gewoon niet in de pas lopen Muller stapt uit wijkraad Protest tegen winkels skihal Harmonie Apollo geeft concert Procestechniek op Zeldenrust- Steelantcollege Belgische acts op rockfestijn in Sas van Gent Bewoner Scheldekade wil niet besturen met zegsman Checkpoint. Consumenten Béter: 'Dit is in strijd met afspraken Kennedylaan.' PZC Dinsdag 19 februari 2008 23 door Raymond de Frel TERNEUZEN - Kees Muller stopt am per twee maanden na zijn aantre den met onmiddellijke ingang als bestuurslid van de Wijkraad Bin nenstad Terneuzen. De voorman van Multraship én be woner van de Scheldekade laat we ten dat hij niet met een vertegen woordiger van coffeeshop Check point wil besturen. De wijkraad zag onlangs geen bezwaar in het toetreden van Checkpoint-woord- voerder Frank Deij tot het bestuur. Muller kon bij die vergadering niet aanwezig zijn. „Het is niet de bedoeling dat een wijkraad direct of indirect politie ke of ideologische doelstellingen nastreeft of deelbelangen behar tigt. Daaraan kan door de uitbrei ding van het bestuur met een ver tegenwoordiger van Checkpoint niet meer worden voldaan", aldus Muller. De geloofwaardigheid en onafhankelijkheid van de raad is volgens hem in het geding. Ook kan hij zich niet vinden in de op vatting van een meerderheid van de wijkraad dat de coffeeshops in de binnenstad moeten blijven. SLUIS - Harmonie Muziekgezel schap Apollo Sluis zorgt voor een vroege lente met een voorjaarscon cert op zaterdag 1 maart. De Knok- se koninklijke harmonie De Zee- galm, met jeugd en strijkersensem ble, en Zeeuwse accordeonvereni ging Concertina komen die avond ook naar centrum De Keure aan de Kloosterstraat in Sluis. Vanaf 20.00 uur treden de drie gezel schappen zowel apart als gezamen lijk op. TERNEUZEN - De vmbo-leerlingen op het Zeldenrust-Steelantcollege in Terneuzen kunnen nu ook het vak procestechniek volgen. Gede puteerde George van Heukelom gaf gisteren het officiële startsein. De module procestechniek is een aanvulling op het vak technologie dat sinds september 2005 wordt ge geven op de afdeling vmbo-theore- tische leerweg. Dit met als belang rijkste doel de aansluiting vm- bo-mbo te bevorderen. Via de mo dule procestechniek maken de leer lingen in een vroeg stadium ken nis met alle mogelijkheden van dit vak. Docenten technologie van het Zeldenrust-Steelantcollege, docen ten procestechniek van het ROC Westerschelde vertegenwoordi gers uit het bedrijfsleven en een vertegenwoordiger van het plat form Technologie Nederland heb ben de inhoud van de module sa mengesteld. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Door de omgeving van de skihal in de Koegorspolder aan te wijzen als locatie voor groot schalige detailhandel, schendt de gemeente Terneuzen op 'grove wij ze' harde afspraken die zijn ge maakt met grondeigenaren en ont wikkelende partijen over de omge ving van de Kennedylaan-West. De Stichting Consumenten Béter afdeling Terneuzen betoogt dat in een bezwaarschrift tegen het raads besluit om grootschalige detailhan del bij de skihal mogelijk te ma ken. De bezwaarmakers willen dat de gemeenteraad dat zogenaamde voorbereidingsbesluit terugtrekt. Grootschalige detailhandel op de ze locatie is volgens Consumenten Béter in strijd met zowel het Inte graal Omgevingsplan Zeeland als met het door de gemeente zelf vastgestelde detailhandelsbeleid. In de nieuwe Detailhandelsstruc- tuurvisie wordt de conclusie ge trokken dat de grootschalige detail handel beter naar buiten de stad kan. De uitstraling van de Kenne dylaan-West wordt 'zeer mager' ge noemd en de locatie is regionaal gezien ongunstig gelegen. Verder is er volgens de opstellers geen wis selwerking tussen de Kennedylaan en het kernwinkelgebied. Dat waagt Consumenten Béter te betwijfelen. Uit een eigen onder zoek dat vorige maand is gehou den blijkt namelijk dat twintig pro cent van de bezoekers aan de win kels aan de Kennedylaan vooral op zaterdag ook de winkels in het cen trum bezoekt. Zonder daarvoor de auto te verplaatsen. „Indien uw nieuwe voorstel, verplaatsing van de Gamma en Mikro Electro en Leen Bakker en de nieuw te vesti gen formules in de Koegorspolder, wordt doorgedrukt, zal er nage noeg geen combinatiebezoek te verwachten zijn." Dat betekent vol gens de bezwaarmakers minder be zoekers en dus minder inkomsten voor de winkels in de binnenstad. Consumenten Béter voorspelt ook een aanzienlijke toename van de verkeersbewegingen en de ver keersdruk. Om bij de winkels in de Koegorspolder te komen, moet vanaf de dichtstbijzijnde woning 1800 meter overbrugd worden. Dus is de verwachting dat de mees te consumenten met de auto zul len komen, wat een onnodige be lasting voor het milieu is. Vanaf de locatie Kennedylaan-West wonen binnen diezelfde afstand van 1800 meter tienduizend consumenten, die de winkels daar vooral met de fiets of te voet zullen bezoeken. De Stichting Consumenten Béter maakt bezwaar tegen het moge lijk maken van grootschalige de tailhandel bij de skihal in Terneu- SAS VAN GENT - De Belgische bands Milow en Mintzkov staan op het affiche van de zeventiende editie van het Sasse festival Rock Around The Bridge. Het evenement bij de brug van Sas van Gent wordt op 20 (Dance) en 21 (Rock) juni gehouden. De Leuvense band Milow breekt op dit moment in Nederland door met het nummer You don't know. Milow staat dit jaar ook op het Concert at Sea, verzorgde het voor programma van Blof en doet dit voorjaar een toernee met Racoon. In België was Milow met drie prij zen (beste song, doorbraak en vi deoclip) de grote winnaar van de Belgische Music Industry Awards. De Antwerpse groep Mintzkov zweert bij indierock, die wordt ver geleken met bands als Placebo en dEUS. Mintzkov speelt songs die zijn te kwalificeren als 'recht door zee, krachtig en avontuurlijk'. m. VS* TMMSMBw'fMw-ViHAii'A Pil'1 W—MKrairli—Mllli'i lil ii' ffJW K sLwVBS3 de omgeving van Clinge. Hij verwierf er een mythische status. In het dorp staat een foto Camile Schelstraete De landloper Sloeber zwierf begin vorige eeuw jarenlang rond in standbeeld dat naar hem is vernoemd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33