De vrijwilligers Interventieteam pakt fraude en misstanden in Goese Polder aan Parkinsonclub pakt cd Oosterlander op Woningbrand eist leven van huisdier Jongen houdt gebroken neus over aan kopstoot Hennepkwekerij ontdekt in Hansweert Nog te veel criminaliteit en overlast in delen van opgeknapte wijk. Liedje Van den Berge wordt gebruikt om ziekte bekend te maken. Politie houdt man aan die buren bedreigde Yersekse brandweer haalt kater uit boom Aanhouding Goesenaar na mishandeling in café Young Continentals in De Spinne in Goes 1 4 Maandag 18 februari 2008 PZC B GOES - Een vijftienjarige jongen uit Krabbendijke kreeg vrijdag avond om kwart negen een kop stoot in de hal van het Goese sta tion. Hij liep daarbij een gebroken neus op. De jongen schopte per ongeluk een flessendop tegen de schoen van een onbekende man. Die gaf hem meteen een kopstoot, die een gebroken neus tot gevolg had. Het slachtoffer heeft aangifte van mis handeling gedaan. HANSWEERT - De politie heeft gis termiddag in een woning aan de Dijkstraat een hennepkwekerij van 74 planten ontdekt. Deze was gevestigd op de bovenverdieping van de woning. De kwekerij werd ontruimd en de planten zijn afgevoerd. De bewo ner is door de politie als verdachte gehoord. door Frank Balkenende GOES - Een interventieteam van het Regionaal Coördinatiepunt Fraudebestrijding Zuidwest wil met een speciaal project fraude en misstanden in de wijk Goese Pol der aanpakken. Het gaat daarbij om illegale bewoning, uitkerings fraude, andere criminaliteit, maar ook armoedebestrijding. Volgens het coördinatiepunt zijn delen van de Goese Polder nog steeds aan te merken als 'probleemwijk'. Het Goese college van burgemees ter en wethouders juicht zo'n pro ject toe. Met het Masterplan Goese Polder is zowel door woningcorpo ratie RWS als gemeente veel geïn vesteerd in de zevenduizend inwo ners tellende wijk aan de noord- door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het goede nieuws sta pelde zich zaterdag op voor Parkin- sonpatiënt Cees van den Berge uit Oosterland. Hij mag donderdag verpleeghuis Cornelia verlaten - „daar heb ik zin an" - en boven dien gaat de Parkinson Patiënten Vereniging Nederland alles in het week stellen om zijn liedje Wij zijn voor elkander geboren landelijk uit te brengen. Van den Berge is een bekend Zeeuws muzikant. Hij was in de ja ren tachtig drummer/zanger van het Schelde Trio, dat vanuit de stal van Johnny Hoes plaatjes op de markt bracht en op televisie ver scheen. Sinds 1996 lijdt Van den Berge aan de ziekte van Parkinson. MIDDELBURG - De politie hield vrij dagavond in de Zusterstraat een 24-jarige Middelburger aan. Deze man zorgde in zijn woning voor ernstige geluidsoverlast. Na klachten trapte hij bij zijn buren een ruit kapot en drong hun wo ning binnen. Daar deelde hij enke le klappen uit en sloeg een 27-jari- ge Middelburger op zijn neus. Een 22-jarige vrouw werd bedreigd. De man is overgebracht naar Toren- tijd. YERSEKE - De Yersekse brandweer heeft zaterdag een kater uit een boom gehaald. Het dier was 's morgens vroeg ach ter een vogel aangegaan, maar be sefte op twaalf meter hoogte dat de terugweg een stuk moeilijker zou verlopen. Wijselijk wachtte de kater op de komst van de ladder wagen van de lokale brandweer. kant van Goes. Verloederende buurten - vroeger bekend als de 'stedes', maar inmiddels voorzien van andere straatnamen - zijn op geknapt, er zijn een nieuw winkel centrum en een nieuwe brede school verrezen. Ook wordt veel geld gestoken in speelterreinen. Als je woningen opknapt en de buurt sociaal veiliger maakt, wordt een wijk leefbaarder en daalt de criminaliteit en overlast. Toch zijn delen van de Goese Polder nog steeds als probleemwijk aan te merken, vindt het Regionaal Coör dinatiepunt Fraudebestrijding. De meeste cliënten van de Goese sociale dienst wonen in de Goese Polder en het inkomensniveau ligt Om duidelijk te maken dat ieder een zich aan de sociale spelre gels moet houden, pakt een inter ventieteam fraude en misstan den in de Goese Polder aan. Vorig jaar bracht hij zijn jazzy com positie Wij zijn voor elkander gebo ren in eigen beheer opnieuw uit. De opbrengst bestemde hij voor onderzoek naar Parkinson. Zaterdagmiddag was voorzitter Ot to Bielars van de Parkinsonvereni- ging hiervoor naar de Cornelia in Zierikzee gekomen. Die was uiter aard blij met de ruim 2200 euro die de cd heeft opgebracht, maar liet het niet bij een dankwoord al leen. „Dit heb ik nog niet meege maakt, zo'n actie. Ik zou willen dat meer mensen met dergelijke ideeën kwamen. Er is nog veel on bekendheid over Parkinson. Wij moeten deze ziekte geaccepteerd krijgen in de samenleving. Deze cd is hiervoor een geweldig idee. Ik stap ermee naar Frans Bauer en Vader Abraham. Waarom zou je dit beperken tot Zierikzee of Zee land? Bielars wil dat een van de ze artiesten Van den Berges com GOES - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag twee Goe- senaren van 31 en 34 jaar aange houden na mishandeling van een personeelslid van een café. De twee waren een horecabedrijf op de Oude Vismarkt binnengelo pen met een fles drank. Nadat een medewerker hen had verteld dat dit niet was toegestaan en zij de zaak moesten verlaten, kreeg hij van de 34-jarige man enkele vuist slagen in het gezicht. GOES - De Young Continentals ver zorgen woensdag 27 februari een optreden in wijkcentrum De Spin ne in Goes. De Young Continentals zijn gelovi ge tieners die vanaf 19.30 uur een show met zang, dans en muziek (dance, hiphop, rock) brengen. Jon geren, maar eigenlijk alle muziek liefhebbers zijn welkom. onder het landelijk gemiddelde. De politie stelt vast dat 'veel gere gistreerde criminaliteit en overlast op naam van dit gebied komt'. De wijk telt ook veel jongeren die hun school niet afmaken. Er is een harde kern van hanggroepjonge ren die verantwoordelijk is voor een groot deel van de gemelde overlast. „Deze signalen geven aan dat in deze wijk normen en waar den vervagen, met al het onrecht matig en strafbaar handelen als ge volg", aldus het coördinatiepunt. Volgens burgemeester Dick van der Zaag is dit integrale project noodzakelijk om 'de goeden niet onder de kwaden te laten lijden'. De deelnemende partijen zijn: ge meente, Belastingdienst, Arbeidsin spectie, uitkeringsinstituut UWV, Sociale Verzekeringsbank, Open baar Ministerie (OM) en de minis teries van Financiën en Sociale Za ken en Werkgelegenheid. positie op cd zet of toch op zijn minst een keer wil zingen. „En dan zouden we zo mogelijk een koppeling moeten maken met de Parkinsonvereniging." Bij de overhandiging van de che que zaterdag waren een twintigtal vrienden en familieleden van Cees van den Berge aanwezig. Het liedje werd ingetogen meegezongen. Een enkeling plengde een traan boven SLZ kortwiekt tijdens jubileumdag bomen op de Kasteelwei in Nisse. door Frank Balkenende NISSE - Knotters hebben geen zit vlees. Ze beginnen wat nerveus heen en weer te schuiven als zater dag tijdens de vrijwilligersdag van de jarige Stichting Landschapsbe heer Zeeland (SLZ, bestaat 25 jaar) in Nisse langdurig loftrompetten over hen worden gestoken. Natuurlijk zijn ze onmisbaar bij het in stand houden van het (au thentieke) Zeeuwse landschap. Maar hoe fermer SLZ-voorzitter Lous Coppoolse en de Borselse burgemeester Jaap Gelok hen op de spreekwoordelijke schouder kloppen, des te ongeduriger wor den de natuurliefhebbers. Kunnen we nou naar buiten? „Ja, ja", beaamt SLZ-spreekbuis Peter Maas, „de meeste vrijwilli gers zijn het liefst buiten aan het 'Boeren en andere grondbezitters hebben vaak geen tijd voor onderhoud' werk. Ze willen hakken en zagen, in de natuur bezig zijn, frisse lucht happen en de spieren eens flink trainen." Nou, vandaag kunnen ze zich uitle ven. Om het jubileum waardig te vieren, staan op de Kasteelwei in Nisse knoeperds van knotwilgen te wachten op een knip- en scheer beurt. Vijftig vrijwilligers, met voorzitter Lous Coppoolse voorop, zijn er zo blij mee als Obelix met een everzwijn. Ladders worden ge steld en niet veel later verliezen de wilgen hun kroon. Anderhalf uur later is het hele rijtje gekortwiekt. Gevorderde snoeiers pakken de fruitbomen op de Kasteelwei aan. Rond de bomen ontstaan levendi ge discussies. Welke tak moet er af? Die grote? Nee, dan raakt de hoogstam uit model. Zo wordt er een stief kwartiertje gedelibereerd eer de zaag erin gaat. De SLZ telt zo'n 1800 vrijwilligers, uit alle hoeken van de provincie en van jong tot oud. Zo is de 75-ja- I een taartje. Na zijn sponsortocht per scootmobiel langs bedrijven heeft Van den Berge een flinke te rugval gehad. Maar de revalidatie zit erop en hij mag naar huis. „Je krijgt dat niet zo maar voor el kaar", zei Van den Berge terugblik kend op zijn project. „Ik ben vier maanden mee die sponsoring be zig geweest. En de Parkinsonvere niging mag mijn liedje gebruiken." rige zuster Wievina uit Sluiskil an dermaal van de partij. De geeste lijke staat nog haar mannetje. Een paar jaar terug troefde ze de heren vrijwilligers af tijdens een race met hout geladen kruiwagens. Zus ter Wievina finishte als eerste. „Ze is zo sterk als een beer...." Het aantal vrijwilligers neemt ge staag toe, merkt Peter Maas. Op zo'n vrijwilligersdag komt steevast familie mee en als het meezit, le vert dat vroeg of laat aanwas op. Wie denkt dat vrijwilligers hoofd zakelijk wilgen knotten, heeft het mis. Maas: „Natuurlijk is het wilgen- knotten belangrijk. Boeren en an dere particuliere grondbezitters hebben vaak geen tijd voor het on derhoud en kloppen bij ons aan." De SLZ is in 25 jaar geprofessionali seerd en heeft nu 25 medewerkers in vaste dienst. „We leveren advies en kunnen ook een stukje finan ciële ondersteuning regelen. Bij voorbeeld om oude bomen op een boerenerf, een begraafplaatsje of een bakkeete op een boerderij te behouden. De SLZ houdt zich te vens bezig met de bescherming van kerkuilen en vleermuizen. We bemoeien ons ook met nieuwe wandelpaden over particuliere grond. Daarmee heeft zich ook een nieuw type vrijwilliger aange diend: de wandelaar. Ze hebben al lemaal één ding gemeen. Ze hou den van het Zeeuwse landschap." SLZ Stichting Landschapsbeheer Zeeland is een organisatie tus sen de traditionele natuurbe scherming en de particuliere grondeigenaren. De stichting helpt karakteris tieke elementen in het land schap te bewaren, zoals knot wilgen, meidoorns en streekei gen erven, maar bezit zelf geen grond. Ze heeft 25 mensen in dienst en 1800 vrijwilligers, van wie Ton de Koning uit 's-Graven- polder dit jaar de 'gouden jiri- zaag' kreeg voor zijn inzet. SLZ zit in Goes: 0113-230936 WEMELDINGE - Een hond is om het leven gekomen bij een woning brand in de Wilhelminastraat in Wemeldinge. De bewoners waren op dat moment niet thuis. Het pand is grotendeels verwoest. De brand brak om half één 's nachts uit. Op dat moment wa ren de bewoners afwezig, maar de brandweer kon wel snel het pand betreden omdat iemand was toege sneld met een sleutel. Binnen trof fen brandweerlieden een hond aan. Pogingen om het dier te reani meren, mochten niet baten. De brandweer zette twee blusvoer- tuigen in. Omdat de brand zich snel verspreidde en het dak moest worden opengehaald, duurde het enkele uren voordat de brandweer het vuur kon doven. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekendgemaakt. De wo ning is voorlopig niet meer be woonbaar. Cees van den Berge overhandigt de cheque aan Otto Bielars van de Parkin sonvereniging. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 72