#r Ralf Schumacher gaat naar DTM Schaatsers presteren naar verwachting op het NK supersprint Wereldrecordhouder Wanjiru opnieuw in City-Pier-Cityloop Van Hanegem dreigt contract in te leveren Maartje Wisse uit Goes neemt een Zeeuws record mee naar huis. Keniaan liep dit jaar alweer snelste tijd op halve marathon. Trainer van Utrecht is benadeling door arbitrage beu. Dammers van GZC verrassen tegen koploper PZC Dinsdag 19 februari 2008 35 Maartje Wisse schaatste in Breda een nieuw Zeeuws record op de 100 meter. foto Cor Viveen BREDA - Maartje Wisse en Niels Goverse, twee van de drie Zeeuw se deelnemers die mochten aantre den op het Nederlands kampioen schap supersprint schaatsen, kwa men met een tevreden gevoel naar huis. De derde Zeeuwse deelne mer, C-juniore Annemarie Pas veer, keek na afloop niet met een goed gevoel terug op haar optre den. Het NK supersprint in Breda, de thuisbaan van de Zeeuwse schaatssport, bestond uit twee keer 100 en twee keer 300 meter. Maartje Wisse uit Goes slaagde er bij de senioren in een nieuw Zeeuws record op de 100 meter te rijden. Op haar tweede 100 meter realiseerde ze een tijd van 11,22 se conden, vierhonderdste beter dan haar oude record. Ze eindigde als veertiende. „Ik ging voor een plek binnen de topvijftien naar dit NK, dus mijn doelstelling heb ik ge haald", zei de twintigjarige Goese. Niels Goverse uit Kapelle, als laat ste geplaatst voor dit NK, noteerde BERLIJN - Ralf Schumacher gaat dit seizoen voor Mercedes in de DTM (Deutsche Toerenwagen Meister- schaft) rijden. De voormalige for mule i-coureur en broer van zeven voudig Formule i-kampioen Mi chael maakt op 13 april op het cir cuit van Hockenheim zijn debuut. De 32-jarige Duitser, die in zijn loopbaan zes Grands Prix won, kon na een teleurstellend seizoen bij renstal Toyota geen nieuwe werkgever in de formule 1 vinden. „Natuurlijk sta ik bij de media en het publiek niet te boek als de bes te coureur ooit maar dat is ook niet mijn doel", zei Schumacher. „Ik wil leren in de DTM, hard wer ken en probeer me niets aan te trekken van de kritiek als ik in de eerste races problemen krijg." op zijn eerste 100 meter een tijd van 10,35 seconden. Ruim onder zijn persoonlijk record, wat op 10,47 stond. De 21-jarige Goverse eindigde als vijftiende, ruim boven de twintigste plaats waarmee hij aan dit NK begonnen was. Wie niet tevreden was, was C-ju- niore Annemarie Pasveer uit Arne- muiden. De veertienjarige Pasveer eindigde in een deelnemersveld van twintig als twaalfde. „Ik heb onder mijn kunnen gepresteerd. Het liep gewoon niet zoals het moest lopen. Waar het aan lag? Ik heb daar geen verklaring voor." Na de titelstrijd reisde ze gelijk door naar Eindhoven om aan het gewestelijk kampioenschap op de 3 kilometer deel te nemen. Met een prima tijd van 5.2,65 minuten pakte ze de titel. Dat was tevens een nieuw baan- en Zeeuws re cord. Het oude stond met 5.11,00 op naam van Anouk Fase uit St.Annaland. Fff Maartje Wisse uit Goes en Kapel- lenaar Niels Goverse kunnen te vreden terugkijken op het NK su persprint schaatsen. Annemarie Pasveer is minder tevreden. door Wilko Voordouw DEN HAAG - Wereldrecordhouder Samuel Wanjiru keert op 15 maart terug naar de Fortis City-Pier-City- loop in Den Haag. De Keniaan ves tigde vorig jaar op de straten tus sen Den Haag en Scheveningen het wereldrecord op de halve mara thon. Hij volbracht de afstand in 58 minuten en 35 seconden. Vol gens de 21-jarige atleet kan de tijd nog scherper worden gesteld. Wanjiru, die vorig jaar zijn over winningspremie doneerde aan het weeshuis in Kenia waar zijn moe der werkt, is met recht een specia list op de 21,1 kilometer. Hij vol bracht al vijf keer de halve mara thon binnen het uur. Zijn wereld record van vorig jaar was al het derde dat hij vestigde. Eerder liep hij al records in Dubai en op de halve marathon van Rotterdam. 'Parcoursrecord in Den Haag en Scheveningen kan nog scherper worden gesteld' Die tijd (59,16 minuten) staat nog altijd als wereldrecord voor junio ren. Wanjiru wisselde stuivertje tussen zijn recordpogingen met wereldberoemde atleten: Paul Ter gat en Haile Gebrselassie en maakt deel uit van een fabrieksteam van Toyota, waar hij tegelijkertijd een monteursopleiding volgde. Een deel van het jaar verblijft hij dan ook in Japan. Wanjiru heeft dit jaar al een tijd op de halve marathon staan van 59,26 minuten. Dat deed hij op 3 februari in het Spaanse Granollers. Het is de snelste tijd van dit jaar. Moest Wanjiru vorig jaar het werk in de straten van Den Haag groten deels alleen opknappen: dit jaar heeft de organisatie voor serieus weerwerk voor de jonge Keniaan gezorgd. Zo verschijnen zijn land genoten Martin Lel (beste tijd 59,30 en onder meer twee keer winnaar van de marathon in Lon den), Patrick Makau (58,56 minu ten) en Francis Kibiwott (59,26 mi nuten) naast hem aan de start, als mede de Ethiopiër Deribe Merga (59,16 minuten). Volgens de organi satie loopt op 15 maart het 'snelste veld ooit' over het parkoers, dat vo rig jaar ingrijpend is veranderd. door Robert-Jan van der Horst UTRECHT - Willem van Hanegem overweegt te vertrekken als trainer bij FC Utrecht. Dat zei 'de Krom me' gisteravond in het regionale tv-programma Namen en Rug nummers van RTV Utrecht. Van Hanegem, die morgen 64 wordt, voelt zich steeds meer benadeeld door de arbitrage. „Misschien is het beter dat ik er mee stop." Zondag werd al vroeg in de thuis wedstrijd tegen VW Venlo aan voerder Tim Cornelisse door scheidsrechter Liesveld van het veld gestuurd. De toegekende straf schop werd direct daarop benut waarna de bezoekers in Galgen waard uitliepen naar een comforta bele 4-1 overwinning. „Als de scheidsrechters iets tegen mij heb ben, dan is het zo, maar dan moe ten ze niet de ploeg duperen. Dat slaat nergens op. Misschien is het dan beter dat ik naar de voorzitter stap en zeg dat ik er mee stop." De problemen begonnen volgens Van Hanegem uitgerekend in de uitwedstrijd tegen VW Venlo toen de coach het tot twee keer toe aan de stok kreeg met de grens rechter. „Terwijl ik gewoon een fatsoenlijk gesprek met hem voerde. Ik be grijp het niet. Maar die mensen stellen ook niets voor." Eerder dit seizoen werd Van Hane gem in Galgenwaard al eens naar de tribune verwezen - dat gebeur de tegen Heerenveen. Hij kreeg toen een geldboete van 500 euro opgelegd omdat Van Hanegem 'lul- hannes' zou hebben geroepen te gen de scheidsrechter. Volgens oud-FC Utrechter Joost Broerse, die na een aantal maan den naar Cyprus verkaste, is Van Hanegem in staat inderdaad zijn contract in te leveren. „Hij is een onafhankelijk man", aldus de ver dediger die gisteren eveneens te gast was bij Namen en Rugnum mers en Van Hanegem nog enige tijd als trainer bij FC Utrecht heeft meegemaakt. ZiERlKZEE - Het achttal van de damcombinatie Goes-Zierikzee heeft voor een verrassing gezorgd in de hoofdklasse. De uitwedstrijd tegen koploper Tholen/DSVF werd verrassend maar verdiend met 5-11 gewonnen. Desondanks blijft GZC nog wel in de onderste regionen van de ranglijst staan met vier wedstrijdpunten. De overwinning van GZC kwam geen moment in gevaar. Het nam de leiding dankzij overwinningen van Kees Rijk en ]an Flikweert. Na een verliespartij van Jos de Wild wist Aart Walraven zijn partij te winnen en daarmee kwam de tus senstand op 2-6. Vervolgens kwamen er drie remi- ses op rij van achtereenvolgens Ine ke Flikweert, Cor Boot en Jan Schot. John Honig was als laatste uit en zorgde met zijn overwin - ning dat de uiteindelijke uitslaj met 5-11 ruim uitviel. Wanjiru in actie tijdens de vorige CPC-loop. foto Evert-Jan Daniëls/ANP Utrecht-trainer Willem van Hanegem met zijn assistenten John van Loen (links) en David Nascimento (rechts) foto Dennis Beek/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29