Sport Wervelende show van Duiveland Tiental ZSC'62 buigt Mevo blijft in race voor periodetitel Doelpuntloos gelijkspel bezorgt Duiveland prijs 32 Maandag 18 februari 2008 PZCS Zierikzeese club staat voor loodzware duels tegen leidersploegen. Ploeg Koster onttroont koploper Veere en pakt de tweede-periodetitel. Heinkenszand neemt afstand van onderste regionen derde klasse. Peter van Mourik maakt winnende goal voor Brouwershaven. 8 i i Monsterscores Duiveland Voor de tweede keer in de laatste twintig jaar kwam Duiveiand tot een monsterscore van negen doelpunten in één wedstrijd. Drie keer haalde de Oosterlandse club in die periode zelfs de tien. goals tegenstander seizoen 10 WHS (10-0) 07/08 10 Arendskerke(10-0) 05/06 10 Mevo(10-1) 03/04 9 Veere (9-1) 07/08 9 Halsteren (1-9) 01/02 8 Dosko (0-8) 01/02 8 ZSC'62 (8-104/05 PZC Donja Odijk bron Rudy Boogert GOES - Mevo vertolkt een hoofdrol in de strijd om de tweede-periode- titel in de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal. De Zierikzeese club passeerde zaterdag Wolfaarts- dijk door een 3-2-zege en staat tweede in de periodestand op één punt van De Noormannen. Over twee weken treffen deze teams elkaar in Westkapelle. Dat is het restant van de eerder in Zierik- zee gestaakte onderlinge krachtme ting. Maar voordat Mevo aantreedt voor dat duel wacht komende za terdag eerst de derby tegen koplo per DFS nog. Mevo-Wolfaartsdijk 3-2: In een spannend duel, met aan beide kan ten veel strijd, trok Mevo uiteinde lijk aan het langste eind. Mevo-spe- ler Jeroen Volkeri zorgde uit een strafschop voor 1-0. Michiel Tame- rus bepaalde de ruststand op 2-0. Na de pauze verkleinde Wolfaarts- dijks clubtopscorer Harm Fluijt de achterstand tot 2-1. In de 63e mi nuut moesten de bezoekers met tien spelers verder na een rode kaart voor keeper Philip Westveer, die hands had gemaakt. Uit de vrije trap schoot Niels Verkaart op fraaie wijze de 3-1 binnen. In de 70e minuut werd ook het aantal spelers van Mevo gereduceerd tot tien toen August de Jonge vanwe ge een te late sliding een directe ro de kaart ontving. Jarno Waterham zorgde nog wel voor de aanslui- dngstrteffer, maar verder kwam Wolfaartsdijk niet. De Noormannen-Hoedekenskerke 2-1 (1-0). Thomas Wuite 1-0, Niek Minder- houd 2-0, Jermo Stoel 2-1 (strafschop). Borssele-SVD 2-1 (1-0). Toon van Liere 1-0, Johnny den Herder 1-1, Gerard 3oone 2-1. Mieuwland-Cadzand 1-0 (1-0). Pieter Dij- ke 1-0. VVemeldinge-Bevelanders 5-0 (2-0). Re- mi Bruijnooge 1-0, Wilco Zuijddijk 2-0, Chris Kole 3-0, Alex van Dongen 4-0, Dennis Wisse 5-0. Spui-'s-Heer Arendskerke 0-1 (0-1). Walter de Kok 0-1. Barry Steenpoorte, Duivelands nummer 9, is op weg naar het doel van Veere. Giovanni Wattel (3) en Marco Poeketie (5) proberen hem af te stoppen. Den- nie Ie Comte volgt de actie van zijn ploeggenoot Steenpoorte. foto Marijke Folkertsma door Klaas Verspoor OOSTERLAND - Hoe een prachtige winterdag nóg mooier kan wor den? Vraag het de spelers van Dui veland! De Oosterlanders gaven Veere zaterdag voetballes, namen door een eclatante 9-1-overwin- ning de koppositie in de derde klasse A over en eisten ook nog eens de tweede periodetitel voor zich op. „Dat is de slagroom op de taart", reageerde Duiveland-trainer Leen Koster nadat bekend was gewor den dat Dauwendaele punten ge morst had en Duiveland zeker was van de periodewinst. „Maar we moeten nu wel zorgen dat we de winst die we vandaag gepakt heb ben niet snel uit handen geven", voegde hij er aan toe. Kosters laat ste seizoen in Oosterland wordt óf opgeluisterd met een kampioen schap, want Duiveland staat met nog zeven duels te gaan één punt voor op Veere óf met deelname aan de nacompetitie. Duiveland trok als een ware wer velwind over Veere heen en kreeg alle credits van trainer Carlos de Jonge: „Wij zijn op alle fronten af getroefd. Dit Veere was geen schim van de ploeg die het kan zijn. Na een halfuur was de wed strijd gespeeld." „Dit is fantastisch", reageerde Dui- veland-verdediger Rudi Koster. De door Klaas Verspoor GOES - De enige ploeg die nog roet in het eten van Duiveland kon gooien, Dauwendaele, speelde za terdag met 0-0 gelijk bij VCK. De tweede-periodetitel in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal kwam daardoor terecht bij de Oos terlandse club, die koploper Veere met 9-1 verpletterde. Onderin bleef Heinkenszand voor de derde wedstrijd op rij ongesla gen en nam afstand van de degra datieplaatsen. Na de zege op Dui veland en het gelijkspel tegen Veere won de ploeg nu met 1-2 bij het Krabbendijke van trainer Gaby Niemantsverdriet. De club van Ed dy Kiesenberg (Colijnsplaatse Boys) won met 4-0 van Apollo'69. Colijnsplaatse Boys-Apollo'69 4-0 (2-0). Nigel Holmes 1-0, Michiel van der Weele 2-0, Nigel Holmes 3-0, Wouter van Gilst 4-0. Krabbendijke-Heinkenszand 1-2 (1-2). Thomas Matheijer 0-1 (eigen doelpunt), Martin Bal 1-1, Maarten Griep 1-2. Noad'67-WHS 1-0 (1-0). John van Splun- ter 1-0. Rillandia-De Meeuwen 3-0 (1-0). Amar Malaine 1-0, Arjan Koopmans 2-0, Arjan Koopmans 3-0. VCK-Dauwendaele 0-0. Oosterlandse defensie had, op de beginfase na toen Veere via Ger- ben Bakker nog op 0-1 kwam, geen kind aan de vijandelijke spit sen. De Veere-goal was het start schot voor de Duiveland-show. Aan de 1-1 van Wilmar van der Sande zat, wegens eerder buiten spel van Ronald Zwager, nog een luchtje, maar op de goals van Bar ry Steenpoorte (2x), Van der San- de én Ronald Zwager viel niets af te dingen. Met een 5-1-ruststand vreesde De Jonge voor de dubbele cijfers. „Ik heb gezegd dat we de schade moes ten beperken." Er kwam weinig van terecht. Dennie le Comte tilde met twee goals de stand naar 7-1, Ronald Zwager scoorde 8-1 en Steenpoorte besloot het doelpun- tenfestival met zijn derde treffer. Daarna moest Veere-spits Jack van Goudswaard wegens spugen naar een tegenstander nog met rood van het veld. Zoals niet veel later heel Veere met het schaamrood op de kaken de kleedkamer opzocht. Duiveland-Veere 9-1 (5-1). 4. Gerben Bakker 0-1,8. Wilmar van der Sande 1 -1 17. Barry Steenpoorte 2-1, 30. Barry Steenpoorte 3-1, 33. Wilmar van der San de 4-1, 38. Ronald Zwager 5-1, 49. Den nie le Comte 6-1, 60. Dennie le Comte 7-1, 78. Ronald Zwager 8-1, 88. Barry Steenpoorte 9-1. Scheidsrechter: D. de Witte (Hank). Rode kaart: 89. Jack van Goudswaard (Veere). Gele kaart: Marcel Zwager (Duiveland), René-Michel Gerrit sen en Theo van Tatenhove (beiden Veere). Aantal toeschouwers: 250. door Klaas Verspoor GOES - ZSC'62 stond zaterdag in de vierde klasse B tegen Chrislan- dia acht minuten voor tijd nog met 2-4 achter, maar won wel: met 5-4. Brouwershaven klopte Vrederust, koploper SKNWK won bij FSV en WIK'57 verspeelde in blessuretijd de zege bij SPS. Brouwershaven-Vrederust 2-1: Uit een vrije trap van Anton Ver- weij kwam Vrederust op 0-1. Door Marijn den Boer, die een voorzet van Patrick Berrevoets via een te genstander binnengleed, stond het bij rust 1-1. Uit een vrije trap van Dennis van Grunsven kopte Peter van Mourik, die voor het eerst sinds het seizoen 2000/2001 weer in de hoofdmacht van Brouw speelde, zijn ploeg naar de zege. FSV-SKNWK 0-2: SKNWK had het lastig in Fijnaart. De koploper kwam voor rust door een goal van Christian van Vossen aan de lei ding. Na de hervatting, toen FSV via Edward de Rooij en Peter Ruttens goede kansen kreeg, zorgde een ei gen inzet van Stefan Haverkamp voor de beslissing. SPS-WIK'57 2-2: SPS domineerde maar WIK'57 scoorde in de elfde minuut bij de eerste de beste aan val via Bram Blakenburg de 0-1. Willem Bevelander maakte er daar na 1-1 van en Elmar de Kok zorgde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 66