'Aardgasreserve over 20 jaar op' KRAS.NL Ook vorig college van Vlissingen gaat vrijuit in Intégisrapport. boek online 3 'Dutroux-advocaat' zelf verdachte in pornozaak Kwart militairen heeft na gevecht hulp nodig 10 en 11 Zorgen over kraamvrouw in nood Wat op de Balkan kan, moet elders ook lukken nicht mogelijk te vroeg Aanhang Pakistaanse Dinsdag 19 februari 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 42 - los Eerherstel voor ambtenaren door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De twaalf Vlissingse ambtenaren zijn 'content' met hun volledige eerherstel. Ze heb ben niets verkeerd gedaan en wor den dus ook niet ontslagen of straf rechtelijk vervolgd. Dat conclu deert het college van B en W op basis van het Intégisrapport. De ambtenaren werden afgelopen zomer abrupt naar huis gestuurd. Het college wilde zo gegevens over het project Scheldekwartier vei ligstellen. Onderzoeksbureau Inté- gis moest aantonen of de ingrijpen de maatregel terecht was. De resul taten zijn gisteren bekend ge maakt. Behalve de ambtenaren, gaat ook het vorige college vrijuit. „Het is voor ons, ook met het Intégisrap port in de hand, niet meer vast te stellen of er op dat moment vol doende aanleiding was om een dergelijke maatregel te nemen. Daarvoor staan er te veel nuance ringen in het rapport", zei burge meester Wim Dijkstra. „Het rap port is een feitelijke opsomming van gebeurtenissen. En dat is veel een enerzijds-anderzijdsverhaal. Wij vinden dat het moet kunnen om gegevens veilig te stellen. Maar was dat op 3 juli nodig? Nee, dat kunnen we niet vaststellen." Hoe heeft de crisis dan zo uit de hand kunnen lopen? „Wij denken Botsende culturen binnen de ge- meentelijke organisatie leidden volgens het huidige Vlissings col lege uiteindelijk tot een uitbars ting bij dossier Scheldekwartier. dat er binnen de organisatie op veel verschillende manieren is om gegaan met dossiers, afspraken en externe betrokkenen en dat daarin veel elementen zaten die botsten. Die botsende culturen hebben uit eindelijk tot een escalatie geleid, die tot uitbarsting kwam in het dossier Scheldekwartier. Die be drijfscultuur moet veranderen. Daar willen we heel nadrukkelijk mee aan de slag gaan." Hoewel het rapport dus geen ant woord geeft op de vraag wie er fout gehandeld heeft, vindt Dijks tra dat het onderzoek niet heeft ge faald. „Het antwoord blijkt er ge woon niet te zijn. Het is niet zwart of wit." Hij benadrukt dat het rap port niet keer op keer herschreven is opdat eventuele scherpe randjes konden worden afgezwakt. Dijkstra en interim-directeur/ge meentesecretaris Chris de Graaf gaan over twee weken met de amb tenaren praten om te horen hoe zij in Vlissingen weer met plezier aan het werk denken te kunnen. Daarnaast gaat Dijkstra werken aan een omslag in de cultuur. pagina 2/3: noodzaak raadsenquête pagina 3: commentaar RIJSWIJK - De Nederlandse aardgas reserves bedroegen eind 2006 ruim 1400 miljard kubieke meter. Met het huidige tempo van win ning van circa 70 miljard kubieke meter per jaar zijn de reserves in twintig jaar uitgeput, meldde het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gisteren. Ongeveer de helft van het aardgas wordt in Nederland gebruikt, de rest wordt geëxporteerd. De productie droeg vorig jaar 3 procent, ofwel ruim 17 miljard eu ro, bij aan het Nederlandse bruto binnenlands product (bbp). Dit aandeel neemt de laatste jaren toe. Niet de productiegroei, maar de sterke stijging van de aardgasprij- zen is hiervoor verantwoordelijk. KARACHI - Aanhangers van de islamitische partij MQM, een beweging die bevriend is met de par tij van president Musharraf, gaan de straat op na het sluiten van de stembussen. De Pakistanen mochten gisteren een nieuw parlement kiezen, gen van Musharraf zouden hun zetel zijn kwijtge- Volgens de eerste voorlopige uitslagen had de op- raakt. De definitieve uitslag wordt vandaag ver positie echter meer reden tot juichen dan de pre- wacht. foto David Guttenfelder/AP sident en zijn bondgenoten. Enkele vertrouwelin- pagina 8: kiezers Pakistan mijden stembus KRAS laat u nu, dankzij de lage dollarkoers, meeprofiteren van prijsverlagingen tot wel 120 p.p. Het is dus nu of nooit naar Amerika! We nemen u mee door overweldigende natuurparken, over schitterende kustwegen en naar wereldsteden als Los Angeles, San Francisco en de unieke gokstad Las Vegas. Een werkelijk onvergetelijke reiservaring in het land van de onbegrensde mogelijkheden! INCLUSIEF: vliegreis, luchthavenbelasting, rondreis per bus, Ned.sprekende reislei- ding, overnachtingen, excursieprogramma. Vertrek: woensdag van 9/4 t/m 15/10 Apr./mei/juni v.a. €1479 Sept. v.a. €1548 Juli v.a. 1799 Okt. v.a. €1549 Aug. v.a. 1549 Prijzen zijn p.p. bij 2 pers. Voor reisbeschrij ving/reservering, zie www.kras.nl/36023 waarom zou je verder zoeken of bel 0900 - 9697 =1 BRUSSEL - Een advocaat die jaren terug de families van twee jonge Dutroux-slachtoffers bijstond, wordt nu zelf verdacht van het be zit van kinderporno. Dat meldde de Franstalige radiozender Vivaci- té gisteren. Het gaat om de Luikse advocaat Victor Hissel. Hij verde digde na het uitbreken van de zaak rond kinderverkrachter Mare Dut roux in 1996 de families van de meisjes Julie en Mélissa, slachtof fers van Dutroux. pagina 8: naam raadsman duikt op in onderzoek misbruik minderjarigen HILVERSUM - Een op de vier militai ren die in Uruzgan gevechten mee maakten, heeft hulp ingeschakeld van psychische of maatschappelij ke hulpverleners. Dat is iets meer dan de 20 procent waar Defensie van uit ging. De gegevens komen van de vragenlijst die militairen zes maanden na uitzending invul den. Van de 3500 militairen deden dit er 721. Van hen kampt 1,9 pro cent (67 mensen) met ernstige stressklachten of een post trauma tische stress stoornis. Dat is min der dan Defensie verwachtte. De twaalf Vlissingse ambtenaren hebben recht op smartengeld De Europese Unie moet Kosovo erkennen eens 56% oneens 44% aantal reacties: 419 EN Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 9; Beurs: 12; Economie: 13; Weer: 18; Strips: 19; Agenda: 29; Buitengebied: 30 en 31; Cul tuur: 32; Sport: 33 t/m 37; Televi sie: 38 en 39. ,rijsuerlagingïjj vanaf nummer 1,40, zaterdag 2,00 www.pzc.nl HET WEER: Veel zon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1