gaat wéér een stapje verder Bellen achter 't stuur onuitroeibaar DE RODE PILAREN s PÜIVEÜBNPS MEÜBEUHÜIS Politiechef ziet hoe nonchalant mensen over de A58 rijden. Elke gang in ander restaurant Zierikzee Belgische acts op Sas' rockfestijn Speuren naar herten en reeën in kop Schouwen Cran Combi: 3 halen 2 betalen! Houd uw blaas in prima conditie: 1200 mg Cranberry extract per dag Drogisterij Kruiderij www.derodepilaren.nl L_! PZC Dinsdag 19 februari 2008 23 Leuke fauteuil In lime of petrol kleur, met metalen frame. Ook in andere leerkleuren leverbaar. Van 475,- voor 375,- Wilgenstraat 1 Oosterland Tel.: 0111 - 64 12 13 Emile Calon KRUININGEN - Bram Marcusse weet als geen ander dat alert rijden veel ellende voorkomt. De teamchef van de Zeeuwse verkeerspolitie somt moeiteloos de ongevallen op die veroorzaakt zijn door niet at tent genoeg rijden. Bijvoorbeeld die mevrouw die vo rig jaar op de A58 in slaap viel, met haar auto naast de snelweg ge raakte, kantelde en, wonder boven wonder, slechts licht gewond uit het voertuig kon komen. Net als haar twee kleine kinderen. En zo waren er vorig jaar op de A58 nog wel wat meer ongevallen die te wij ten waren aan niet alert rijden. Marcusse vindt het daarom een prima idee dat rijk, provincie en politie gaan samenwerken om iets te doen aan het hoge aantal eenzij dige ongelukken op de A58. Vorig jaar vielen er geen verkeersdoden, maar dat is volgens Marcusse lou ter toeval. Hij herinnert aan de vol geladen bietenwagen die eind sep tember nabij Kapelle verongeluk te, precies op het viaduct bij Gawe- ge tegen de vangrail knalde en door het schuren van staal tegen staal in brand vloog. Stukken vang rail en tonnen suikerbieten vielen op de weg onder het viaduct. „Als daar een fietser had gereden..." Marcusse en zijn mensen zien hoe nonchalant er gereden wordt. Bij voorbeeld door die automobilist die betrapt werd terwijl hij zijn laptop aan het bedienen was. Die Rijk, provincie en politie gaan sa- menwerken om het naar verhou ding grote aantal eenzijdige onge lukken op de snelweg A58 terug te dringen. lag draaiend en wel naast hem op de bijrijdersstoel. En elke dag be keuren verkeersagenten automobi listen die betrapt worden met een gsm aan hun oor. Iedereen weet dat dat gevaarlijk is, maar toch wordt het nog steeds gedaan, al dus Marcusse. Als hij kijkt naar het aantal onge vallen met lichamelijk letsel op de A58, dan springt 2006 er positief uit. In dat jaren waren er 15. Twee jaar eerder, in 2004 waren, het er 28. Het jaar daarop 30 en vorig jaar 31. Waarom het er in 2006 veel minder waren, blijft voor hem een raadsel. ZIERIKZEE - Vijf horecabedrijven aan de Zierikzeese haven bieden vrijdag weer gezamenlijk een avondvullend diner aan. Voor elke gang gaat de bezoeker naar een an dere zaak. De avond begint in café De Ge kroonde Suikerbiet, waar vanaf 18 uur een aperitief wordt opge diend. Vervolgens gaat het, desge wenst per paardentram, naar res taurant De Proeverij, brasserie Ma ritime, restaurant Boa Tarde en eet café De Banjaard. Informatie en reserveren bij De Proeverij via 0111-412931. SAS VAN GENT - De Belgische bands Milow en Mintzkov staan op het affiche van de zeventiende editie van het Sasse festival Rock Around The Bridge. Het evenement wordt op 20 en 21 juni gehouden. De Leuvense band Milow staat dit jaar ook op Con cert at Sea. In België was Milow met drie prijzen (beste song, door braak en videoclip) de grote win naar van de Belgische Music Indus try Awards. De Antwerpse groep Mintzkov zweert bij indierock, die wordt vergeleken met bands als Placebo en dEUS. BURGH-HAAMSTEDE - Dierenliefheb bers kunnen de komende weken met een gids van Staatsbosbeheer op zoek naar herten en reeën. De reeënspeurtocht is op de komende twee donderdagen (21 en 28 fe bruari). De hertenexcursies vin den plaats op de vrijdagen 22 en 29 februari. Deelnemers wordt geadviseerd zich te voorzien van stevig schoei sel, onopvallende kleren en een verrekijker. De excursies beginnen om 16.30 uur. Meer info en aanmel den bij het VW-kantoor in Haam stede of via 0900 2020233. Nu 180 tabletten van 59,85 VOOr 39,90! normale prijs 19,95 per stuk Zangers en spelers in actie tijdens een van de wekelijkse repetities voor de Bijbelse musical Ruth, foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25