Topal brengt Nieuwdorp langs Dinteloord Heinkenszand wint SSV'65 op wilskracht langszij Duiveland maakt gehakt van koploper Veere: 9-1 GPC slaat zijn slag met ruime winst op GJS Goese eersteklasser maakt 3-1-achterstand in duel met koploper goed. Kapelle kruipt één puntje dichter bij AZW en Zwaluwe. Zaterdag-derdeklasser pakt periodetitel en neemt koppositie over. Colijnsplaatse Boys klopt Apollo'69, WHS verliest van Noad'67. Maandag 18 februari 2008 PZC VEEN - Eersteklasser SSV'65 heeft zaterdag een punt gepakt tegen Achilles Veen. De Goese nummer laatst hield de koploper op 3-3. „Mijn spelers zijn de hele wed strijd blijven knokken voor een puntzei trainer Aad Andriessen. „De inzet was deze keer heel goed." Bij rust leidde de Brabantse ploeg met 2-1. Het elftal kwam met 1-0 voor in de 25e minuut. Kort daar na maakte SSV'65 alweer gelijk. Andriessen: „Christiaan Boon ging alleen op de keeper af en werd ver volgens neergehaald. Scheidsrech ter Roeland uit Sleeuwijk, dat tien kilometer van Veen af ligt, gaf wel een strafschop, maar vergat rood te geven. Gelukkig ging de straf schop van Danny Magito er wel in." Direct na rust - bij de stand van 2-1 - was de arbiter weer niet alert genoeg. „Hij gaf, terwijl er niets aan de hand was, een strafschop aan Achilles Veen. Na afloop er kende hij dat hij een fout had gemaakt, maar door die fout wa ren wij wel met 3-1 achter geko men." In de rest van de tweede helft zet te de Goese eersteklasser alles op alles. Met succes: SSV'65 verdien de nog een strafschop, die Magito wederom benutte, en Martin Crucq kopte in de 86e minuut de 3-3 binnen. Andriessen: „Die 3-1 brak ons bijna op. We moesten daardoor de tweede helft vol op de aanval spelen, waardoor Achil les Veen ook tal van kansen kreeg. Maar we hebben de achterstand goedgemaakt. Dat geeft toch wel wat moed voor de volgende wed strijden." SSV'65 staat nu op acht punten uit vijftien duels. De achterstand op GJS bedraagt één punt, maar die ploeg heeft wel twee wedstrijden minder gespeeld. VLISSINCEN - GPC Vlissingen heeft een belangrijke stap op weg naar lijfsbehoud gezet. De zaterdag-eer steklasser versloeg GJS met 4-1. GPC kwam in de 26e minuut op 1-0 via Lunven Vermeer. Kevin Francke zorgde hierna met een fraai afstandsschot voor 2-0. Nog voor rust werd het 2-1 via Allard de Jong. In de slotfase van het duel liep de thuisploeg nog uit tot 4-1 door treffers van Remon van Geersdaele en Ralph Wiessner. GPC staat na de zege met twintig punten stevig in de middenmoot en heeft uit de zeven resterende duels nog zo'n zes punten nodig om zeker te zijn van nog een jaar eerste klasse. Toch wil trainer Edwin Kriens zich nog niet rijk re kenen. „Dit is een rare competitie. Ook de onderste ploegen roeren zich. We zullen nog flink moeten werken voor de benodigde pun ten." door Marco Puik GOES - Zaterdag-tweedeklasser Nieuwdorp heeft met 2-1 gewon nen van Dinteloord. De ploeg klom daarmee naar de vijfde plaats. Nummer laatst Kapelle hield middenmoter Oostkapelle op 0-0. Koploper Terneuzense Boys verloor verrassend op eigen veld van WC'68:1-2. Oostkapelle-Kapelle 0-0: Oostka pelle greep zaterdag naast de twee de periodetitel. Net als op 22 sep tember eindigde het duel met Ka pelle in 0-0. Omdat Bruse Boys met 0-3 won bij Zaamslag kwa men de Schouwenaren op gelijke hoogte en was hun betere doelsal do doorslaggevend. De thuisploeg kon voor rust nau welijks kansen creeren. Na de pau ze had de ploeg een overwicht, maar tot echt uitgespeelde kansen kwam het niet. Kapelle kreeg die Nieuwdorp-Dinteloord 2-1: Al na zes minuten kwam Dinteloord op voorsprong via Mario Neels. In het eerste kwart van de wedstrijd hadden de bezoekers een duidelijk veldoverwicht, daarna trok Nieuw dorp het duel naar zich toe. Eén minuut voor rust resulteerde dit in de gelijkmaker van Ruud la Grand. Ook na rust was de thuisclub de bovenliggende ploeg en Ferhan To pal bracht zijn ploeg halverwege de tweede helft op voorsprong: 2-1. Dinteloord moest vervolgens ko men en hierdoor ontstond ruimte voor Nieuwdorp. Haluk Tamam- bay was nog dicht bij 3-1, maar zijn kopbal ging naast. Zwaluwe-Arnemuiden 0-2 (0-1). Maar ten Brasser 0-1, Branco Kroes 0-2. Serooskerke-AZW 1-0 (0-0). Michael Peeters (eigen doelpunt) 1 -0. Terneuzense Boys-WC'68 1-2 (0-1). Bart Smit 0-1, Gaily Jacobs 0-2, David de Haan 1-2. Zaamslag-Bruse Boys 0-3 (0-2). Thomas Groeneveld 0-1, Gerard Vogel 0-2, Ge rard Vogel 0-3. door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Als koploper reisde Veere in de derde klasse A naar Oosterland, maar met het schaam rood op de kaken droop de ploeg van Carlos de Jonge na de 9-1-ne- derlaag af. Duiveland trok als een ware wer velwind over Veere heen. Duive land kreeg alle credits van De Jon ge: „Dit Veere was geen schim van de ploeg die het kan zijn. Wij maakten te veel verkeerde keuzes. In plaats van de bal zo snel moge lijk richting hun zestienmeterge bied te spelen, verlegden we steeds de problemen. En telkens kwamen er mensen uit onze rug. En na een half uur was de wed strijd gespeeld." In de derde klasse A is Duiveland, dat door de zege en het puntenver lies van Dauwendaele ook nog eens de tweede-periodetitel voor zich opeiste, de nieuwe koploper. Duiveland-Veere 9-1 (5-1). 4. Gerben Bakker 0-1, 8. Wilmarvan der Sande 1-1, 17. Barry Steenpoorte 2-1, 30. Barry Steenpoorte 3-1, 33. Wilmar van der San- de 4-1, 38. Ronald Zwager 5-1, 49. Den- nie Ie Comte 6-1, 60. Dennie Ie Comte 7-1, 78. Ronald Zwager 8-1, 88. Barry Steenpoorte 9-1. door Klaas Verspoor GOES - Heinkenszand nam door een 2-1-zege bij Krabbendijke wat afstand van de onderste plaatsen. De ploeg staat nu onder in de mid denmoot van de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. Colijns plaatse Boys had geen kind aan Apollo'69 (4-0), Noad'67 versloeg WHS (1-0) en Rillandia verschalk te De Meeuwen (3-0). Krabbendijke-Heinkenszand 1-2: Krabbendijke begon sterk aan de thuiswedstrijd, maar benutte te weinig kansen en deed zich daar mee tekort. Een eigen doelpunt van Thomas Matheijer zorgde voor de 0-1, maar via Martin Bal kwam Krabbendijke op gelijke hoogte. Maarten Griep zorgde er in de 36e voor dat Heinkenszand met een voorsprong de rust in ging. Na rust was het spel van bei de kanten matig en werd er niet meer gescoord. Colijnsplaatse Boys-Apollo'69 4-0: Rien Meulenberg hield 'Co- lijn' op 0-0 bij de eerste kans van Apollo'69 en daarna nam de thuis ploeg het heft in handen. Nigel Holmes opende de score en Michiel van der Weele maakte er 2-0. Na rust ging een aanvallend spe lend Colijnsplaatse Boys op zoek naar meer goals. Na een uur maak te Nigel Holmes er op aangeven Oostkapelle-speler Rick Pattenier (links) troeft een speler van Kapelle af. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 76