Teleurstelling wint van vreugde bij RCS duel der degradatiekandidaten Goes klimt naar gedeelde derde plaats Zwakke beurt voor HVV'24 en Terneuzen Vlissingen sleept periodetitel in de wacht. Lewdorpse Boys bereikt eindstand al voor rust Fikse afstraffing voor Volharding Puntendeling bij Dreischor-Vosmeer Belg Willems wint ook in Sas van Gent Hansweertse Boys overklast Zonnemaire Vrouwen Oostkapelle onderuit in Wilnis Koploper in tweede klasse zondag pakt periodetitel met remise. Zeeuws-Vlaamse zondag-eersteklassers verliezen beide met 1-0. BPZC Maandag 18 februari 2008 33 door Jos van Belzen VLISSINGEN - Zondag-derdeklasser nestelde zich gisteren door een 3-i-zege op Walcheren op een ge deelde derde plaats. Vlissingen won met 4-0 bij MOC'17 en pakte daardoor de tweede-periodetitel. Goes-Walcheren 3-1: Het eerste halfuur was duidelijk voor Goes, dat uit een handvol kansen slechts één keer scoorde via Gert-Jan Tie- rie. Die deed dat op aangeven van Rosanno Acton. De bezoekers kwa men nog voor rust langszij toen de bal uit een vrije trap van Paul Bunnik door de muur van richting werd veranderd, waardoor doel man Sven Wolkenhauer kansloos was: 1-1. Enkele minuten na het be gin van de tweede helft bracht Niels Paardekooper de thuisploeg opnieuw op voorsprong (2-1), waarna Geert Bosschaart de wed strijd besliste door 3-1 aan te teke nen. MOC'17-Vlissingen 0-4: Pas tegen het einde van de eerste helft nam een technisch sterker Vlissingen het heft in handen, echter zonder dat dit veel kansen opleverde. De na rust ingevallen Raymond Wolff bracht meer vuur in de Vlissingse aanvallen. Tien minuten na de thee werd de score geopend door Davy van Geersdaele: 0-1. Kort hierna bouw de Peter de Jong deze voorsprong vanaf de strafschopstip verder uit. Halverwege de tweede helft ver loor de thuisploeg Carlo van Loen- hout na zijn tweede gele kaart. Met elf tegen tien liepen de bezoe kers via Chiel Maranus en Jeremy Hill uit tot 0-4. Roosendaal-Zeelandia Middel burg 1-2: De eerste helft speelde zich grotendeels af op de helft van de bezoekers, die wel in de 40e mi nuut via Jerfey Booij wel op voor sprong kwamen. Een minuut later maakte Martin Sacharias gelijk (1-1), waarna ook nog voor de rust een treffer van de thuisploeg werd afgekeurd. De Middelburgers kwamen in de tweede helft opnieuw op voor sprong via Alberto Conde Morga- do: 1-2. Roosendaal ging hierna nog fanatieker op zoek naar de ge lijkmaker, maar deze bleef uit, ook omdat in blessuretijd een inzet door een speler van de bezoekers van de lijn werd getrapt. Clinge-Steen 1-2: Al in de eerste helft kwam Steen op 0-2 door tref fers van Sander van Remortele en Sigi Leest. De aansluitingstreffer kwam tien minuten voor tijd op naam van Peter Drumont. BW Zondag-derdeklasser Goes slaat pas toe in de tweede helft. Na een 1-1-ruststand verslaat de Be- velandse ploeg Walcheren met 3-1. LEWEDORP - Zondag-vijfdeklasser Lewedorpse Boys heeft gisteren met 2-0 gewonnen van FC Moer straten. Nadat Lebo al in de eerste minuut een opgelegde kans onbenut had gelaten en even later zelfs vanaf de stip niet tot scoren kwam, gaf Mba- jo Bobo zijn debuut in de basis glans door de 1-0 te maken. Nog voor rust verdubbelde Jasper Ver donk de voorsprong. OVEZANDE - De voetballers van Vol harding hadden gisteren niets in te brengen tegen Oostburg. Het duel in de vijfde klasse A eindigde in 0-6. Bij rust leidden de gasten met 0-2 door treffers van Quinten de Muer en Niek Maenhaut. Ste ven Versluys 0-3 (strafschop), Quinten de Muer 0-4, Olsi Tollja 0-5 en Michel Tamarzians 0-6 maakten het sextet vol. DREISCHOR - De voetballers van de vijfdeklassers Dreischor en Vos meer deelden gisteren de punten: 2-2. Jacco Vaders opende de score voor Vosmeer, dat in de eerste helft veel meer kansen kreeg dan Dreischor. Timmy Bakker maakte daarna ge lijk voor de thuisploeg. Na rust zorgde Danny Istha voor de 1-2. Jimmy Versluis schoot vervolgens de 2-2 binnen. SAS VAN GENT - De Belgische atleet Rudi Willems schreef zaterdag de 16 kilometer lange Corn Boysloop op zijn naam. Hij was in Sas van Gent meer dan drie minuten snel ler dan zijn landgenoot Kris Corne lls. Ronni van Acker uit Nieuw-Na- men eindigde op een fraaie derde plaats. Enkele weken geleden was Willems ook al de sterkste in de Eugene Vink Memorial. HANSWEERT - Hansweertse Boys is in de vijfde klasse B van het zon dagvoetbal over Zonnemaire heen gewalst. Het werd 8-1. Na de ope ningstreffer van Aleksandar Velja- noski liep de thuisploeg uit naar 4-0 bij rust door Nigel Beenhakker en Frank Quakkelaar (2). In de tweede helft scoorden Nigel Been hakker, Menno Fortuin en Ri chard Ridderhof (2). In de slotfase maakte Leonardo Geelhoed de 8-1. WILNIS - De voetbalsters van Oost kapelle hebben zaterdag het uit- duel tegen CSW met 2-1 verloren. In de eerste helft kwam de Zeeuw se ploeg nog wel op voorsprong. Bij een aanval door het centrum klopte Shamila Hamers de verdedi ging van CSW op snelheid: 0-1. Na rust was CSW veel gevaarlijker. Het team maakte de achterstand eenvoudig ongedaan. Goes-voetballer Geert Bosschaart heeft de bal in het duel met Walcheren. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ron de Waal OOST-SOUBURG - De eerste prijs van dit seizoen is binnen voor RCS. Hoewel de trotse koploper van de tweede klasse op eigen veld een puntendeling (1-1) moest toestaan tegen IFC, werd de twee de-periodetitel in de wacht ge sleept. De vreugde van het binnenhalen van de periodetitel verloor het kort na de wedstrijd van de teleur stelling over de late puntendeling die RCS moest toestaan. Trainer Romeo van Aerde relativeerde: „Ik heb de jongens steeds voorgehou den waar ze vandaan zijn geko men en waar ze nu staan. Daar moeten we met z'n allen trots op zijn." Het feit dat er gistermiddag iets te halen viel voor RCS, leek wel ver lammend te werken op het spel van de thuisploeg. Net zoals bij te genstander IFC bleef de bal maar heel kort in de ploeg, hetgeen het kijkspel absoluut niet ten goede kwam. „Het was heel slordig van beide kanten", zei Van Aerde. De beste kansen waren wel voor RCS. Zo vond de koppende Gérard de Nooijer keeper Karsten van de Velde op zijn weg en zag broer Dennis even later ook een in zet gekeerd worden door dezelfde goalie. Ook een kopbal van Rudley St. Jago scheerde maar rakelings langs het doel van IFC, dat zelf pas na ruim een halfuur de eerste mo gelijkheid kreeg. Na rust werd het spel van RCS steeds slordiger, maar verdediger Frank Zwakhals van IFC hielp de W* Zondag-tweedeklasser RCS komt met 1-0 voor, maar moet in de slotminuut nog de gelijkmaker in casseren. Desondanks is de twee de-periodetitel binnen. thuisploeg over het dode punt heen. Zwakhals schoot een ogen schijnlijk ongevaarlijke voorzet van Dennis de Nooijer pardoes achter zijn eigen keeper: 1-0. De mogelijkheid om verder uit te lopen werd RCS daarna enigszins onthouden door scheidsrechter Vorstenbosch, die twee keer wei gerde de bal op de stip te leggen na overtredingen op Niels van Kor- tenhof en Dennis de Nooijer. IFC rook in de slotfase nog kansen om langszij te komen, maar diverse malen hield keeper Roy Sallet zijn ploeg overeind. Youssef Ahrouch had zijn ploeg definitief in veilige haven kunnen schieten, maar de inzet van de middenvelder ging langs de verkeerde kant van de paal. Een alles-of-nietsoffensief be zorgde IFC in de slotminuut toch nog een punt. Bizar genoeg was het opnieuw Frank Zwakhals die scoorde. In een woud van spelers versloeg hij koppend keeper Roy Sallet: 1-1. van Bertus Siereveld 3-0 van. Na een steekpass van Bertus Zoetewe- ij kon Wouter van Gilst de laatste goal van de middag maken. Noad'67-WHS 1-0: Noad-trainer Ko Stoutjesdijk toonde zich ge lukkig met de zege, want naar zijn Koopmans helpt Rillandia in slotfase aan ruime zege op De Meeuwen oordeel hadden de bezoekers op basis van de getoonde inzet wel een punt verdiend. De derby was voor rust boeiend en na de hervat ting chaotisch. In de eerste helft viel uit een vrije trap van Arjan Moerland de beslissing. De mee gekomen verdediger John van Splunter kopte de bal in de krui sing. Rillandia-De Meeuwen 3-0: Voor rust was Rillandia stukken sterker. Amar Malaine opende de score en doordat schoten van Ah med Demir en Mehmet Dolma op de lat belandden stond het bij rust slechts 1-0. In de tweede helft speelde De Meeuwen veelal op de helft van Rillandia, maar de ploeg kwam on danks het optische overwicht niet tot kansen. In de slotfase liep de thuisploeg uit naar de ruime zege. Eerst scoorde Arjan Koopmans op aangeven van Dolma en in blessu retijd deed hij dat, na een assist van Demir, nogmaals. VCK-Dauwendaele 0-0. Tholense Boys In de derde klasse B heeft Tho lense Boys met 2-2 gelijkge speeld. De nummer twee stond bin nen twintig minuten met 0-2 achter door goals van Rudy van de Ven en Michael van Gastel. Nog voor rust maakte Reinier de Groen de 1 -2. In de 80e minuut kwam de thuisploeg langszij. Na een handsbal in het strafschopge bied maakte Michael de Jong er vanaf de strafschopstip 2-2 van. Tholense Boys staat tweede met 28 punten. MADE - Voor de derde keer op rij slaagde HW'24 er gisteren niet in om tot winst te komen. De forma tie van Michel Leonhart verloor door een in de voorlaatste minuut benutte strafschop met 1-0 van staartploeg Madese Boys. Waar eerder dit seizoen nog met een monsterscore (8-2) van de Bra banders was gewonnen, incasseer de HW'24 op vreemde bodem het achtste puntverlies in drie duels na de winterstop. De Zeeuw se ploeg speelde Zonder Jari Vyae- ne (wel meegereisd, maar voor één wedstrijd disciplinair gestraft na zijn gedrag een week eerder) en Jeroen Claessens (gestopt, omdat hij met trainer Leonhart niet door één deur kan). Bij klassegenoot Terneuzen was de wil er wel, maar het heilige vuur ontbrak. Na de eerdere uitneder laag tegen het Dortse EBOH ver loor de Zeeuws-Vlaamse ploeg gis teren ook thuis van deze equipe: 0-1. EBOH, dat afgelopen week op trai ningskamp in Turkije was, maakte in de 37e minuut het enige doel punt via Remy Holster. Bij Terneu zen kregen Roel Alberti en Niels Burm rood.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 77