Voorlopig is Thaci de held in Kosovo Ontdek SPANJE en MAROKKO boek online of bel 0900 - 9697 Feestvierend Kosovo schuift problemen door naar later. waarom zou je verder zoeken PZC Maandag 18 februari 2008 7 Premier Hashim Thaci (I) en president Fatmir Sejdiu (r) presenteren de nieuw Kosovaarse vlag. foto Armando Babani/EPA door onze correspondent David-Jan Codfroid PRISTINA - Het is zondagmiddag twaalf minuten voor vier. Premier Hashim Thaci roept in het parle ment van Kosovo eenzijdig de on afhankelijkheid uit. De hoofdstad Pristina explodeert bijna letterlijk. Tonnen vuurwerk ontploffen in de overvolle straten. In de cafés, op straat, overal knalt traditionele muziek uit de luidsprekers, iedere Albanese Kosovaar danst, en bij jong en oud, man en vrouw, len de vreugdetranen over de wan gen. „Nu zijn we eindelijk van ze af', zegt een dolgelukkige oudere man voor café Downtown, in het midden latend of hij de Serviërs, het VN-bestuur of allebei bedoelt. Hij neemt een slok van zijn cola light en vervolgt: „Laat me maar even." Dertien camera's omringen de dansende menigte voor het café. Zeshonderd journalisten hebben zich geaccrediteerd bij het media centrum van de Kosovaarse rege ring. Kosovo is weer even het brandpunt van de wereld. De plichtplegingen in het parle ment duren drie kwartier. De café bezoekers kunnen ze rechtstreeks op de televisie volgen. Een enke ling duurt het te lang. Die begint al ruim voordat Thaci zijn laatste plechtige woorden heeft uitgespro ken, te zingen. Maar de overgrote meerderheid hangt aan de lippen 'Nu kunnen wij aan de slag, nu kunnen wij geld gaan verdienen' van de minister-president, joelt en applaudisseert alsof hij het kan ho ren. Als Thaci eindelijk klaar is, gaat het café uit zijn dak. „Vandaag begint de toekomst", zegt Mimose van een jaar of zeven tien. Haar vriendin Anita, een king-size Albanese vlag om de schouders, valt haar bij. „Nu kun nen wij aan de slag, nu krijgen wij werk, nu kunnen wij geld gaan ver dienen." Eerder op de dag probeerde de spe ciale Kosovo-rapporteur van het Europees Parlement, de Nederlan der Joost Lagendijk, de euforie nog wat te temperen. „De vreugde wordt wel een beetje gedempt door de enorme hoop problemen die ik voor me zie voor dit nieuwe land", zegt hij. „Vandaag viert ie dereen feest, morgen ook, neem ik aan, maar dan beginnen de proble men om dit nieuwe onafhankelij ke land te runnen. Dat zal niet ge makkelijk zijn." Kosovo's econo mie staat er slecht voor. Meer dan de helft van de beroepsbevolking is werkloos. „Probeer dat maar eens met een hele jonge bevolking snel op te pikken", aldus Lagen dijk. „De belangrijkste problemen zullen ontstaan uit ontevreden heid over werk of het gebrek daar aan." Lagendijks bedenkingen kunnen het humeur van Mimose en Anita voor café Downtown niet kapot krijgen. „Natuurlijk zal het moei lijk worden en misschien zijn we over een poos wel heel kwaad op Hashim Thaci omdat er niks van zijn beloften is uitgekomen; maar nu is hij onze held." 8-/15-daagse vlieg-/rond reizen ïncl.Neder- landstalige reisleiding! vanaf Andalusië ontdekken tegen bodemprijzen! Vanaf slechts 599 neemt KRAS u al mee naar de absolute hoogtepunten! 8 dgn Karakteristiek ANDALUSIË v.a. 599 Allereerst reizen we naar het hooggelegen Ronda en sherry- stad Jerez de la Frontera, waarna het schitterende Sevilla op het programma staat.Via Córdoba bereiken wede renaissance- steden Baeza en Ubeda, waarna het absolute hoogtepunt volgt, het prachtige Granada en paleisstad Alhambra. Alle hoogtepunten van Andalusië in één reis! En dat vanaf slechts 899 voor 15 dagen! 15 dgn Grand Tour ANDALUSIË v.a. €899 Naast hoogtepunten als Granada, Sevilla en Córdoba maakt u deze reis ook kennis met de witte dorpjes, ziet u de wilde apen in de Britse enclave Gibraltar en nemen we u mee naar de haven stad Cadiz. En wat dacht u van een paar dagen nagenieten aan de Costa del Sol (nr. 28000) of in de bergen (nr. 28001)? Unieke combinatie! KRAS stelde vanaf slechts 998 een rond reis aan langs het mooiste van het Andalusië en Marokko! 15 dgn ANDALUSIË MAROKKO v.a. 998 Het eerste deel van de reis staat in het teken van de parels van Andalusië, als Sevilla, Córdoba en Granada. Eenmaal de Straat van Gibraltar overgestoken, bevinden we ons in een totaal andere wereld. We bezoeken de koningssteden Meknès, Fès, Marrakech en Rabat, maar ook de ruïnes van Volubilis en Casablanca worden niet vergeten op deze betoverende rondreis! Vertrekdata: do. van 13/3 t/m 30/10. Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/35056 of voor de reis in omgekeerde volgorde www.kras.nl/74722 Vertrekdata: do. van 13/3 t/m 30/10. Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/28000 en www.kras.nl/28001 Vertrekdata: diverse do. van 6/3 t/m 30/10. Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. Voor reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/74726

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7