port Kwadendamme capituleert pas na rust, maar incasseert wel zes treffers Van Quekelberghe is weer helemaal terug Waarde laat zich kaas van het brood eten Wemeldinge maakt in twee duels elf treffers Nuttige zege kaderteam van 's Lands Welvaren Winst Patrijzen bij Hulsterloo, verlies Robur bij Hontenisse. Hekkensluiter in vierde klasse B verspeelt de 3-1-voorsprong. Atleet wint zowel in Zeeuwse Crosscup als derde Natuurloop. Zeges Borssele en Arendskerke in vierde klasse A. B PZC Maandag 18februari 2008 I 35 door Jos van Belzen VLISSINGEN - In de vierde klasse A lijkt alleen Breskens, dat gisteren via een 2-o-zege op Biervliet de tweede-periodetitel won, in staat het koploper Aardenburg (6-0 in Kwadendamme) lastig te maken in de titelstrijd. Patrijzen boekte een knappe 2-i-overwinning in Hulsterloo, terwijl Hontenisse met 2-0 te sterk was voor Robur. Hulsterloo-Patrijzen 1-2: Al na vier minuten werd de bal uit een vrije trap van de bezoekers zoda nig van richting veranderd dat Rick de Punder uit de rebound voor 0-1 kon zorgen. Na een eerste helft met verder weinig wapenfei ten speelde de wedstrijd zich na rust vooral af op de helft van Patrij zen. Echt veel kansen leverde dit niet op en een kwartier voor tijd wist Jasper Huisman met een fraaie lob de voorsprong van de be zoekers te vergroten: 0-2. Pas in de door Klaas Verspoor GOES - De voetballers van Smer- diek deden in de vierde klasse B goede zaken door een 5-2-zege bij Yerseke. Waarde verloor met 3-4 van Halsteren, na een 3-1-voor sprong. Kruiningen won met 2-0 van Stavenisse en SPS speelde met 2-2 gelijk tegen WIK'57. Yerseke-Smerdiek 2-5: Smerdiek ging beter met de kansen om dan Yerseke. Erik van Haaften zorgde voor de 0-1 en via Elco de Schip per werd het 1-1. Bart Stoutjesdijk bracht Smerdiek opnieuw aan de leiding en na de hervatting maakte De Schipper de tweede ge lijkmaker. Yerseke ging daarna op slotminuut deed Dave de Booij iets terug namens Hulsterloo: 1-2. Kwadendamme-Aardenburg 0-6: Na een gelijkopgaande eerste helft met wat kansjes voor beide ploegen, was het vrijwel direct na rust raak: 0-1 via Niek van Sprun- del, die profiteerde van een foute terugspeelbal. Hierna was de wed strijd kort weer in evenwicht, maar na de 0-2 van Niek van Sprundel in de 55e minuut was het gebeurd met Kwadendamme. Via drie treffers van Jelle de Vreeze, met tussendoor één van Martin van Vooren, werd een- rui- Vierdeklasser Robur verliest op moeilijk bespeelbaar veld me 6-o-overwinning geboekt door de koplopers. Hontenisse-Robur 2-0: Beide ploegen speelden met veel inzet, maar de eerste helft op een door de vorst moeilijk bespeelbaar veld leverde weinig kansen op. Pas in jacht naar de 3-2, maar moest, toen Daniël Bouterse tegen zijn tweede gele kaart opliep, met tien man verder. Uit de toegekende vrije trap maakte Ad Pipping er uit een scrimmage 2-3 van. Via Van Haaften en Pipping was Smer diek daarna nog twee keer trefze ker. Waarde-Halsteren 3-4: Waarde gaf een 3-1-voorsprong uit handen. Door goals van Henk-Jan Stok en Jan-Willem van Velthuijsen werd het 2-0. Matthew Kramer zorgde voor rust nog voor de 2-1. Stok maakte er in de tweede helft 3-1 van en Waarde leek op weg naar de tweede seizoenszege. Goals van Matthew Kramer, Sjoerd Bakx en Martijn Bovée gooiden daarna ech ter roet in het eten. SPS-WIK'57 2-2: SPS verspeelde te gen WIK'57 twee punten. SPS do de laatste vijf minuten werd de thuisploeg twee keer gevaarlijk. Eerst was er een inzet van Jeroen Verschuren op de binnenkant van de paal. Enkele minuten later was het uit een vrije trap wél raak: 1-0. In het begin van de tweede helft stond Robur onder druk, maar meer dan een kopbal van Gyon As- selman tegen de lat leverde dit niet op. Pas vijf minuten voor het ein de besliste Tom Rijk de wedstrijd na een mooie aanval. Vierde klasse B zondag Jong Ambon liep gisteren in de vierde klasse B na de be nauwde 2-3-zege op de Schut ters verder uit op SC Gastel. De Brabanders bleven bij Grenswachters op 0-0 steken. Het onderlinge verschil is nu negen punten. SC Gastel heeft wel twee duels minder ge speeld. Zeeland Sport verloor thuis met 3-0 van FC Bergen. mineerde, maar WIK'57 maakte in de elfde minuut tijdens de eerste de beste aanval via Bram Blaken- burg de 0-1. Willem Bevelander bracht na een halfiiur de partijen weer in evenwicht. Elmar de Kok zorgde in de tweede helft voor de 1-2. Daarna schoot Dick Uijl uit een vrije trap op de lat. Pas drie minuten in blessuretijd zorgde Uijl, die weer een vrije trap kreeg na een handsbal, voor de gelijkma ker. Stavenisse-Kruiningen 0-2: Voor rust was Kruiningen iets sterker, na rust waren de rollen omge draaid. Door een eigen doelpunt van Jos van der Jagt kwam Krui ningen in de 85e minuut onver wacht op een o-i-voorsprong. Vlak voor tijd maakte Arno van de Berge er in de teleurstellende wed strijd nog 0-2 van. door Wim de Vos NIEUWVLIET-BAD - Atleet Patrick van Quekelberghe had al een druk sportleven achter de rug. Na een minder actieve periode is de 42-ja- rige Aardenburger weer helemaal terug. Hij werd zaterdag in zijn categorie winnaar van de Zeeuwse Crosscup en schreef zondag de derde Mazars Natuurloop van dit seizoen op zijn naam door in de spurt plaats genoot Theo Rabout te kloppen. Kortom, Van Quekelberghe is nog zeker niet aan het einde van zijn sportleven. Van Quekelberghe is inmiddels 42 jaar, maar zoals hij zondag acteer de op en rond het strand bij Nieuwvliet-Bad lijkt er nog weinig sleet op te zitten. „Ja, het gaat niet slecht", zei hij kort nadat hij Ra- bout had verslagen. Hij gaf wel aan de komende paar weken wat rust te nemen om zich daarna voor te bereiden op het nieuwe baanseizoen. „Dit jaar ga ik op de baan lopen, maar zeker niet de lange afstan den. De 1500 en 3000 meter ga ik doen. Daarop voel ik me het beste thuis. In de crosscompetitie heb ik ook de korte cross gelopen. Op de ze afstanden heb ik mijn beste re sultaten behaald", aldus Van Que kelberghe, die zo'n twintig jaar ge leden tot de Zeeuwse toppers op de korte afstanden behoorde en na zijn rentree weer met de besten meeloopt in de Zeeuws-Vlaamse wedstrijden. Zondag klopte hij Theo Rabout in de spurt. De Aardenburger was twee maanden uit de roulatie in verband met gezondheidsklach ten. „Alles wat mis kon gaan, ging ook mis. Ik heb veel medicijnen moeten nemen. Dat knaagt toch aan je lichaam. Over vandaag ben ik tevreden. Ik ben weer op de weg terug", aldus Rabout, die er aan twijfelde of hij op tijd zijn vorm terug zal hebben voor de Zwinstedenloop. Die wordt over vier weken gehouden. door Marco Puik GOES - Net als vorige week was Wemeldinge productief Op 9 fe bruari won de zaterdag-vierdeklas ser met 6-1 van DFS, zaterdag was Bevelanders de klos (5-0). Wemeldinge-Bevelanders 5-0: Remi Bruijnooge zorgde na zeven minuten voor 1-0 en na een half uur bracht Wilco Zuijddijk de thuisclub op een 2-o-voorsprong. In de tweede helft was Wemeldin ge heer en meester. Chris Kole te kende na een mooie combinatie voor 3-0, de 4-0 kwam op naam van Alex van Dongen en in de slot minuut bepaalde Dennis Wisse de eindstand op 5-0. Noormannen-Hoedekenskerke 2-1: In de eerste helft bracht Tho mas Wuite de thuisclub op voor sprong. Na de pauze zorgde Niek Minderhoud voor 2-0. Omdat Noormannen vervolgens naliet om verder uit te lopen kon Hoede- kenskerke in de slotminuut nog iets terug doen. Jermo Stoel maak te vanuit een strafschop de 2-1. Borssele-SVD 2-1: In een matige wedstrijd bracht Toon van Liere de thuisclub in de eerste helft op voorsprong. Kort voor rust teken de Johnny den Herder voor de ge lijkmaker. Na de pauze waren de beste kansen voor Borssele, al duurde het tot de slotminuut voor dat de winnende treffer werd ge maakte. Gerard Boone scoorde met een mooi schot in de verre hoek: 2-1. Mevo-Wolfaartsdijk 3-2: Jeroen Volkerie zorgde uit een strafschop voor 1-0. Michiel Tamerus bepaal de de ruststand op 2-0. Na de pau ze verkleinde Harm Fluijt de mar Wemeldinge-voetballer Urvin van Hekelen zit een speler van Bevelanders op de hielen. foto Willem Mieras ge. In de 63e minuut moesten de bezoekers met tien spelers verder na een rode kaart voor keeper Phi lip Westveer na een handsbal. Uit de vrije trap schoot Niels Verkaart de 3-1 binnen. In de 70e minuut werd ook het aantal spelers van Mevo gereduceerd tot tien toen Au gust de Jonge vanwege een te late sliding een rode kaart ontving. Jar- no Waterham scoorde nog de 3-2. Spui-'s-Heer Arendskerke 0-1: In een matig duel met weinig kansen viel de enige treffer al na vijf minu ten. Walter de Kok tekende op dat moment voor 0-1. MZVC-DFS 1-3 (0-3). Jarno Vermeulen 0-1, Lennart Padmos 0-2, Jarno Vermeu len 0-3, Richard Barendse 1-3. Bijz.: rode kaart voor Anco van de Linde (DFS). Nieuwland-Cadzand 1-0 (1-0). Pieter Dij- ke 1-0. KWADENDAMME - Het kaderteam 's Lands Welvaren behaalde in eigen huis een nuttige 6-2-overwinning op Wellse Vaart uit Steenbergen. Door de zege komt de thuisploeg op een punt van de leiders met nog een wedstrijd tegoed. Ook zonder Peter de Bree wist de thuisploeg de punten in eigen huis te houden. Bij de pauze stond het nog gelijk na een overwinning van Jo Alleijn en een nederlaag voor Sjaak Walhout. Na de pauze moest het verschil worden ge maakt en dat lukte. Toon Hermes versloeg Ton van Eekelen en Dan ny Walhout bleef aan de winnen de hand tegen Marcel Hopmans. Toon Hermes (175-57/2)-Ton van Eeke len (225-57/2) 175-216,15; Danny Wal hout (210-38/2)-Marcel Hopmans (200- 57/2) 210-156, 6; Sjaak Walhout (170- 38/2)-Frans van Luijtgaarden (130-38/2) 76-130, 14; Jo Alleijn (110-38/2)-Peter Hussaarts 110-38/2) 110-65, 14. Theo Rabout (links) en Gerrit Heusinkveld aan kop in de Natuurloop in Nieuwvliet-Bad. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 79