Delta Sport laat Artemis ontsnappen Van Quekelberghe gaat weer op de baan lopen 34 Maandag 18 februari 2008 PZC Peter Lefevre topscorer met zeven doelpunten in nipte thuisnederlaag. Zeeuws-Vlaamse atleet verslaat Rabout in eindsprint Crosscup. Ellen Schreurs scoort twee keer voor WIK'57 Volleybalsters Morres laten punt liggen Goals van Brand niet genoeg voor de winst 's Lands Welvaren heeft leiding in vizier Walcherse atleten in voorste gelederen Volleyballers vc Lob houden ruime marge S door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - Aan lef ontbreekt het Erwin Bos zeker niet. De terugge keerde spelbepaler bij Delta Sport had zich gistermiddag voor eigen publiek onsterfelijk kunnen ma ken in de slotminuut tegen Arte- mis uit Tilburg. Bijna hadden de Zierikzeese handballers de num mer twee van de standenlijst te grazen genomen. Bijna. Bos faalde immers volledig van tien meter. Zijn poging had meer weg van een terugspeelbal dan een serieuze schotpoging. De Bra banders kwamen daardoor met de schrik vrij: 24-25. „Er zat veel meer in", constateerde keuzeheer Bert Nuijens na afloop. „Dit hadden ge woon twee punten voor ons moe ten zijn." Natuurlijk is de slag niet in die slot minuut verloren. Trainer Bert Nuijens was de eerste om dat te onderkennen. „Met z'n allen was het na afloop even flink balen. Dat kan ook niet anders als je er zo dichtbij bent. De enkele ondertalsi- tuaties die we gehad hebben, die zijn funest geweest." Zo klein waren de verschillen gis termiddag binnen de lijnen. De partijen trakteerden het 75-koppi- ge publiek op een vlot maar vooral boeiend spektakelstuk. Van begin tot eind was de spanning voelbaar. Binnen de lijnen niet. De blauw- hemden combineerden er meteen lustig op los. Alsof de ploeg al ja renlang samenspeelde. Met name het aanvalsspel aan en op de cirkel viel in positieve zin op. Binnen een kwartier tijd had de robuuste Kenneth Mellaart de dekking van de gasten al viermaal verrast: 10-9. De inbreng van de te ruggehaalde schutter Peter Lefevre had een kentering in de partij kun nen zijn. In amper tien minuten Delta Sport legt de nummer twee van de ranglijst, Artemis, het vuur na aan de schenen. De wedstrijd gaat echter ternauwer nood verloren met 24-25. Delta Sport zoekt Zeeuw Delta Sport heeft de eerste ver kennende gesprekken achter de rug in de zoektocht naar een nieuwe hoofdtrainer. Voorzitter Peter Bos wil graag een oefenmeester uit Zeeland halen. „Van verre is tenslotte ook niet altijd goed." Bos zoekt iemand die tactisch en technisch past bij het be leid van de club. „Iemand die de jeugd iets kan bijbrengen." - Bert Nuijens is momenteel aan zijn laatste seizoen bezig bij Delta Sport. In november 2005 volgde hij jaap Niemans op samen met Bert de Vos. had hij al drie ballen achter de Til- burgse goalie liggen: 12-10. In plaats van door te drukken werd Stefan de Oude met een tijdstraf naar de kant gestuurd. De gasten hadden voldoende klasse in huis om de marge om te bouwen naar een voorsprong: 12-13. Bob van Lint bracht op slag van rust de par tij opnieuw in evenwicht: 13-13. De afscheiding leek zich te voltrek ken na circa tien minuten in de tweede helft. Via 17-18 wandelde Artemis langzaam weg bij de thuis ploeg. Het gaatje werd door de straf van Guust Sluijs een kloof van vier punten (18-22). Artemis had de buit binnen - dacht het - maar was ook niet zeker in de bal behandeling. Her en der liet Artemis steekjes vallen en via Sluijs en Evertse werd het gaatje kleiner: 21-23. In de spannende ontknoping bleven de gasten aan de goede kant van de score. Evertse haalde nog een maal verwoestend uit in de linker hoek. Maar een remise, die de blauwhemden zeker verdienden, zat er net niet in: 24-25. „Jammer dat net niet voldoende rust opge bracht kon worden om op die hon derd-procentkans te wachten", zei Nuijens na afloop. „Maar dat komt nog wel." Scores Delta Sport: Peter Lefevre 7, Ken neth Mellaart en Rick Evertse 5, Guust Sluijs 3, Jimmie Niemans 2, Bob van Lint en Stefan de Oude 1. door Wim de Vos NIEUWVLIET-BAD - Atleet Patrick van Quekelberghe had al een druk sportleven achter de rug. Na een minder actieve periode is de 42-ja- rige Aardenburger weer helemaal terug. Hij werd zaterdag in zijn ca tegorie winnaar van de Zeeuwse Crosscup en schreef gisteren de derde Mazars Natuurloop van dit seizoen op zijn naam door in de spurt plaatsgenoot Theo Rabout te kloppen. Kortom, Van Quekelberg he is nog zeker niet aan het einde van zijn sportleven. Van Quekelberghe is inmiddels 42 jaar, maar zoals hij gisteren acteer de op en rond het strand bij Nieuwvliet-Bad lijkt er nog weinig ileet op te zitten. „Ja, het gaat niet slecht", zei hij kort nadat hij Ra bout had verslagen. Hij gaf wel aan de komende paar weken wat rust te nemen om zich daarna voor te bereiden op het nieuwe baanseizoen. „Dit jaar ga ik op de baan lopen, maar zeker niet de lan ge afstanden. De 1500 en 3000 me ter ga ik doen. Daarop voel ik me het beste thuis. In de crosscompeti tie heb ik ook de korte cross gelo pen. Op deze afstanden heb ik mijn beste resultaten behaald", al dus Van Quekelberghe, die zo'n twintig jaar geleden tot de Zeeuw se toppers op de korte afstanden behoorde en na zijn rentree weer met de besten meeloopt in de Zeeuws-Vlaamse wedstrijden. Gisteren klopte hij Theo Rabout in de spurt. De Aardenburger was twee maanden uit de roulatie in verband met gezondheidsklach ten. „Ik ben weer op de weg te rug." KERKWERVE - De voetbalsters van WIK'57 deden goede zaken in de derde klasse door met 3-2 te win nen van Everstein. Trainer Walter de Jonge roemde het collectief voor deze prima prestatie. Na een 1-0-achterstand bij rust zorgde Bi- anca Kloet voor de gelijkmaker. Everstein kwam opnieuw op voor sprong, maar twee treffers van El len Schreurs (één uit een straf schop) deden het duel kantelen. HULST - De volleybalsters van Mor res /Hulst deden zichzelf zaterdag tekort. De ploeg van Guido de Beu- Ie verspeelde in de ontmoeting te gen hekkensluiter RVC/Libanon een punt: 3-1 (25-16, 25-20, 25-20, 23-25). De Zeeuws-Vlamingen na derden daardoor in de regiodivisie koploper Spivo tot op vijf punten. Voor een handvol toeschouwers speelde Els Freijzer foutloos. SCHARENDIJKE - Een door blessures geplaagd ZSC'62 speelde met 2-2 gelijk tegen Nieuwdorp 2 in de vijf de klasse van het vrouwenvoetbal. In de eerste helft was ZSC'62 de bovenliggende ploeg, na rust Nieuwdorp. Joyce Brand bracht ZSC'62 op voorsprong en ze benut te kort voor rust een strafschop na dat EJene van Opstal was gevloerd: 2-0. Een terugval van ZSC'62 in de tweede helft resulteerde in 2-2. KWADENDAMME - Het kaderteam 's Lands Welvaren behaalde een 6-2-overwinning op Wellse Vaart uit Steenbergen. Door de zege komt de ploeg op één punt van de leiders met een wedstrijd tegoed. Ook zonder Peter de Bree pakte de ploeg de punten, al was het span nend. Bij de pauze was het 2-2. Toon Hermes en Danny Walhout maakten toen het verschil. GOES - Vier Walcherse atleten ein digden in de voorste linies van de Heinenoordloop, een halve mara thon van Oud-Beijerland naar Ba- rendrecht. Wim van Sparrentak werd vierde in de categorie 35+ in 1.15.42. Ma- rius Besuyen legde in de 45+ be slag op de 14e plaats in 1.28.37. Zijn broer Wim werd vijfde in de 55+ in 1.22.22. John Guequièrre werd hier zesde in 1.32.45. ZIERIKZEE - De volleyballers van Zeelandia lieten de kans liggen om een punt in te lopen op vc Lob in de recreatieve competitie van Zie- rikzee. Beide topploegen verspeel den een punt door een 2-1-zege. Lob houdt een marge van acht punten. De koplopers in poule B (Profile Tyrecenter Rinus Roon Mix) en bij de vrouwen (DRV Accountants/Wik 2) wonnen. Peter Lefevre was gisteren met zeven treffers topschutter van Delta Sport. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 68