Stunt Fortis blijft uit door gemiste stip Slechte derde periode breekt De Stormvogel op Eerste verliespartij voor korfballers tweedeklasser Swift. Vlissingse ploeg verliest lastige uitwedstrijd met 5-3- Vrouwen De Ganze maken kansen niet af Slordige nederlaag mannen De Ganze MBBSMÊm TTCM moet nog altijd op z'n tellen passen 34 Maandag 18 februari 2008 PZC B door JaapJan Ritsema GOES - De korfballers van Fortis pakten weer een kostbaar punt, maar het hadden er twee moeten zijn. Door een gemiste strafworp in de slotminuten moest de Sou- burgse overgangsklasser genoegen nemen met een gelijkspel. Tweede klasser Swift verloor voor het eerst dit seizoen. In Oud-Beijerland bleek Korbatjo te sterk. Fortis-Albatros 11-11: Fortis deed zichzelf zaterdag tekort met het ene punt, vond coach Aarnout Crucq. „Gezien het spelbeeld en vooral de laatste strafworp hadden het twee punten moeten zijn." Aan het missen van de ultieme kans op twee punten hield Crucq een dubbel gevoel over. In een aan trekkelijke partij waren beide ploe gen aan elkaar gewaagd. Mede door een uitstekende rebound van Wander Koole had Fortis het meeste balbezit en had Crucq de hoop op meer, maar hij moest be rustten in één punt tegen de Zwijndrechtse nummer twee. Scores Fortis: Niels Bebelaar 5, Chantal Caljouw 2, Elze Blankenburgh, Remco Crucq, Angela Matthijsse en Mark Trimpe 1. Korbatjo-Swift 20-15: In Oud-Be- ijerland leden de Middelburgers het eerste puntverlies van het sei zoen. Korbatjo kende een goede dag, erkende coach Ralph Gillis sen, die vond dat de scheidsrech ter een negatieve rol speelde. „Wij 155 Overgangsklasser Fortis is dichtbij een overwinning tegen Albatros, de nummer twee. Bij 11-11 mist de ploeg een straf worp. zijn daar slecht mee omgegaan" zei de trainer. Vandaar dat de kop loper een ongebruikelijke hoeveel heid treffers om de oren kreeg. Scores Swift: Ivo de Hond 6, Richard Cel dof en Paul van den Berg beiden 4, Mireil le van Dullemen 1. TOP-DES 16-11: In de thuishal stel de TOP lijfsbehoud veilig. Na een fletse eerste helft diende TOP bin nen vijf minuten na rust de gena deklap uit: de ploeg liep uit van 8-8 naar 12-8. „Na rust waren we geduldiger en slimmer", oordeelde coach Edwin Coppoolse. Hij was content met de opgaande lijn in het spel en de rek die zijn ploeg ge toond heeft na een mindere reeks. Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Peter van Belzen en Jantine Meulmeester en 3, Nel- leke van Belzen 2, Ad Bezemer, Frank Bouwsma en Petra de Ridder 1. Ondo-Togo 10-6: In een uiterst magere vertoning trok Ondo uit Sint Laurens aan het langste eind in het duel met de Goesenaren. Beide coaches beschouwden schouderophalend na: snel verge ten en weer doorgaan. De 4-1-rust- stand en inspiratieloze tweede helft nodigden niet uit tot meer commentaar. Scores Ondo: Martijn Walraven 3, Wim Allaart en Iwan de Pagter 2, Joris Hoog werf, Maarten Lorier en Robbie Mesu allen 1. Scores Togo: Marscha van Belzen, Aman da Boelman, Dennis Boelman, Corné van Rooijen, Wendy Uitterhoeve en Janneke de Wit 1. Stormvogels-Good Luck 14-11: Bij 11-11 rook Good Luck heel kort aan een beter resultaat. Stormvo gels plaatste op het juiste moment om een beslissende demarrage te plaatsen en trok de de winst naar zich toe. Scores Stormvogels: Frank Peene 5, San- der Koole en Arjen Schoe 3, Jan Theune 2, Sabine Minderhoud 1. door Ko Mechielsen GOES - De waterpoloërs van De Stormvogel werden zaterdag niet beloond voor een goede wedstrijd. Bij MNC Dordrecht werd met 5-3 verloren. De Vlissingse reserves versloegen De Vennen 3 met liefst 19-2. MNC Dordrecht 2-De Storm vogel 5-3: Door vakanties konden De Stormvogel-mannen slechts met zeven spelers naar Dordrecht voor de lastige uitwedstrijd. Dor drecht 2 kon het spel desondanks niet maken. Er werd weinig ge scoord. Via 0-0 werd de 1-1-rust- stand bereikt. Een zwakke derde periode kostte de Vlissingers uiteindelijk een goed resultaat. De Dordtse ploeg liep uit naar 5-1. In de laatste periode was De Stormvogel op dreef maar miste tot drie keer toe in een man-meersituatie, zodat er meer had ingezeten dan 5-3-ver- lies. Pim Bekkers scoorde alle tref fers. De Stormvogel 2-De Vennen 3 19-2: Ondanks het feit dat De Ven nen 3 compleet naar Vlissingen was gekomen, konden de mannen uit Dongen niet voorkomen dat De Stormvogel 2 een grote zege be haalde. Via 4-0 brak de rust aan mbij 6-1. Daarna gaf De Stormvogel weer wat gas. De Vennen werd over klast. Na 12-1 eind derde kwart werd er een dik verdiende 19-2-winst behaald. Scores De Stormvogel 2: Jasper Rowen- dal 5, Chris van der Draai 4, Jeroen Piek, Jermo de Lange, Lennard Swennen en Martijn Mechielsen 2 en Rene Bal en Jens van der Heijden 1. MAASTRICHT - De waterpolosters van De Ganze uit Goes speelden gisteren in Maastricht een goede wedstrijd, maar konden niet voorkomen dat Waterproof de punten in huis hield. De eind stand in het duel in de derde klas se was 7-5. Het probleem bij De Ganze was het omgaan met de kansen. Scores De Ganze: Tamara Flore 3 en Joy ce Pieters en Astrid Assink 1. GORINCHEM - De waterpoloërs van De Ganze uit Goes hebben zater dag in de vierde klasse met 10-3 verloren van ZVDO'74. In de strijd om de tweede plaats achter De Stormvogel bewees De Ganze zich daarmee een slechte dienst. Pas in de derde periode scoorde De Gan ze voor de eerste keer. Scores De Ganze: Frenske IJzermans 2 en Maarten Buijs 1. ATLETIEK Nieuwvliet-Bad. 3e Mazars Natuurloop, 10300 meter. Mannen: 1. Patrick van Quekel- berghe (Aardenburg) 37.17, 2. Theo Rabout (Aardenburg) 37.22, 3. Gerrit Heusinkveld (Soest) 38.42, 4. Erik Cappon (Zuidzande) 39.41, 5. Wouter Notebaert (B) 40.03. Vrouwen: 1. Elisa Rijk (Schoondijke) 48.58, 2. Astrid Steijaert (Oostburg) 56.20. 4800 meter, mannen: 1. Peter van Waes (Aar denburg) 18.47, 2. Roland Volleman (Terneu- zen) 19.24, 3. Piet Westerweele (Aardenburg) 19.30. Vrouwen: 1. Veronique Vasseur (Oost burg) 24.20, 2. Emmy Quataert (Retranche- ment) 24.28, 3. Hannah Risseeuw (Schoondij ke) 26.03. Sas van Gent. Corn Boysloop, 15.700 meter. Mannen: 1. Rudi Willems (B) 54.43, 2. Kris Cornelis (B) 57.50, 3. Ronni van Acker (Nieuw-Namen) 57.52, 4. Jo Verfaillie (B) 57.59, 5. Frank Boerebach (Hoek) 58.51. Vrouwen: 1. Els Zweistra (Terneuzen) 1.18.32. 8600 meter, mannen: 1. Kris Derveaux (B) 30.52, 2. Freddy van Landeghem (B) 32.52, 3. Ronny d'Hondt (B) 33.58. Vrouwen: 1Wendy van de Velde (B) 44.04, 2. Noëlla Vermeire (B) 47.28, 3. Rita Slowack (B) 48.34. SCHIETINGEN Spes Nostra, Ovezande. Wip 1:1e hoofdvogel: P.Verbart (Willem Teil), 2e hoofdvogel: H. Franse (Willem Teil), 1e zij vogel: P. de Jonge (Zeelandia), 2e zijvogel: B. Vermeulen (Zorgvlied), 3e zijvogel: B. de Jonge (Spes Nostra), 4e zijvogel: H. Franse (Willem Teil), 1e kal: P.Nagelkerke (Vrije Schutters), 2e kal: W. de Jonge (Spes Nostra), 3e kal: C. Jere- miasse (Zorgvlied), Vliegende vogel: B. de Jon ge (Spes Nostra), meeste kleine vogels: F. Koens (Spes Nostra). Wip 2: 1 e hoofdvogel: H. Franse (Willem Teil), 2e hoofdvogel: M. Buysrogge (Zeelandia) 1e zijvogel: Bart Franse (Willem Teil), 2e zijvogel: P. Verbart (Willem Teil), 3e zijvogel: C. Jere- miasse (Zorgvlied), 4e zijvogel: J. van Steenber gen (Willem Teil), 1e kal: B. de Jonge (Spes Nostra), 2e en 3e kal: W. de Jonge (Spes Nos tra), 4e kal: M. Buysrogge (Zeelandia), Meeste kleine vogels A. Meeuwse (Spes Nostra). Finale Supercup: Spes Nostra-st. Sebastiaan: 89-82 WIELRENNEN Kruiningen. Derde trainingsrit wielervereni ging Theo Middelkamp. Elite/beloften/ ama teurs A: 1. Christian Kik (Kruiningen), 2. Kjeld van der Lijke (Middelburg), 3. Piet Fase (Oud-Vossemeer), 4. Johnny de Bruijne (Woensdrecht), 5. Nico Ringelberg ('s-Graven- hage). Vrouwen: 1. Corina Wisse (Krabbendijke), 2. Cora de Bruijne (Woensdrecht), 3. Anneke Kempe (Vlissingen), 4. Veronique Tolleman (Kwadendamme). Amateurs B: 1Ko Tolhoek (Yerseke), 2. Wal ter Langerak (Goes), 3. Guus Schuller (Heerle). Junioren: 1. Nick van der Lijke (Middelburg), 2. Nick Nieuwdorp (Yerseke), 3. Alex Gresnigt (Kapelle). Nieuwelingen: 1George van Koeveringe (Ka pelle), 2. Kees van Damme (Yerseke), 3. Thier ry de Smit (Kloosterzande). MIDDELBURG - TTC Middelburg heeft een team waar mee elke wedstrijd in de eerste divisie spanning garan deert. In Jos Verhulst (foto) heeft het een sterke kopman, Wouter van der Mark is nog niet goed genoeg. Daar mee komt de druk automatisch op de schouders van Wesley Wegman terecht. De jonge Souburger (18) gaat daar steeds beter mee om. Zaterdag boekte hij twee nuttige overwinningen en dat zorgde samen met de hattrick van Verhulst voor een 5-5-uitslag tegen Scylla 2. Ondanks de remise blijft coach Peter Boon van mening dat de Middelburgers op hun tellen moeten passen in de eerste divisie. „Vriendenschaar degradeert, maar de vraag is: wie wordt de andere degradant?" foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 78