders forceerden een raampje om binnen te komen. De inbraak is tussen twaalf uur en kwart over vier gepleegd. A58 nog wel wat meer ongevallen die te wijten waren aan niet alert rijden. Vorig jaar vielen er geen verkeers doden bij ongevallen op de A58. Maar dat is volgens Marcusse lou ter toeval. Hij herinnert aan de vol geladen bietenwagen die eind sep tember nabij Kapelle verongeluk te, precies op het viaduct bij Gawe- ge tegen de vangrail knalde en door het schuren van staal tegen staal in brand vloog. Stukken vangrail en tonnen suiker bieten vielen op de weg onder het viaduct. „Als daar een fietser had gereden..." Marcusse en zijn mensen zien hoe nonchalant er gereden wordt. Bij voorbeeld door die automobilist die betrapt werd terwijl hij zijn door Willem van Dam KAPELLE - Het zwembad in sport centrum Het Groene Woud in Ka pelle wordt mogelijk nog dit voor jaar gerenoveerd. De kosten daar van worden op 1,2 miljoen euro ge raamd. laptop aan het bedienen was. Die lag draaiend en wel naast hem op de bijrijdersstoel. En elke dag be keuren de verkeersagenten auto mobilisten die betrapt worden met een gsm aan hun oor. Ieder een weet dat dat gevaarlijk is, maar toch wordt het nog steeds ge- 'Enkele weken geleden werd een automobilist geflitst met 209 kilometer per uur' daan, aldus Marcusse. Als hij kijkt naar het aantal ongevallen met li chamelijk letsel op de A58, dan springt 2006 er positief uit. In dat jaren waren er 15. Twee jaar eer der, in 2004 waren, het er 28. Het Aanvankelijk stond de renovatie op de planning voor het volgend jaar. Volgens het dagelijks gemeen tebestuur van Kapelle duldt het op knappen van het zwembad echter geen uitstel, omdat met name de leidingen in slechte staat verkeren. Bovendien zijn de buitenbassins dringend aan een verse lik verf toe. Het totale renovatieplan voorziet in een complete opknapbeurt van jaar daarop 30 en vorig jaar 31. Waarom het er in 2006 maar 15 waren, blijft voor hem een raadsel. Wel weet hij dat het weer veel in vloed heeft op de ongevallencij- fers. Mist en gladheid zorgen voor hoge cijfers. „En een ochtend met ijzel, dan vliegt alles op elkaar." Ook wordt er nog steeds te hard gereden op de A58. Twee weken geleden werd nog een automobi list geflitst met een snelheid van maar liefst 209 kilometer per uur. Het aantal rijbewijzen dat ingevor derd wordt omdat mensen de snel heidslimiet met meer dan vijftig ki lometer per uur overschrijden, neemt volgens Marcusse ook niet af Waarom ze zo hard rijden, is hem een raadsel. Stellig: „Maar er is ook geen verklaring acceptabel." het bad en de kleedaccommoda ties. Het gaat daarbij ondermeer om wand- en vloertegels, pla fonds, elektrische installatie en sa nitaire voorzieningen. Het college van burgemeester en wethouders gaat ervan uit, dat het bad na de renovatie minstens weer vijftien jaar mee kan. Het zwembad dateert van 1980. Twee jaar geleden werd de sporthal van Het Groene Woud opgeknapt. Leuke fauteuil In lime of petrol kleur, met metalen frame. Ook in andere leerkleuren leverbaar. Van 475,- voor 375,- Wilgenstraat 1 Oosterland Tel.: 0111 -64 12 13 SINT-ANNALAND - Speeltuinvereni ging Vrij en blij uit Sint Annaland is dringend op zoek naar sponsors. Enkele speeltoestellen zijn afge keurd en mogen niet terug wor den geplaatst in de nieuwe speel tuin. De vereniging heeft zo'n veer tigduizend euro nodig om nieuwe toestellen aan te schaffen. De speeltuin moet noodgedwon gen verhuizen, omdat de huidige locatie, naast de basisscholen, no dig is voor de nieuwe brede school. „We verhuizen in maart of april", zegt secretaris A. Saarloos. De nieuwe speeltuin wordt iets groter dan de huidige, maar het valt volgens Saarloos niet mee om deze in te richten. „We hebben te maken met strengere regels. De toestellen moeten bijvoorbeeld ver der uit elkaar staan. Daarnaast heb ben we de wens om twee nieuwe speeltoestellen te kopen, omdat een aantal oude zijn afgekeurd. Daarvoor hebben we toch wel wat geld nodig. Eén groot toestel kost wel twintigduizend euro." Vrij en blij hoopt de speeltuin in april of mei te kunnen openen. SINT PHILIPSLAND - Binnenvaart op het Schelde-Rijnkanaal moet ter hoogte van de Slaakbrug bij Sint Philipsland van 3 maart tot 2 juni rekening houden met een lagere onderdoorvaarthoogte. Rijkswater staat laat de brug in de weg tussen Sint Philipsland en Steenbergen aan de onderzijde schilderen met behulp van een verrijdbare verfwa- gen. De onderdoorvaarthoogte is 2,50 meter lager op werkdagen tus sen 7.30 en 16.30 uur. Nü 180 tabletten J 1 1 M van €59,85 voor €39,90! s§ extract per dag normale prijs 19,95 per stuk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41