Fiscus bestraft jokken privérit ^Ondernemer „i Ex-topman Bouwfonds gedaagd in fraudezaak Blijf ik op de hoogte van het JÉBÉ ondernemersnieuws uit mijn regio? RSii Helikopter kost Nuon miljoenen Eerste controle van 5500 autorijders levert al 5,7 miljoen euro op. Directeur verdacht van omkoping bij gunnen grote vastgoeddeals. Meebetalen aan windpark Noordzee Ijzererts fors duurder voor staalproducenten Verkoop van caravans doorbreekt dalende lijn Ben keert terug met simkaart-abonnement Ruzie met Venezuela drijft olieprijs omhoog Al het nieuws en informatie uit de regio en méér. Gericht op succes Postbedrijf TNT begint ondanks tegenwind onbezorgd aan 2008 PZC Dinsdag 19 februari 2008 13 DEN HAAG - Post- en logistiekbedrijf TNT is optimistisch gestemd over dit jaar, ondanks de dreigende recessie in de Verenigde Staten en onzekerheid over de liberalise ring van de Europese postmarkt. Dat maakte de onder neming gisteren bekend bij de presentatie van de jaarcij fers. De winst over het laatste kwartaal van vorig jaar kwam uit op 148 miljoen euro, ruim 21 procent minder dan in dezelfde periode vorig jaar. Zowel de post- als de logis- tiekdivisie presteerden ondermaats. Voor de sanering van de posttak trok het bedrijf 138 miljoen uit. Topman Peter Bakker zegt 'vertrouwen' te hebben in de presta ties over 2008, ondanks de economische tegenwind. De forse winstdaling ten spijt, kon TNT zijn marktaan deel in Europa opnieuw vergroten. In Nederland wordt al jaren steeds minder post verzonden. TNT richt zich daarom steeds meer op China en het Midden-Oosten. De liberalisering van de postmarkt in Europa, gepland voor 2011, staat onder druk vanwege verzet van enkele lidstaten. foto Koen Suyk/ANP DEN HAAG - De Belastingdienst ver wacht tientallen miljoenen euro's aan naheffingen en boetes binnen te halen bij autorijders die privérit- jes maken met de auto van de zaak, zonder deze te hebben opge geven. Controle van een eerste groep van 5500 automobilisten leverde al 5,7 miljoen euro op. Dat heeft de Be lastingdienst gisteren laten weten. Vorig jaar kondigde de fiscus al aan strenger te controleren onder de 200.000 autorijders die hadden aangegeven minder dan 500 kilo meter voor zichzelf te rijden in een auto van de zaak. Met flitsau- to's legden de controleurs de pri- véritjes vast. Van de eerste groep van 5500 auto mobilisten kreeg 17 procent te ma ken met een boete en een nahef- fing. Van leaserijders die onder de grens van 500 kilometer blijven, houdt de werkgever minder toon heffing in. De Belastingdienst noemt het op vallend dat onder autorijders met verkeersboetes het aantal sjoeme laars nog veel hoger ligt: 40 pro cent jokte over het privégebruik. Vorig jaar kondigde de fiscus al aan de flitsauto's af te sturen op mensen die beweerden niet zoveel pretritjes te maken in hun lea seauto, nadat uit een steekproef was gebleken dat 30 procent van deze verklaringen niet klopte. De controleurs leggen bij bijvoor beeld grensovergangen en in het weekeinde het rijgedrag vast. Aan de hand van een rittenregistratie mag de betrapte automobilist dan alsnog aantonen niet de fout te zijn ingegaan. I** De belastingdienst verwacht door controle miljoenen te incas seren van leaserijders die niet op geven dat zij meer dan 500 kilo meter privé rijden. AMSTERDAM - De enige verdachte die nog in hechtenis zat in ver band met een grootschalige vast goedfraudezaak wordt voor de rechter gedaagd. Het gaat om ]an van V., een voormalige directeur van Bouwfonds. Een woordvoer ster van het functioneel parket van het Openbaar Ministerie (OM) heeft dit gisteren bevestigd. De toegestane termijn voor voorlo pige hechtenis is verlopen, en het OM moet de man vrijlaten of for meel aanklagen. Dit gebeurt mor gen bij de rechtbank in Haarlem tijdens een proformazitting. Wat de precieze tenlastelegging zal zijn, kon de woordvoerster niet zeggen. Volgens het FD gaat het om omko ping en fraude bij het gunnen van grote vastgoeddeals. De FIOD-ECD zette eind vorig jaar ruim zeshonderd mensen in bij invallen in Nederland, België en Zwitserland. Het onderzoek is vooral gericht op (ex-)medewer- kers van drie bedrijven die zich be zighouden met vastgoedbeleggin gen. Het gaat om Philips, Fortis Vastgoed en Bouwfonds. De bedrijven zijn zelf niet ver dacht. In totaal werden zestien per sonen aangehouden. De inmiddels vrijgelaten personen blijven wel verdacht. AMSTERDAM - Energiebedrijf Nuon heeft voor de stroomstoring van af gelopen december in de Tieler- en Bommelerwaard een last geno men van 14 miljoen euro. Het con cern onderzoekt de mogelijkhe den de schade te verhalen op het ministerie van Defensie. Nuon maakte dat gisteren bekend bij de presentatie van de jaarcij fers. De storing ontstond destijds nadat een defensiehelikopter een hoogspanningsmast had geramd, waardoor de stroomkabels over de Waal knapten. Zo'n 100.000 men sen zaten zonder stroom. Het resultaat van Nuon over 2007, dat de nettowinst vorig jaar met 15 procent zag stijgen tot 875 miljoen euro, werd in totaal met 107 mil joen euro gedrukt door bijzondere posten. HAARLEM - Particulieren, gemeen ten en bedrijven die iets willen doen tegen klimaatverandering, kunnen investeren in een windmo lenpark op de Noordzee. Finan ciële actiegroep Meewind heeft het project opgezet met vergun ning van de AFM (Autoriteit Fi nanciële Markten) en wil Neder landse beleggers aansporen tot in vesteringen in windenergie op zee. Voor 1000 euro is iemand mede-ei genaar van het windmolenpark, dat vijftig molens moet tellen en zal zorgen voor de energie van 170.000 huishoudens. TOKIO - Japanse en Zuid-Koreaan- se staalfabrikanten betalen de Bra ziliaanse mijngigant Vale 65 pro cent meer voor de levering van ij zererts. Nippon Steel en het Zuid-Koreaanse Posco betalen van af 1 april 78,89 dollar voor een ton ijerzerts, een record. Ook het Japanse JFE Steel zou akoord zijn gegaan met de prijsver hoging. Het Brits-Australische mijncon- cern Rio Tinto is nog in onderhan deling over een nieuwe prijs voor ijzererts, evenals het Australische BHP Billiton. UTRECHT - De verkoop van cara vans trekt weer aan. In de eerste maand van dit jaar zijn er 3,7 pro cent meer verkocht dan in dezelf de maand in 2007, zo blijkt uit cij fers die de Bovag gisteren naar bui ten bracht. Een woordvoerder van de Bovag spreekt van een trendbreuk. Sinds 2005 vertoonde de verkoop een da lende lijn. DEN HAAG - Ben is terug van wegge weest. De aanbieder van mobiele telefonie kwam ruim vijfjaar gele den in handen van het Duitse tele- combedrijf T-Mobile en werd als merk geschrapt. Nu is Ben terug als aanbieder van simkaart-abonne menten. Kopers moeten hun eigen mobieltje gebruiken. Ben is nog steeds onderdeel van T-Mobile. Het klantencontact van Ben zal via de site van het bedrijf lopen. Een winkel komt er niet. Bellen met Ben kan vanaf 3 maart. LONDEN - De oplopende ruzie tus sen de Amerikaanse oliemaat schappij ExxonMobil en Venezue la drijft de olieprijs verder om hoog. De prijs van een vat ruwe olie steeg gistermiddag tot boven de 96 dollar. Vorige maand lag de prijs nog onder de 90 dollar. De Venezolaanse president Hugo Chavez dreigde zondag met een rechtszaak tegen ExxonMobil we gens niet betaalde belastinggelden. Het Amerikaanse concern liet dit jaar tegoeden van de Venezolaanse staatsoliemaatschappij bevriezen als reactie op de nationalisatie va olievelden in Venezuela. Home Mijn Regio Mijn Bedrijf Mijn Netwerk Services deOndernemer.nl is hét business-to-business platform van Nederland met de focus op de regio. U vindt er bijvoorbeeld regionaal ondernemersnieuws, gemeentelijke en provinciale informatie, nieuws van bedrijven zelf en nog veel meer regionale informatie. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13