6 Een man een man, een snor een snor Man Amy bijna dood na overdosis drugs Al-Fayed getuigt in Diana onderzoek Britney mag bij Heidi Klum komen wonen Fotomodel legt het aan met Orlando PZC Dinsdag 19 februari 2008 15 t ttf ALLE MENSEN Blake Fielder-Civil is ternauwer nood aan de dood ontsnapt na een overdosis vervuilde heroïne in de gevangenis. Dat meldt de Britse tabloid News of the World. De notoire junk zou de heroïne op de kop hebben getikt door gesigneerde foto's van zijn vrouw Amy Winehouse te rui len met zijn celmaten. Gevange nisbewaarders vonden de 35-jari- ge Fielder-Civil schreeuwend van de pijn in zijn cel. Hij werd meteen overgebracht naar het ziekenhuis. Mohammed al-Fayed is gisteren aangekomen bij de rechtbank in Londen om bewijs te leveren dat prinses Diana en zijn zoon Do- di, Diana's vriend, zijn ver moord. Volgens al-Fayed zouden de Britse veiligheidsdienst MI6 en prins Philip achter de dood van de twee zitten. Al-Fayed be stempelde de koninklijke familie gisteren als 'Dracula's'. Ook ver telde hij dat prinses Diana hem opbelde om te vertellen dat ze zwanger was van Dodi en dat ze bang was dat prins Philip en prins Charles van haar af wil den. Voormalig popprinses Britney Spears is van harte welkom om een tijdje bij de Duitse actrice en fotomodel Heidi Klum te gaan wonen, bericht het tijd schrift People. Bij de 34-jarige Klum kan de 26-jarige Spears op adem komen en even vluchten voor de hectiek van de laatste tijd. „Ik zal haar helpen het le ven op orde te brengen", aldus Klum, die met haar man en drie kinderen niet ver van Britney woont. „Ik heb ermee te doen dat zo'n jong iemand afglijdt." m Hollywoodsterren worden er steeds vaker mee gespot, urban hipsters dragen hem en ook op de catwalk in Milaan is-ie gesignaleerd. De snor is bezig aan een voorzichtige comeback. door Vikkie Bartholomeus Hij houdt het midden tussen Zorro en Mag num. Zorgvuldig ge styleerd, niet te dik, tot net voorbij de mondhoek. Steeds vaker duikt hij op. Sean Penn en Johnny Depp hadden hem al langer, maar nu worden ook Hollywoodsterren als Ben Affleck er mee gesignaleerd: de snor. Helemaal hip in combina tie met een vaag baardje of een goatee sikje. Het tijdperk van de echte manne lijkheid lijkt aangebroken. De me- troseksueel - haarloos, gesoig neerd, zachtaardig - verdwijnt en de macho keert terug. Ook in de gezichtsbeharingmode. De Belgische modeontwerper Dirk Bikkembergs zorgde onlangs voor spektakel door zijn modellen op de catwalk in Milaan bij wijze van statement allemaal te voor zien van een Clark Gable-snorre- tje. Eerder al rekende hij af met de schriele, androgyne, haarloze jon gens op de catwalk. „Als ik de wereld observeer en zie hoe mannen steeds meer de vrou welijke toer opgaan, vraag ik mij af waar dat zal eindigen. Als het zo doorgaat, dragen mannen over drie jaar allemaal een rok", liet hij de Belgische pers weten. Vooralsnog is de snor met name voorbehouden aan de urban hip sters, modegevoelige stadsjonge ren. Sommigen vinden zichzelf op recht mooier met gemodelleerd ge zichtshaar, anderen laten het scheerschuim staan omdat ze mee doen aan de fugly-trend (fucking ugly): lelijk kan ook mooi zijn. Net zoals beugels, zijn ook snorren hip. In Nederland dringt het fenomeen nog maar heel voorzichtig door en blijven de meeste bovenlippen vooralsnog kaal. Op de notoire ken en dat is een beetje tegenstrij dig. Ze willen een echte vent zijn, maar er wel supermooi uitzien." Voor haar hoeft de snor dus niet zo nodig. „Zo'n strakke dunne lijn om de mond vind ik wel mooi, maar daar heeft bijna niemand tijd voor. Die moet je echt iedere dag heel nauwkeurig scheren. Maar zo'n echte snor met een Bin Laden-baard, daar hou ik niet van." Herbert Verdonschot, eigenaar van een herenkapsalon, denkt niet dat de snor massaal op zal rukken. „Ik geloof er niet zo in. Het past niet bij het beeld dat de meeste mannen zich tegenwoordig liefst zo veel mogelijk ontharen. Ook al loopt heel Hollywood ermee, dan wil dat nog niet zeggen dat in ons land iedereen aan de snor gaat. Al leen als je een Freddie Mercu- ry-look wil, of op een bever wil lij ken, dan moet je zo'n dik stuk haar onder je neus laten staan." Mode is een cyclisch proces, dus ook de snorrenmode. Soms is de gezichtsbeha ring uit, dan weer hip. Haar in het mannengezicht staat symbool voor mannelijkheid, volwassen heid, sociale status of cultuur. Op prehistorische afbeeldingen zijn al mannen met snorren te zien. In het Britse leger duidden baard en snorlengte lange tijd de militai re hiërarchie aan: hoe minder haar, hoe lager de rang. De familie van de Amerikaanse popartiest Frank Zappa legde zelfs het copy right op diens snor vast, omdat hij zo beeldbepalend was. De snor die nu hip is, is naturel, zorgvuldig kort gehouden, bijna doorzichtig. Maar allerlei snorren- modes zijn de vorige eeuw de re vue gepasseerd. Zoals de Dali, smal met lange punten. De pot loodsnor van Willy de Ville of de Fu Manchu: een Chinese snor ge noemd naar een populaire film in de jaren zestig. Übermacho Hulk Hogan (professioneel worstelaar) draagt nog steeds een variant op de Fu Manchu. Modeontwerper Dirk Bikkembergs is overtuigd van de comeback van de mannelijke machoman, met hulp van boven- lipbeharing. „De snor is mijn ma nier om te zeggen: hallo mannen, doe jullie ogen open. Een man is een man, punt." snorrendragers na die sinds hun puberteit behaard zijn en zich on behaaglijk naakt voelen zonder. Volgens styliste Imke Emons is dat maar goed ook. „Ik hou er zelf niet zo van, maar de snor is wel hele maal hot, upcoming zeker. Ik vind het een beetje onverzorgd staan. Maar de beetje ruigere mannen- look is inderdaad in. Al merk ik dat die mannen met snorren ook heel vaak hun ogen ietsjes opma Mannen met snorren (grote foto, daarna met de klok mee): Salvador Dali (smal met lange punten), Frank Zappa (exemplaar met copyright), Johnny Depp (zorgvuldig gestyleerd, niet te dik, tot net voorbij de mondhoek), Ted de Braak (wie is hij zonder?) en Clark Gable (inspiratiebron voor ontwerper Dirk Bikkembergs). foto GPD/EPA/Kippa Wie nog hoopt op Orlandc Bloom kan het schudden: het is dik aan tussen de ac teur en fotomodel Miran da Kerr. De twee lieten zich vorige week zoenend op straat in Londen zien. Bloom en zijn vorige vrien din Kate Bosworth gingen in 2006 uit elkaar. De 31-jari- ge acteur wijdde zich sinds dien aan zijn boeddhistisch geloof en zijn werk voor Glo bal Green, dat milieucampag nes voert. Miranda Kerr (25) is vooral bekend als model voor de lingerieketen Victoria's Secret. Orlando Bloom foto EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15