Blomdahl n Sport Amazones leiden de d Zweedse biljarters op WK winnaar in finale tegen Oranje. VIJF VRAGEN OVER Chayenne Wiskerke verovert derde titel op rij in klasse ZZ. Dit jaar eindigt op een acht. Als de voorteke nen niet bedriegen gaat Oranje een mooie zomer tegemoet. Ga maar na: vanaf het moment dat het Neder lands elftal een serieus woord je meespreekt op het interna tionale voetbaltoneel waren er successen in 1978 (finale WK), 1988 (winnaar EK) en 1998 (halve finale WK, waar in Brazilië met 2-1 net iets te sterk was). Op basis van die 'wetmatigheden' bereikt Oranje op het komende EK sowieso de halve finale. Een knappe prestatie, zeker als je in de poule des doods óf Frankrijk óf Italië óf alle twee deze Europese toplanden voorblijft. Een ander gunstig voorteken is het schrikkeljaar 2008.1988 was dit ook. Het kan dit jaar dus haast niet fout gaan. Bo vendien is er een andere fac tor van belang die bijdraagt aan de winst van de EK-fmale in het Ernst Happel-stadion in Wenen. Nee, niet de zege van Ajax in de Champions League in 1995 in dit roem ruchte stadion, maar het feit dat enkele bepalende spelers regelmatig geplaagd worden door pijntjes of hardnekkiger blessures. Van hen is Robin van Persie na maandenlange afwezig heid op de weg terug. Arjen Robben is weliswaar fit, maar moet volgens de artsen bij zijn club Real Madrid zijn 'verkeerde loopje' afleren om nieuw blessureleed in de na bije toekomst te vermijden. Wesley Sneijder ligt er een maand uit met een gebroken rib. Rafael van der Vaart moet twee weken toekijken door een enkelblessure. Hoe vreemd het ook klinkt: prima al dit leed. Want daardoor pakken Robin, Arjen, Wesley en Rafael de rust die zij zo hard nodig hebben om over een kleine vier maanden top- fit en in bloedvorm aan de start van het EK te verschij nen. Het is niet eens cynisch be doeld, maar Sneijder en Van der Vaart kunnen wat dit be treft nog wel een extra kwets- uurtje gebruiken. De parallel met hun bondcoach is groot. Want Marco van Basten dreig de door een langdurige enkel blessure - die uiteindelijk een voortijdig einde aan zijn actie ve loopbaan maakte - het EK in 1988 te missen. Gelukkig raakte hij tijdig fit. Vervol gens schoot hij Oranje bijna hoogstpersoonlijk naar de ti tel. Aangezien min of meer het zelfde opgaat voor liefst vier (in principe) basisspelers, ziet het er rooskleurig uit. Boven dien lijkt het nieuwe spelsys teem 4-2-3-1 de spelers op het lijf geschreven. Kroatië onder vond dit onlangs aan den lij ve. Straks, aan de hand van San Marco, de rest van Euro pa ook. René van Stee door Frits Bakker VIERSEN - Het Zweedse drieban denkoppel heeft zijn reputatie op het WK voor landenteams in Viersen weer eens waargemaakt. Op de finaledag waren Torbjörn Blomdahl en Michael Nilsson eerst de baas over Zuid-Korea en in de finale moesten ook de Neder landers Jaspers en Burgman de su prematie van de Scandinaviërs er kennen. Dick Jaspers vocht op de slotdag als een leeuw in een zinderend gevecht met Blomdahl. Twee keer kwam hij terug van een ach- 36 Maandag 18 februari 2008 PZC door Lucien Roelandt HEIKANT - De amazones domineer den zaterdag het Zeeuws kam pioenschap springen. Zij eisten al le vijf de titels op die in manege Heikant te verdienen waren. Chayenne Wiskerke was voor de derde keer op rij de beste in de klasse ZZ. Carolein van de Plasse won op overtuigende wijze de springtitel in de Z-klasse. ïngrid Ja- kobsen veroverde goud in M. An- niek van der Linde greep de titel in L en Dagmar Latooi eiste in B het kampioenslint op. Het aantal deelnemers aan het kampioenschap viel tegen, maar de kwaliteit maakte veel goed. Par koersbouwer Bram Wattel had een aantal fraaie selectieve parkoer sen uit de hoge hoed getoverd. Maar na afloop van de eerste man ches bleven er toch steeds nog een groot aantal kanshebbers over. In de klasse ZZ ontspon zich een spannend gevecht tussen de gerou tineerde Sandy den Exter (39) de jeugdige, regerend nationaal kam pioen Chayenne Wiskerke (19). De Kruiningse bleef met VDL Rocksina in de eerste manche fout loos. Den Exter kreeg met Pasado- ble een pechfoutje aan haar broek. Maar met een foutloze tweede ron de zette de amazone uit Kortgene de titelverdediger onder druk. Wis kerke hield echter het hoofd koel en stuurde de Corland-dochter met een foutloze tweede ronde naar de titel. „Ik ben hier erg blij mee", zei ze. „Want voorlopig is dit mijn laatste kampioenschap. Ik ga in Zwitser- [W Alle titels op het Zeeuws kam- pioenschap paardenspringen gaan naar vrouwelijke deelne mers. Chayenne Wiskerke wint de belangrijkste categorie. Naam: Piëdro Schweertman Leeftijd: 24 Woonplaats: Den Haag Studie: sportacademie Carolein van de Plasse is op weg naar de titel in de klasse Z. Piëdro Schweertman is zaterdag op het Ne derlands kampioenschap squash in Amster dam als derde geëindigd. Voor de Koudeker kenaar was dat het hoogst haalbare. door Roeland van Vliet Wat voor een gevoel houd je over aan het toernooi? „Een supergevoel. Ik was voor het eerst hoog geplaatst - als vierde - en dat bracht wel druk met zich mee. De mensen verwachtten ineens veel van me. Bovendien had de bondscoach gezegd, dat als ik goed zou spe len ik voor het EK geselecteerd zou worden. Met al die spanning heb ik gelukkig goed kunnen omgaan. Ik ben echt heel trots op dit resultaat." En heb je al te horen gekregen of je in april naar het EK mag „Ja, dat heeft de bondscoach gelijk laten weten. Dat maakt het allemaal nog mooier." Vertel eens over je partijen op het NK. „Mijn eerste partij tegen Martijn Koek bracht nog de meeste spanning met zich mee. Ik was aan het begin erg zenuwachtig, maar na een paar ballen was ik dat kwijt. Ik won vrij eenvoudig met 3-0. Tegen Michael Fiteni, voorheen één van de beste jeugdspelers van de wereld, moest ik het vervolgens waarmaken. Hij was de underdog en kon vrijuit spelen, maar ik versloeg hem met 3-1. In de halve finale was ik juist de under dog. Laurens Jan Anjema is namelijk van een veel hoger niveau. In de eerste game kwam ik nog wel op voorsprong, maar daarna ging het bij hem lopen." Voor de strijd om het brons hoefde je niet meer de baan op. „Dat klopt. Tom Hoevenaars had in de halve finale opgegeven en gaf mij in de kleine finale een walk-over. Dat was wel jammer. Ik voelde me goed. Ik had die partij wel willen spelen." Het EK voor landenteams is over twee maanden. Hoe gaat het nu verder? Voor het NK had ik al hard getraind en die lijn trek ik nog even door. Op het EK, dat ook in Amsterdam is, wil ik voor eigen publiek ook sterk spelen. Met onze ploeg gaan we daar voor een podiumplaats." Torbjörn Blomdahl was superieur op het WK in Viersen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 70