Sport Ouwerkerk vindt nieuw elan en boekt derde seizoenzege Lesley Kerkhove weer sporter van het jaar en er zit meer in het vat Stuntje van Zeelandia Middelburg Recordtry van Spaas helpt Tovaal op weg Zierikzeese tennisster met derde hoofdprijs in spoor van Jongerius. Renesse laat zich de kaas van het brood eten in de slotminuten. Nieuwerkerkse spits Gert-Jan Tierie scoort opnieuw voor Goes. Goese rugbyclub grijpt laatste strohalm in strijd voor lijfsbehoud. Handballers EMM nemen revanche voor aanfluiting S PZC Maandag 18 februari 2008 35 Lesley Kerkhove staat voor de derde keer op het hoogste treetje tijdens het sportgala. Waarschijnlijk niet de laatste keer. foto Marijke Folkertsma door Rudy Boogert ZIERIKZEE - Je zou zeggen dat het inmiddels routine is geworden voor Lesley Kerkhove: op het hoogste treetje van een podium stappen. Zaterdagavond bij de sportverkiezingen van Schou- wen-Duiveland maakte de zestien jarige tennisster echter een mis stapje. Het bleef zonder gevolgen en ze kon de zoveelste hoofdprijs aan haar toch al indrukwekkende palmares toevoegen. De tennistrots van Zierikzee werd alweer voor het derde jaar op rij tot eilandelijk sporter van het jaar gekozen. Ze trad daarmee in de voetsporen van atlete Marlies Jon gerius, die datzelfde kunstje flikte tussen 2002 en 2004. Jongerius werd nu gedeeld derde met voet- balkeepster Petra Dugardein. De kans dat de serie van Kerkhove de komende jaren nog een stevige staart krijgt, is echter levensgroot. Voor het jaar 2008 heeft ze vorige maand haar kandidatuur alweer ge steld door een (dubbel)toernooize- ge in Australië en een plaats bij de laatste zestien bij haar grandslam- debuut op de Australian Open. En het jaar is nog zo lang en er ko WJ Lesley Kerkhove wordt voor het derde opeenvolgende jaar uitge roepen tot sporter van het jaar op Schouwen-Duiveland. Alleen Marlies Jongerius deed dat ook. men nog zó veel toernooien waar op Kerkhove kan schitteren. De concurrentie moet het Australi sche succes op hun eigen sportge bied nog maar zien te evenaren of zelfs overtreffen. Dugardein zou een gooi kunnen doen door een basisplaats in het Nederlands vrou wenelftal te veroveren en het EK te bereiken. Zwemmer Simon Edenburg, de nummer twee van zaterdag, zou na de nationale top zijn eerste stappen op de interna tionale podium moeten zetten om kansrijk te zijn. Want dat is een ze- kerheidje: de volgende winnaar zal een internationale prestatie moeten neerzetten om Lesley Ker- hove van haar vierde prijs af te houden. Overige sportprijzen Behalve de sporter van het jaar werden zaterdagavond nog vijf prijzen uitgereikt. Sportploeg van het jaar: 1ta feltennissers Scaldina (jeugd), 2. handballers Delta Sport, 3. karters Two Mili's. Organisatieprijs: 1gym- en turnvereniging Delta Sport, 2. fok- en menvereniging Schou wen-Duiveland. Penning van verdienste: Joop Kleppe, al veertig jaar man ach ter zaalvoetbalteam Stella Boys. Aanmoedigingsprijs: zwem ster Romy Hoogendijk. Ambassadeursprijs: RoPA-run- team uit Zierikzee. door Jos van Belzen GOES - Ouwerkerk boekte gisteren de derde overwinning van het sei zoen. De beslissing van de club om af te zien van een samenwer king met Dreischor en Zonnemai- re, lijkt nieuw elan te hebben aan geboord. Op eigen veld werd NVS met 2-1 verslagen. Even verderop speelde Dreischor met 2-2 gelijk tegen Vosmeer. Ook Renesse leek tegen Odio op weg naar een gelijkspel, maar in de slot fase beslisten de bezoekers de wed strijd in hun voordeel (0-1). Zonne- maire werd met 8-1 afgeschminkt door Hansweertse Boys. Ouwerkerk-NVS 2-1: Bij rust keek de thuisploeg nog tegen een 1-0-achterstand aan door een treffer van Sander Simons, maar direct na de thee maakte Carlo van der Maas vanaf elf me ter gelijk: 1-1. Vervolgens ging Ouwerkerk met veel inzet op zoek naar meer en werd hier voor een kwartier voor tijd be loond via een treffer van Juliën Totté: 2-1. NVS gaf zich niet ge wonnen, zette de thuisploeg ook nog onder druk, maar doel punten leverde dit niet op waar door de derde zege van Ouwer kerk dit seizoen een feit was. Dreischor-Vosmeer 2-2: De bezoe kers hadden het eerste halfuur de nodige kansen, maar meer dan een treffer van Jacco Vaders (0-1) leverden deze niet op. Een opstoot je in de 32e minuut leverde zowel Fred van der Helm als Louis van der Laak de rode kaart op. Dreischor pakte het hierna goed op en kwam langszij door Timmy Bakker: 1-1. Kort na rust bracht Danny Istha Vosmeer opnieuw op voorsprong (1-2), maar kort voor 'Kort voor tijd werkte de buitenspelval bij Renesse niet goed en Odio scoorde' tijd maakte Jimmy Versluis gelijk namens de thuisploeg: 2-2. Renesse-Odio 0-1: De enige goe de kans voor een door blessures en schorsingen gehandicapt Renes se was voor Wilco Hoogerhuis die zijn inzet echter net naast het doel zag eindigen. Omdat ook de bezoe kers weinig lieten zien leek de wed strijd op weg naar een o-o-eind- stand. Kort voor tijd werkte de bui tenspelval bij de thuisploeg echter niet goed waardoor Odio de wed strijd in zijn voordeel besliste. Hansweertse Boys-Zonnemaire 8-1: Na de openingstreffer van Aleksandar Veljanoski (1-0) liep de thuisploeg uit naar 4-0 bij rust door Nigel Beenhakker en Frank Quakkelaar (2x). In de tweede helft gingen de Boys goed door en liepen uit tot 8-0 door Nigel Beenhakker, Menno Fortuin en Richard Ridderhof (2x). In de slotfase deed Leonardo Geelhoed iets terug namens de be zoekers. Lew. Boys-Moerstraten 2-0 (2-0). Mba- jo Bobo 1 -0, Jasper Verdonk 2-0. Van der Maas topschutter Na Dreischor en Hansweertse Boys werd NVS gisteren de der de ploeg die dit seizoen door Ouwerkerk werd verslagen. Carlo van der Maas opende de score vanaf de stip en is met zeven doelpunten club topscorer van Ouwerkerk. Renesse scoorde voor de eer ste keer dit seizoen niet in een wedstrijd. Zonnemaire en Dreischor zijn samen met SKNWK, Zeeland Sport en Cadzand de enige Zeeuwse clubs die nog geen ge lijkspel hebben genoteerd. door Jos van Belzen GOES - Zeelandia Middelburg heeft Zierikzee gisteren een dienst bewe zen in de derde klasse van het zon dagvoetbal. De ploeg van trainer Roy Hendriksen versloeg Roosen daal met 1-2, waardoor deze Bra bantse titelrivaal nu op vijf punten achterstand staat van Zierikzee. In blessuretijd werd zelfs nog een in zet van Roosendaal van de lijn ge trapt. Vlissingen nam de leiding over van Zierikzee. De Vlissingers won nen na een o-o-ruststand met 0-4 bij MOC'17. Evenals vorige week in de derby tegen Zeelandia Mid delburg brak Davy van Geersdaele direct na rust de score open. Toen MOC'17 halverwege de tweede helft met tien man kwam te staan (Carlo van Loenhout kreeg rood), was de wedstrijd gelopen. Zierik zee heeft één punt achterstand op Roosendaal, maar dus een wed strijd minder gespeeld. Goes kwam op gelijk hoogte met Roosendaal door een 3-1-zege op Walcheren. Nieuwerkerker De tafeltennisjeugd van Scaldina (midden)werd uitgeroepen tot sportploeg van het jaar, vóór de handballers van Delta Sport (links) en de karters van het team Two Mili's (rechts). foto Marijke Folkertsma door Hans Markusse GOES - De Goese rugbyclub Tovaal boekte gisteren op sportpark Het Schenge een belangrijke overwin ning op mededegradatiekandidaat Maraboes uit Maastricht. Na een 8-o-voorsprong bij rust zegevier den de Goesenaren uiteindelijk met 18-7. De thuisclub kende ondanks een flink aantal omzettingen een uit stekende start. Al na drie minuten opende Koen Spaas, noodgedwon gen met Alex Vlieland en Francis co da Cruz Ferreira op de eerste rij geposteerd, de score. Het was de eerste try van Spaas in dit seizoen, maar wel een historische, want hij is nu met tachtig try's alleen top scorer aller tijden bij Tovaal. De Goesenaren creëerden een enorm veldoverwicht, maar ver zuimden om de score verder op te voeren. Alleen Egon Geeratz kreeg in de eerste helft vanuit een penal ty-kick nog punten op het bord: 8-0. Na rust ging Tovaal gestaag op jacht naar meer try's. Koen Spaas had de smaak te pakken en zette zijn ploeg op aangeven van Erik Buijs op een 13-o-voorsprong. Vijf minuten later was het opnieuw raak. Marijn Riemens handelde snel bij een penalty, waarna Alex Vlieland strandde op enkele me ters van de trylijn. Riemens was er als de kippen bij om de aanval af te ronden: 18-0. De thuisclub had nog een kwartier om de vierde try te drukken en daarmee het extra bonuspunt binnen te slepen. Met nog tien minuten op de klok was Danker Rijk er dicht bij, maar uit de tegenaanval scoorde juist Maas tricht. Gert-Jan Tierie opende de score voor de Bevelandse club. Het was zijn vierde doelpunt van het sei zoen. Clinge-Steen 1-2 (0-2). Sander van Re- mortele 0-1, Sigi Leest 0-2, Peter Dru- mont 1-2. Goes-Walcheren 3-1 (1-1). Gert-Jan Tie rie 1-0, Paul Bunnik 1-1, Niels Paardekoo- per 2-1, Geert Bosschaart 3-1. MOC'17-Vlissingen 0-4 (0-0). Davy van Geersdaele 0-1, Peter de Jong 0-2 (straf schop), Chiel Maranus 0-3, Jeremy Hill 0-4. Roosendaal-Zeelandia Middelburg 1-2 (1-1). Jerfey Booij 0-1, Martin Sacharias 1-1, Alberto Conde Morgado 1-2. MIDDELBURG - De handballers van EMM zijn in eigen huis flink uit hun slof geschoten. Tornado'70 kreeg in de Nassaulaan alle hoe ken te zien: 30-10. Eerder in de week verloor de ploeg nog met stevige cijfers van koploper Internos (30-16). De boel opladen voor het duel met de laag vlieger uit Breda was niet lastig voor traimer Hans Dierickx. Bij ve len zat de schandelijke uitneder laag nog vers in het geheugen (29-24). „Daar zijn we geklopt op snelheid. Vandaag waren de rollen omgedraaid." Het middagje eenrichtingsverkeer werd bezegeld met een monsters- core:30-io. In de pauze leidde EMM de dans al met 12-2. „Het pu bliek stond op de banken," vertel de de Vlissinger apetrots. Wally Houtepen trok de kar met zes tref fers. Tax, Alexandere en Ramstijn knalden er ieder vier binnen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 69