Zeeland PZC I 2, RTM boos op Zeeuws popfestival Klus Krammersluizen snel klaar Veerhoek naar Neder-Betuwe SCHOUWEN-DUIVELAND 30 en 32 Medewerkers Concert at Sea sturen bezoekers trammuseum weg. Zierikzeese bruggen weer stralend wit Duikers hebben dag en nacht doorgewerkt om rails te herstellen. Schizofreen Kolonie lepelaars in Sloegebied wordt bedreigd Dinsdag 19 februari 2008 Verbeelding moet spreken in bloemlezing over dementie Tip? redzzee@pzc.nl door Ton van den Nouweland SCHARENDIJKE - Hoe langer hij er over praat, hoe bozer hij wordt. Se cretaris Arie Baars van het RTM-museum is kwaad op Con cert at Sea. „Weet je hoe ze daar over ons denken? Wij zijn groot en jullie zijn klein, dus bekijk het maar." Het Rotterdamse Tramwegmu seum aan het eind van de Brou- wersdam heeft last van het jaarlijk se popfestival. Verkeersregelaars van Concert at Sea sturen bezoe kers van het trammuseum weg, luidt de klacht. Voor het popfesti val zouden ook meer wegen wor den afgesloten dan noodzakelijk is. „Al bij Stellendam gaat de zaak dicht. Onzé bezoekers worden te rug gestuurd. Dat heeft ons min stens honderd bezoekers gekost en dat gaat al twee jaar zo," zegt Baars. Volgens de RTM-secretaris is hier over met de organisatie van Con cert at Sea een schadevergoeding afgesproken. „Maar dat zijn alle maal loze praatjes. Een vergoeding hebben we nooit gezien. Andere toezeggingen komen ze ook niet na. Het is gewoon een puinhoop, dat Concert at Sea." Leo van Vliet is binnen de organi satie van Concert at Sea verant woordelijk voor het verkeer. Hij is zich van geen kwaad bewust. „Ik WJ Het RTM-museum in Ouddorp is boos op Concert at Sea. Bezoe kers zouden zijn weggestuurd. De organisatie van het popfesti val zoekt een oplossing. ben vorig jaar naar de open dag van het museum geweest. Er werd gezegd dat ze wat minder aanloop hadden, De vraag is mij niet ge steld of we daar wat aan zouden moeten doen. Maar we zullen hier dit jaar zeker rekening mee hou den. Daar denken we zonder meer over na. Want ik vind dit erg ver velend. Wij hebben er toch geen belang bij die hardwerkende men sen dwars te zitten? Ik ga met ze praten. We moeten reëel worden. Dat zullen wij tenminste zeker zijn." Het RTM-bestuur heeft zijn klach ten verwoord in een brief aan de Schouwen-Duivelandse gemeente raad. „Goed dat we feedback krijgen," reageert burgemeester Jack Assel- bergs. „Anders hadden we dit niet geweten. Het is vorig jaar inder daad gebeurd dat museumbezoe kers werden weggestuurd. De ver keersregelaars van Concert at Sea moeten beter worden geïnstrueerd en het moet ook zo zijn geregeld dat het museum die dag geopend kan blijven. In de overleggroep waarin ook de gemeente Goedereede is vertegenwoordigd zal ik hier op wijzen. Ik ga waar borgen dat deze negatieve gevoe lens van het RTM-museum in 2008 achterwege zullen blijven." Concert at Sea wordt dit jaar voor de derde keer gehouden aan de Brouwersdam. De Amerikaanse band Counting Crows is de topat tractie zaterdag 28 juni. Verder tre den op Krezip, Stevie Ann, Is Ook Schitterend, The Scene, Milow en de gastheren Blof De cabaretiers Peter Heerschop, Viggo Waas en Joep van Deudekom verzorgen de presentatie. Er zijn 55.000 kaarten beschikbaar. ZIERIKZEE - Ze liggen er weer stralend wit bij, de brug gen van Zierikzee. Gisteren werden de Zuidhavenbrug (foto) en het Witte Bruggetje tussen Noord- en Zuidha venpoort in Zierikzee met behulp van algendoder en ho gedrukspuit ontdaan van groene aanslag. Meer dan alleen een cosmetische kwestie, volgens Wit te Donkersloot van de gemeente Schouwen-Duiveland. Alg kan de verflaag aantasten. Om dat te voorkomen, worden de bruggen eens per vier a vijf jaar schoonge maakt. foto Marijke Folkertsma OPHEUSDEN - Cees Veerhoek gaat vanaf 14 maart aan de slag als bur gemeester van de gemeente Ne der-Betuwe. De voormalige WD-wethouder van Schouwen-Duiveland volgt A. Heidema (Christenunie) op, die medio vorig jaar benoemd is tot burgemeester van de gemeente De venter. Sinds die tijd heeft W. Pijnen- burg-Adriaenssen de rol vervuld van interim in de Betuwse ge meente. Neder-Betuwe ligt tussen Tiel en Nijmegen. De oud-wethouder van Schou wen-Duiveland was voor zijn be- noeming tot burgemeester van Ne der-Betuwe sinds begin 2003 bur gemeester van de gemeente Neder- ?k. door Esme Soesman BRUINISSE - De klus kwam onver wacht. Maar even abrupt zit ook het einde van het herstelwerk aan de Krammersluizen er aan te ko men. Dankzij het goede weer gaat 'kolk 2' morgen weer open, een week eerder dan gepland. Bij reguliere inspecties kwam aan het licht dat de rails - waarop de roldeuren van de Krammersluizen lopen - scheurtjes vertoonden. Dat maakte snel ingrijpen noodzake lijk, omdat de sluisdeuren anders vast zouden kunnen lopen. Sinds vorige week dinsdag is dag en nacht doorgewerkt, meldt om gevingsmanager Patrick van Iersel van Rijkswaterstaat. Duikers van het Zierikzeese bedrijf Noordhoek Diving voeren het werk uit. Zij wisselen elkaar voortdurend af. „Met deze temperatuur kunnen ze ook niet te lang achter elkaar on der water." Een kraan heeft de nieuwe rails op z'n plek gezet. Het monteren van de raUs gebeurt ech ter volledig onder water. Daar wordt met kunstlicht gewerkt, licht Van Iersel toe. Door het 'schitterende' rustige weer kon het karwei bovendien in een razendsnel tempo worden af- Reparatie van de rails van de rol- deuren van de Krammersluizen is door het mooie weer een week eerder klaar dan gedacht. Kolk 2 gaat morgen weer open. gerond. Omdat het werk zich ge heel onder water afspeelt, is er van af de weg niets van zichtbaar ge weest. Voor de scheepvaart heeft het karwei echter wel degelijk ge volgen, geeft de omgevingsmana ger aan. Schepen met hoge masten (jachten en kraanschepen) kun nen kolk 2 op dit moment niet pas seren. Hoeveel schepen door de strem ming precies zijn getroffen, weet Van Iersel niet. Volgens tellingen passeerden in 2007 ruim 4500 schepen de bewuste kolk 2. In dat zelfde jaar gingen nog eens 250 schepen door de in december eveneens onder handen genomen kolk 1. De jachtsluizen werden ge bruikt door 22.000 schepen. De Krammersluizen gaan morgenoch tend om 7 uur open. Tip? redactie@pzc.nl Drie jonge vrijgezelle collega's besloten zaterdag het nachtleven van Middelburg onveilig te ma ken. Na wat drankjes in een rus tig café vonden de meiden dat het tijd was voor een dansje. Op de dansvloer van een populai re kroeg werd uiteraard gekeken naar het mannelijk schoon. En andersom. De hele avond had één van hen oogcontact met een jongen langs de kant. Tegen slui tingstijd durfde hij eindelijk op haar af te stappen. „Een vriend van mij vindt jou wel heel leuk", zei hij. „Oh ja?", reageerde ze ver baasd. „Wijs hem eens aan dan?" Zijn antwoord was echter verontrustend: „Nou, eh, ik ben een beetje schizofreen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23