raadsenquête is nu nog groter' Feest-dj zingt voor vergeten kinderen heeft twee waarheden en dus twee winnaars Eerherstel Zeeuwse jeugd discussieert met Statenleden Middelburger 24 uur in 3fm-studio voor Bulgaars kindertehuis. PZC Dinsdag 19 februari 2008 I 3 COMMENTAAR Burgemeester Wim Dijkstra (rechts) en gemeentesecretaris Chris de Graaf pre senteren het rapport van Intégis. foto's Ruben Oreel Raadsgriffier Ton Thiebosch deelt Intégis-rappor- ten uit aan raadsleden. ANALYSE De nasmaak van de affaire rond de Vlissingse wijk Scheldekwartier is nog steeds wrang. Zo drastisch als destijds twaalf ambtenaren aan de kant werden gezet, zo helder zou nu de eindconclusie over deze onverkwikkelijk zaak moeten zijn. Maar het langverwachte rapport van het onderzoeksbureau Intégis biedt die helderheid niet. Valt de ambtenaren iets te verwijten? Nee. Ging het vorige college van B en W in de fout? Nee. Zo blijft Vlissingen met een kater achter. Het is fijn dat de gemeente op haar ambtenaren kan rekenen. Er is geen fraude gepleegd. Er was geen gesjoemel. Dat is winst. Maar het is niet genoeg. De Vlissingse burgers moeten eropaan kunnen dat een dergelijke ontwrichtende botsing in het stadhuis niet meer zal voorkomen. Het samenspel tussen ambtenaren en politici moet veel beter. Voor die verbetering lijkt dit rapport nauwelijks bouwstenen aan te dragen. En de reactie van het huidige gemeentebestuur maakt weinig indruk. Men praat over plezier in het werk en een omslag in de bedrijfscultuur. Dat klinkt nogal wollig. Toch is deze voorzichtigheid wel verstandig. Want bij volledig eerherstel komt meer kijken. Nu de ambtenaren eindelijk zijn gerehabiliteerd en de politieke pijn al is geleden - er zit immers een compleet nieuw college - wordt het tijd om het front te sluiten en er weer samen de schouders onder te zetten. Juist omdat de conclusies in dit dossier niet zo zwart/wit blijken te zijn, lijkt het zowel voor de politici als voor de ambtenaren vooral zaak eer in hun toekomstige werk te zoeken. MIDDELBURG - Zeeuwse jongeren die de confrontatie met politici uit hun provincie willen aangaan, kunnen zich opgeven voor een voorronde van het Nationaal Jeugddebat. Zij kunnen donderdag 28 februari leden van Provinciale Staten het vuur aan de schenen leggen tij dens een discussie in het provincie huis te Middelburg. Zo'n vijftig jongeren debatteren dan over zaken als alcohol, jonge ren met problemen en activiteiten voor jongeren. Deze onderwerpen zijn door de debaters zelf aangedra gen. Jongeren die het leuk vinden om mee te discussiëren, kunnen zich hiervoor nog opgeven via nationaaldebat@jeugdraad.nl. Door mee te doen aan het Provin ciaal Jeugddebat maken jongeren kans op deelname aan het Natio naal Jeugddebat, dat later dit jaar in de Tweede Kamer plaatsvindt. door Joeri Wisse MIDDELBURG - Dj, producer en eige naar van de Middelburgse après skibar Mambo's, Koen Funk, heeft een single opgenomen om geld in te zamelen voor de 'vergeten kin deren van Bulgarije'. Om de feestplaat Tk hyve de hele dag' landelijke aandacht te geven, laat de Middelburger zich vanaf woensdagnacht samen met zanger Dick Treesie vierentwintig uur op sluiten in de studio van radiozen der 3fm. „Dat was een voorwaarde van 3fm-dj Martijn Muijs om de single op de radio te draaien", zegt Funk. „We gaan het etmaal in de studio gebruiken om sponsors te werven voor ons goede doel en om onze single te promoten, waar van de opbrengst ook helemaal naar de vergeten kinderen van Bul garije gaat." Eerder zetten bekende namen als Giel Beelen, Femke Hal- sema en Dinand Woesthoff zich al in voor het tehuis in Bulgarije waar gehandicapte kinderen wor den 'weggestopt' en 'op middel eeuwse wijze' worden behandeld. De BBC vestigde met een docu mentaire de aandacht op de pro blematiek in Bulgarije, waar liefst 1 op de 50 kinderen in een tehuis wordt geplaatst. Funk hoopt dat hij door betaalde downloads en de verkoop van de singles zijn steentje bij kan dragen aan een hulpproject. Het plaatje is gemaakt naar aanleiding van de populariteit van profielensite Hy- ves.nl. Via die site zijn Koen Funk, Dick Treesie en Martijn Muijs ook met elkaar in contact gekomen. Morgenochtend om 4.00 uur gaan Funk en Treesie de studio in voor het goede doel. Of de Middelbur ger de 24 uur vol kan maken is nog onzeker, maar vast staat dat Treesie de tijd wel uit gaat zitten. http://djkoenski.hyves.nl Ex-wethouder Tineke Verhage tij dens een raadsvergadering over het Scheldekwartier. door Maurits Sep tenaren die door het vorige college naar huis waren gestuurd, niks te verwijten valt. Dan ligt de conclu sie voor de hand dat de wethou ders wél fouten hebben gemaakt. De interne bezwarencommissie van de gemeente vindt dat ook en stelde vast dat de ambtenaren niet weggestuurd hadden mogen wor den. In dat licht bezien was het lo gisch dat verantwoordelijk wethou der Tineke Verhage in haar laatste raadsvergadering excuses aanbood voor de manier waarop met de ab tenaren is omgesprongen. Toch trekt Intégis niet de slotsom dat de wethouders fout hebben ge handeld. Over de juistheid van het besluit op 3 juli 2007 wordt zelfs geen enkele uitspraak gedaan. „Het is op basis van het rapport niet meer vast te stellen of dat be sluit juist is geweest", zei Dijkstra. De betrokkenen hebben ieder hun waarheid over 3 juli. Met zo veel enerzijds/anderzijds en tegengestel de visies is het niet mogelijk de waarheid boven water te trekken. Het onderzoek heeft zoveel langer geduurd - niet drie maar acht maanden - en er is zo vaak hoor en wederhoor toegepast, dat het zicht op de waarheid is verdwe nen. De crisis over het Schelde kwartier eindigt met twee waarhe den en dus twee winnaars. De wethouders zijn uit het stad huis verdwenen, maar de twaalf ambtenaren zijn er nog. Het ge vaar bestaat dat zij zich gaan pre senteren als de winnaars van de machtsstrijd waarin de crisis was uitgemond. Dat moeten ze niet doen, waarschuwde Dijkstra giste ren terecht. „Er is geen plaats voor triomfalisme." En dat is ook zo. Want intussen zijn reputaties beschadigd en car rières geknakt. De winnaars zijn te gelijkertijd verliezers - en de groot ste is de stad Vlissingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3