Zeeland willen hakken en zagen Brokken blijven voorlopig uit bij Politie wekt tijdelijke uitrit via Bleekerstraat in viissmgen 'Bij HKPD wordt niet gehandeld in drugs' Nathalie Lorier in finale van NK striptekenen Noodoplossing voor verkeer tijdens bouw Goese parkeergarage. Hoofd van Vlissingse huiskamerpro j eet ontkent verhaal vrouw. BPZC Maandag 18 februari 2008 1 5 ClQltDflnA Tiofrap ni i Mcipcïiiic iiei^cr door Frank Balkenende GOES - Velen dachten: daar komen brokken van als in Goes auto's tij delijk door het smalle Bleeker- straatje naar de Wijngaardstraat mogen rijden. Tot nu toe valt het mee. Een ongeluk is nog niet ge beurd en de gemeente heeft nog geen klacht binnengekregen. De tijdelijke, wat vreemde ver keerssituatie is het gevolg van de bouw van de parkeergarage op Kol- veniershof en Bleekveld. Veel par keerplaatsen moesten wijken voor het bouwterrein. De tientallen vak ken die resteerden, zijn vanaf de Westwal bereikbaar via een tijdelij ke inrit. Omdat het allemaal nogal krap is, besloot de gemeente voor het ach terste deel, het Bleekveld, éénrich tingsverkeer in te stellen. Daarom dient de Bleekerstraat, een nauwe voetgangerspassage, tijdelijk als uit rit voor auto's. Dan komen ze uit in de Wijngaardstraat en juist die hoek is onoverzichtelijk. Boven dien is de Wijngaardstraat overdag normaal gesproken alleen toegan kelijk voor fietsers en voetgangers. Allemaal wennen dus. Bij de Kapsalon Haarmode in Goes, die op de hoek van de ono verzichtelijke uitrit zit, hebben ze nog geen ongelukken of bijna-aan- rijdingen gezien. „Maar ja, wij zijn ook aan het knippen hè. We let ten niet op het verkeer, maar op de klant." Verkeer dat via een smal voetgan- gersstraatje een andere deels au tovrije straat induikt. De tijdelij ke noodoplossing heeft in Goes nog niet tot ongelukken geleid. Meer weet kapster Jolien er niet over te vertellen. Marlo Melcherts van electronicazaak It's, net aan de andere kant van het Bleekerstraat- je, wel. „Je ziet met enige regel maat dat fietsers bijna voor de sok ken worden gereden, maar onge lukken heb ik nog niet zien gebeu ren. Wel is het zo dat er regelmatig een verkeerschaos ontstaat. Mees tal staat er dan in de Nieuwstraat een vuilnis- of een vrachtauto." Melcherts maakt zich meer zorgen over omzetverlies dan over de ver keerssituatie. Nu Kolveniershof en Bleekveld moeilijker bereikbaar zijn en minder mensen voor de deur kunnen parkeren, komt er 'vijftig procent' minder geld in het laatje. De gemeente treft dan wel een compensatieregeling, maar toch. „Wij werken op provisiebasis en het is de vraag of werknemers ook worden gecompenseerd. Zoals het nu gaat, daalt ons loon." VUSSINGEN - Lekker midden in de winter op straat je roes uitslapen is er in Vlissingen niet bij. De plaat selijke politie hield zaterdag om ï.io uur namelijk een 22-jarige fiet ser uit Vlissingen aan die op de Troelstraweg lag te slapen. De fietser, die volgens de politie veel te veel alcohol had gedron ken, was in de loop van die nacht vermoedelijk tegen een geparkeer de auto gereden. Hij liep daarbij wat schaafwonden op. Vervolgens viel hij van zijn fiets op de straat. Hij was kennelijk zo beneveld dat hij niet meer op kon staan. On danks de kou viel hij ter plekke in slaap. Toen patrouillerende agenten hem daar zag liggen, hebben ze hem ge wekt. Vervolgens werd hij aange houden wegens openbare dron kenschap. De eventuele schade aan de perso nenauto wordt nog onderzocht. door Emile Calon VLISSINGEN - Voor Thijs van Dam me van het HKPD in Vlissingen staat vast dat een 43-jarige Middel burgse vrouw niet de volledige waarheid vertelde tegenover de Middelburgse rechters. Het hoofd van het huiskamerproject voor drugsgebruikers stelt zelfs met kracht dat het niet mogelijk is dat deze vrouw jarenlang cocaïne deal de in de gebruikersruimte van het HKPD. Gezien het cameratoezicht en de aanwezigheid van een toe zichthouder is dat volgens hem 'volstrekt onmogelijk'. De vrouw vertelde de rechters eind vorige week dat ze jarenlang elke maandag, woensdag en vrij dag cocaïne verhandelde in de ge bruikersruimte. De andere dagen handelde ze vanuit een woning in Middelburg. Dat handelen in het HKPD was volgens haar geen en kel probleem. Ze vertelde de rech ters zelfs dat dat werd toegestaan. Van Damme zegt dat dealen niet wordt geaccepteerd. Iedereen die betrapt wordt op het verhandelen van drugs wordt bestraft. Dat vari eert van een waarschuwing tot een schorsing voor een maand. Ook wordt de politie ingeseind als blijkt dat er bij in drugs wordt ge handeld. Dankzij dat beleid is het HKPD, aldus Van Damme, een plek waar maar weinig wordt ge handeld in drugs. door Emile Calon MIDDELBURG - Nathalie Lorier uit Middelburg is doorgedrongen tot de finale van het Nederland Kam pioenschap Striptekenen. De zes tienjarige leerlinge van het Groen- college in Goes is de enige Zeeuw se die dit jaar zo ver is gekomen. In haar categorie, vijftien tot en met zeventien jaar, moet ze het be gin maart opnemen tegen vier an dere finalisten uit Tilburg, Soest, Dieren en Arnhem. Een van de vier, Yannick Schueler uit Soest, werd vorig jaar uitgeroe pen tot winnaar en hoopt de titel van Beste jonge striptekenaar van het jaar te behouden. De Middel burgse leverde twee pagina's met strips in met daarop de avonturen van vijf dieren met menselijke trek jes. Dat vijftal, een gazelle, een paard, een vos, een wolf en een ze bra, bedacht ze 'gewoon'. Tekenen vindt ze leuk en ze hoopt over twee jaar toegelaten te worden tot de Willem de Kooning-academie in Rotterdam waar ze verder hoopt te gaan met tekenen. Volgens de vakjury ligt het niveau van de ingestuurde strips dit jaar hoger dan het vorige jaar. Tijdens de finale moeten de deelnemers nog eenmaal een strip van maxi maal drie pagina's maken. SLZ-vrijwilligers ontdoen de knotwilgen op de Kasteelwei in Nisse van hun kroon tijdens de jaarlijkse vrijwilligersdag, die mede in het teken staat van het 25-jarig jubileum. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73