Zeeland Actie voor attenter rijden op A58 13 Jacht brandt uit, schipper redt zich Ree gewond het bos in Meer cultuur voor jongeren BEVELANDEN-THOLEN 20 15 Politie, provincie en Rijk willen minder eenzijdige ongevallen. Sabbingers kruipen in de tijdmachine Speurtocht met zweethond levert geen resultaat op. Kaaskop Enthousiast optreden John Marshall Maandag 18 februari 2008 Interventieteam pakt uitkeringsfraude in Goese Polder aan Tip? redgoes@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - Het aantal eenzijdi ge ongevallen op de A58 moet om laag. Om dat doel te bereiken, be ginnen politie, Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (RO- VZ) en Rijkswaterstaat eind deze maand een campagne waarbij de automobilist gevraagd wordt atten ter te rijden. Op de A58 gebeuren verhoudings gewijs veel eenzijdige ongevallen. De politie vermoedt, aldus Mirja Vis, dat dat vooral te maken heeft met een gebrek aan concentratie bij de chauffeurs. Er wordt volgens haar achter het stuur heel wat ge geten, gedronken, gerookt, gebeld, cd's gewisseld en andere zaken die niets van doen hebben met het be sturen van een auto. Dat zijn alle maal bezigheden die bestuurders afleiden van hun hoofdtaak: attent rijden. Daarnaast constateert de politie ook dat nogal wat automobilisten zeer ongeconcentreerd rijden. Die rijden als het ware op de automati sche piloot en reageren bij een noodsituatie te laat of verkeerd. Ook blijkt nog steeds dat flink wat automobilisten te hard rijden op de A58. De combinatie van te hard en on oplettend rijden is volgens de poli tie goed voor behoorlijk wat onge vallen. Het gaat dan onder andere Rijk, provincie en politie willen iets doen aan het verhoudingsge wijs hoge aantal eenzijdige onge lukken op de A58. Automobilis ten moeten attenter gaan rijden. om automobilisten die met een wiel naar de weg raken en daar ver keerd of veel te laat op reageren. In de jaren 2004 tot en met 2006 gebeurden er per jaar gemiddeld tweehonderd ongevallen op het Zeeuwse gedeelte van de A58. In zestig procent van de gevallen be trof het een eenzijdig ongeval. Ter vergelijking: bij de ongevallen op alle Zeeuwse wegen ligt dat percen tage op zo'n dertig procent, weet Martin Huijze van het ROVZ. Om de automobilist bij te les te houden, gaat Rijkswaterstaat vanaf eind deze maand een aantal motto borden langs de A58 plaatsen. Ook worden er folders uitgereikt. Daar naast onderzoek die dienst ook nog of het nodig is de weg nog meer aan te passen. De politie zal vanaf de start van de campagne op 27 februari ook nadrukkelijk pa trouilleren met opvallende politie wagens. Onopvallende auto's wor den echter ook ingezet. De start van de campagne wordt woensdag de 27e gegeven door commissaris van de koningin Kar- la Peijs, korpschef Fup Gouds waard en hoofdingenieur-direc teur Rein van der Kluit. WOLPHAARTSDIJK - Zo'n honderdtachtig inwo ners van Oud-Sabbinge gingen zaterdagavond eeuwen terug in de tijd. Poorters en monniken, jonkvrouwen en edellieden zetten zich in het dorpshuis De Griffioen in Wolphaartsdijk aan lan ge rijen tafels om met een Bourgondische maal tijd - inclusief varken aan het spit - het achthon derdjarig bestaan van hun dorp te vieren. Ook mi- nister-president Jan Peter Balkenende, wiens over grootouders uit Oud-Sabbinge afkomstig zijn, be- THOLEN - Het motorjacht van een 72-jarige schipper uit Tholen is za terdag uitgebrand op het Volkerak bij de monding van de Steenberg- se Vliet. De schipper ontdekte het vuur toen hij het machinekamerluik opende. Daarop vulde de kajuit zich meteen met rook. Het vuur verspreidde zich snel. De man red de zich door overboord te sprin gen en naar de kant te zwemmen. SCHUDDEBEURS - Op de Donkere- weg in Schuddebeurs is zater dagochtend om half tien een ree aangereden. De ree werd opgejaagd door een hond. Door de klap tegen de auto, bestuurd door een 50-jarige in woonster van Schuddebeurs, maakte de ree een koprol. Het dier stond gewond op en werd verder door Frank Balkenende GOES - Jongerencentrum 't Beest moet meer dan nu de kraamka mer van jongerencultuur worden. Volgens wethouder Sophie van 't Westeinde ligt de kans daartoe voor het oprapen. De gemeente wil namelijk de Mu ziekschool onderbrengen in het complex van De Mythe, zodat thea ter (waarin ook al het Jeugtheater- huis huist), muziekschool en het wat alternatievere podium 't Beest aan en rond het Bleekveld gecon centreerd zijn. Bovendien wil de muziekschool een popschool op zetten. ,,'t Beest heeft een prachtig podium. Ik denk dat beide instel lingen van eikaars aanwezigheid en faciliteiten kunnen profiteren." De gemeente Goes wil in haar cul tuurbeleid jongeren meer aan dacht geven. Dat staat in de net uit gekomen cultuurnota, 't Beest is volgens de wethouder de aangewe zen stek voor activiteiten en pro jecten. „We zouden graag zien dat er meer verdieping komt in 't Beest. Meer workshops, meer inci dentele projecten waarbij wordt sa mengewerkt met andere instellin gen." Ook bij naschoolse activiteiten moet meer cultuur worden aange boden, vindt van 't Westeinde. hoorde tot de genodigden. Hoewel hij in verband met een verblijf op de Antillen verstek moest la ten gaan, was hij toch een beetje aanwezig; via een video-opname bracht hij vanuit het Torentje zijn felicitaties over. foto Willem Mieras opgejaagd door de hond. De twee dieren verdwenen in het bos bij landgoed Mon Plaisir. Jagers van de wildbeheereenheid De Gouwe hebben het gewonde dier gezocht met een zweethond, een hond die is afgericht om bloedsporen te vol gen. Er is zaterdag tot laat in de middag gespeurd, maar zonder re sultaat. Boswachter Dirk Fluijt er gert zich aan loslopende honden bij Schuddebeurs. Vorig jaar werd aan de Donkereweg een ree aan een hek gespietst nadat het hond het dier had opgejaagd. De man geniet in de bedrijfskan tine van het een broodje. Dan stapt er een collega van Turkse afkomst binnen die be langstellend informeert waarmee het is belegd. „Met oude kaas", luidt het ant woord. De Turkse collega dan weer, daarbij heel verbaasd kijkend: „Oude kaas? Kan jij soms geen nieuwe kaas betalenDan moet jij de volgende keer in de winkel vragen om gratis oude kaas!!" Het duurt even voor helderheid is verschaft in deze confrontatie van culturen. De moraal van het verhaal: inte gratie is een moeilijk ding. Je bent niet zo maar een kaaskop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71